Підживлення часнику в травні для більшого врожаю, коли і чим підживити

Будь-який городник в принципі добре повинен знати, що вносити добрива навесні для всіх садово-городніх культур строго необхідно, але ось чим підживити часник в травні для більшого врожаю – тут вже можуть бути питання.

Насправді ця рослина вважається досить невибагливим, але якщо його ще добре підгодувати, то воно обов’язково відгукнеться і пізніше порадує великими головками.

При цьому не буде зайвим дізнатися, як саме підгодовувати озимий та ярий часник, які хитрощі використовувати і які вибирати вдалі дні для процедури.

Навіщо підгодовувати часник в травні?

Як відомо, часник садять або восени під зиму (озимий), або навесні (ярої) . В обох випадках підгодовують їх однаково, намагаються вмістити до 3 процедур за городній сезон. Причому останнім добриво необхідно внести не пізніше ніж за місяць до збирання часнику.

Необхідність підгодувати часник в травні полягає в бажанні отримати більший і якісний урожай. Ці роботи в більшості регіонів припадають на перші числа травня, а якщо хороша погода встановиться раніше, то нерідко і в останні дні квітня.

У травні підгодовувати необхідно азотсодержащими засобами, а основне завдання – змусити рослини активніше нарощувати зелену масу і кореневу частину, щоб потім сформувати великі головки.

Як вибрати відповідний час для травневої підгодівлі часнику?

Можна виділити 3 важливих етапи, щоб добре підживити часник протягом його вегетації.

 1. Найперші добрива будуть потрібні, коли повністю сходить сніг, земля починає активно прогріватися, запускаються життєві процеси в усіх рослинах на городі.
 2. Друга процедура доводиться на кінець квітня – початок травня, коли проходить мінімум 2 тижні після перших добрив. Цей етап відіграє важливу роль, і якщо на першому потрібно було лише пробудити рослини після зими, то тепер необхідно допомогти садовим культурам швидше, активніше і краще розвиватися.
 3. Третім кроком садівники виконують завдання отримати більший урожай. Тут важливо заповнити в грунті мікро і макроелементи, Які садовими рослинами були на даний момент неабияк запозичені для розвитку. Цей етап часто доводиться на початок літа.

Часник при цьому добре приймає всі види сумішей: органічні і мінеральні. Охоче ​​захоплює необхідні корисні речовини і з препаратів, рекомендованих численними народними рецептами.

На замітку. Тільки важливий момент: бажано удобрювати часник для більшого врожаю чергуються способами. Починати правильніше з органіки, а пізніше віддавати перевагу мінеральним сумішей (азотисті в травні і калійно-фосфорні пізніше, в червні).

До речі, зрозуміти, що часник погано почуває себе на грядках в травні, та й взагалі протягом вегетації, дуже просто:

 • якщо спостерігається бліда забарвлення пір’я, то рослині не вистачає калію в грунті;
 • коли помітно пожовтіння листя, то найімовірніше це пов’язане з високою кислотністю грунту (розкислювати грунт можна додаванням торфу або перегною при найближчій прополюванні або підгортання);
 • а в разі, коли пір’я засихають раніше необхідного, це вірна ознака нестачі в грунті азоту (і це, до речі, прямий наслідок відсутності саме травневого зміцнюючого етапу);
 • уповільнений ріст рослин теж пов’язаний з недоліком азоту в ґрунті, або через мізерне освітлення на ділянці.

Ну і цілком очевидно, що хорошого врожаю досягти не вийде, якщо культура зростає на бідних ґрунтах. Тому травневі добрива і більш пізні в якійсь мірі необхідні.

Чим підживити часник в травні, щоб не жовтів

Однією з найбільш частих проблем садівників з вирощуванням часнику є пожовтіння листя. Але ця поширена проблема вирішується досить швидко і просто.

Рекомендується при черговому поливі додати в воду марганцівки і полити цим слабким розчином часник під корінь. Засіб згубно для шкідливої ​​мікрофлори, яка може розвиватися в грунті і атакувати культурні рослини.

ДОВІДКА. пожовтіння також може бути пов’язано з нестачею мікроелементів в грунті (це характерно тільки для бідних ґрунтів). Вирішується питання, наприклад, звичайної деревною золою, яку розсипають на грядках перед розпушуванням або черговим поливом. Таким чином вийде наситити грунт насамперед калієм і фосфором.

Схеми травневої підгодівлі часнику

В середньому більшості сортів часнику потрібно близько 100 днів або 3 місяців для повного визрівання.

Знаючи це, можна виділити два необхідних дії допомоги часнику для формування більшого врожаю:

 1. У першій половині вегетації (з квітня по кінець травня) потрібно робити упор на органічні розчини і азотисті засоби – щоб рослина нарощувало зелену масу і активніше формувалося.
 2. У другій половині вегетації строго переходять на мінеральні добрива (в першу чергу багаті на калій і фосфор) для направлення розвитку в сторону головок.

Що стосується часнику, то підгодувати його нескладно, але дуже важливо правильно чергувати способи.

Наприклад, добре відомо, що багаті на азот і його сполуки добрива необхідні тільки в весняний період, а якщо бути точніше, то ближче до травня або в перших його числах. Влітку ж традиційно від азоту або відмовляються взагалі, або використовують його дозовано в складі комплексних мінеральних добрив. Адже якщо «перегодувати» часник азотом, то рослина дасть багато дрібних зубчиків, та й за складом в них буде помітно менше ефірних масел. Плюс такі головки довго зріють і гірше зберігаються.

Як підживити часник в травні органічними добривами?

Майже завжди органічні добрива – то, що потрібно з самого початку, щоб підгодувати часник для більшого врожаю. І часто цей етап до травня вже пройдено. Але якщо весна видалася пізня, то часником починають займатися і пізніше, навіть в травні.

При цьому з органіки відмінно себе зарекомендували:

 • розчин з пташиного посліду з водою (концентрація 1:25);
 • розчин на кролячому посліді (1:30);
 • коров’як (1:10);
 • кінський гній (1:12).

Ці склади будуть багаті азотом, тому робити на них упор рекомендується протягом всієї весни.

Причому може вистачити навіть однієї такої підгодівлі . А повторна (якраз в травні) буде потрібно тільки в тому випадку, якщо часник виглядає чахлим і хворим.

Які народні засоби можна застосовувати для підживлення часнику в травні?

Так як упор в травневих садових роботах для більшого врожаю потрібно робити на азот, то це якість переслідується і в відомих народних способах.

Нашатирний спирт

Розчин дуже багатий на вміст в ньому азоту. Засіб чудово зарекомендувало себе, якщо у часнику помічено пожовтіння листя.

Необхідна пропорція: 50-60 мл нашатирного спирту на 10 л відро води.

Внесення плануйте на теплий і сухий вечір, попередньо полив грядки звичайною водою.

Дріжджі

В наші дні можна зустріти також багато порад, як підгодувати часник в травні дріжджами. В цьому випадку в грунті активізується мікрофлора, продукти життєдіяльності якої допомагають рослинам швидше формувати кореневище і надземну частину.

Спочатку готується закваска. Для цього береться близько 100 г пресованих дріжджів, півсклянки цукру і 3 л теплої води. Треба дати заквасці піднятися, після чого розводити її з теплою (не гарячою) водою в пропорції 1:10.

Нерідко садівники дріжджову закваску додають в розчин з органічними добривами (коров’як, гній, послід) і поливають грядки вийшла сумішшю весь травень з перервами в 2 тижні.

Якими готовими препаратами можна удобрювати часник в травні?

можна зустріти безліч порад для отримання більшого врожаю часнику за допомогою покупних коштів.

Підійде:

 • нітрофоска (2 ст. ложки на 10 л відро води);
 • суперфосфат або нітроамофоска (всюди близько 50-60 г речовини на 10 л відро води);
 • карбамід або сечовина (1 ст. ложка на 10 л відро води).

Іноді навіть практикується поєднувати активні речовини для більшого врожаю часнику. Наприклад, найвідоміший варіант підживлення для травня – азот і фосфор в пропорції 2: 3, стандартно розведені в відрі води.

Чим підживити часник в травні, щоб отримати більшу голівку

Саме для більшого врожаю головок часнику, в травні необхідно дозовано і послідовно додавати в грунт корисні елементи: азот, калій, фосфор, магній.

Краще і збалансованішим всього в такому випадку будуть підгодівлі на основі:

 • аміачної селітри;
 • сечовини;
 • суперфосфату;
 • сульфату калію;
 • нітроамофоски.

Важливо вносити всі засоби строго за рекомендаціями виробників, оскільки вони мають у своєму складі діючі речовини мають властивості накопичуватися в часниковий голівках. Якщо переборщити, може з’явитися неприємний смак або плоди будуть набагато гірше зберігатися.

Відгуки садівників

З досвіду багатьох садівників можна судити, що підгодовувати часник в травні слід не тільки кореневими способами, але і обприскуванням по листу. Помічено, що це сприяє більшому врожаю культури приблизно на 10-15%. Але листкові підживлення потрібні тільки в першій половині вегетації, так як вони призводять до прагненню струмів в надземну частину рослини.

Ще рекомендується підгодовувати часник все-таки обережно. Цій культурі дійсно небезпечні всі ситуації, коли її загодують. Взагалі, садівники з великим досвідом кажуть: якщо часник виростає на родючому ґрунті, то можна обійтися без підгодівлі, рослина дасть великий урожай самостійно.

Часті помилки

 • Використовуючи комплекс внесення підгодівлі навесні, набагато правильніше чергувати їх, а не сподіватися на один і той же метод. Оптимально використовувати органіку, а потім мінеральні суміші.
 • Готовий розчин, який піде на те, щоб підживити часник в травні, використовуйте тут же, протягом дня. В іншому випадку він стрімко втрачає свої корисні якості на світлі.
 • Надлишок вологи для часнику швидше згубний, тому набагато краще недодати корисної суміші, ніж переборщити з нею.
 • Ідеально підгодувати часник в травні для більшого врожаю вийде добривом тієї ж температури, що і повітря на вулиці. Трохи відстоюйте суміші, якщо вони вийшли занадто холодними.

Відповіді на часті питання

Чим підгодувати часник в травні для більшого врожаю?

Органічними розчинами або покупними сумішами, багатими на азот і його сполуки. Калійні і фосфорні препарати застосовують пізніше, влітку.

Скільки раз допустимо підживлювати часник травні?

Орієнтуйтеся на один раз, але допускається і двічі, якщо культура виглядає недостатньо добре.

В який час доби краще підгодувати часник?

Головне, щоб була суха і безвітряна погода . Можна починати ввечері, коли наближається захід.

Висновок

Ми з’ясували, що підгодовувати часник в травні для більшого врожаю точно треба. Виняток становлять лише ті ділянки, ґрунти яких відрізняються дуже високою плодючістю.

Щорічна травнева підгодівля часнику в свою чергу точно буде корисною. Саме вона дозволяє рослині якомога швидше сформуватися, вирости, а вже потім, влітку, набагато активніше направляти сили для розвитку кореневої частини.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал