Пікіровка баклажанів за місячним календарем – коли і як пікірувати

Пікіровка баклажанів за місячним календарем – це дуже важливий процес при вирощуванні розсади цієї овочевої культури, адже потрібно точно знати, коли і як пікірувати. Але не варто проводити дану процедуру в будь-який день, краще для цього звіритися з місячним календарем на 2022 рік і встановити сприятливі дні для пікіровки сіянців.

В цьому випадку сіянці швидко приживуться після пікіровки будуть рости міцними, а після пересадки в город порадують овочівників своїм рясним врожаєм.

Що таке пікіровка і навіщо вона баклажанам

Пікіровка – це розсаджування загущених рослин в окремі ємності, або їх пересадка з невеликої ємності в більшу по мірі зростання.

ВАЖЛИВО ! Не варто насіння баклажанів відразу висівати в більшу окрему ємність – в цьому випадку до кореневої системи сіянців ускладнюється доступ повітря.

Пікіровка потрібна баклажанів для того, щоб після розсадження в окремі контейнери саджанці отримували більше поживних речовин і могли рости і розвиватися, не заважаючи при цьому сусіднім рослинам.

У яких випадках потрібно пікірувати розсаду баклажанів

Отже, при вирощуванні в домашніх умовах, з великою часткою ймовірності, буде необхідна пікіровка баклажанів за місячним календарем. Коли і як пікірувати:

  • якщо сходи у великій ємності починають гірше розвиватися, помітно слабшають і хиріють;
  • при сильній загущеності посівів;
  • при пересадці можливо відразу вибракувати слабкі паростки;
  • процедура пікіровки покращує доступ до кореневої системи баклажанів повітря;
  • для того, щоб після пересадки баклажани стали розвиватися і рости краще, а також швидше розвивалися їх корінці.

Коли баклажани не потребують пікіровки

Якщо розсада баклажанів в ємності зростає досить вільно, при цьому паростки не заважають один одному рости, то можна не проводити процедуру пікіровки.

Слід пам’ятати, що не всі сорти баклажанів можна піддавати подібної процедури, і інформація про це обов’язково є в інструкції, надрукованій на пакетику з насіннєвим матеріалом.

Також потрібно враховувати, що це овочева рослина досить капризно, тому небажано зайвий раз турбувати сіянці частими пересадками – при цьому може пошкоджуватися їх коренева система, в результаті сходи довго приживаються після пікіровки, а їх частина може просто загинути.

Коли пікірувати баклажани в 2022 році за місячним календарем, сприятливі дні

Зазвичай пікірують тільки тоді, коли Місяць знаходиться в стадії росту за місячним календарем. В цей час зазвичай проводяться всі посадочні роботи, обробка і розпушування ґрунту.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! У кожному сезоні сприятливі для пересадки сіянців баклажанів припадають на різні дні місячного календаря на конкретний рік.

Пікірування баклажанів в 2022 році слід проводити в наступні сприятливі дні:

  1. У березні: 3, 4, 17, 18, 22, 23, 30, 31.
  2. У квітні: 13, 14, 15, 19, 28.

Коли пікірувати баклажани не можна в 2022 році

Існують певні дні місячного календаря, коли не варто турбувати кореневу систему баклажанів, тому проводити пікіровку баклажанів в ці дні не варто:

  1. У березні: 9, 10, 11, 12, 13, 24, 25 , 27, 28.
  2. У квітні: 6, 7, 11, 12, 26, 27.

Коли пікірують баклажани після появи сходів

Хоча при пікіровки орієнтуються на місячний календар, стан самих баклажанів теж грає важливу роль.

Традиційно пікірують дану овочеву культуру тоді, коли у посівів з’являється не менше пари справжніх листочків.

Але паростки баклажанів можуть добре переносити цю процедуру і тоді, коли у них розвинулися тільки сім’ядольні листочки. В цьому випадку корінці сходів ще дуже малі, тому при пересадці практично не травмуються і прекрасно адаптуються на новому місці. Зазвичай такі маленькі сіянці переносять в нову ємність разом з грудкою землі.

Небажано давати сходам сильно зростати, в цьому випадку корінці переплітаються між собою і відокремлювати їх один від одного буде складніше.

Зазвичай процедуру пікірування розсади баклажанів проводять приблизно через 2,5 тижні після посіву насіннєвого матеріалу.

Як правильно провести пікіровку баклажан, покрокові інструкції

Провести цю процедуру не дуже складно, тому впоратися з нею зможе і початківець дачник. Головне – дійте у відповідності з місячним календарем.

  1. За 24 години до проведення пікірування грунт в контейнерах добре зволожують. Але багато овочівники воліють добре зволожувати грунт безпосередньо перед самою процедурою.
  2. Ємності, приготовані під пересадку, заповнюють живильним субстратом і роблять в центрі поглиблення.
  3. Кожен паросток дістають з ємності за допомогою простої вилки разом з грудочкою землі. Якщо центральний корінь занадто довгий, то його кінчик можна трохи прищипнуть.
  4. Кожен екземпляр поміщають в підготовлену ямку і сприскують водою, щоб допомогти кореневій системі розправитися. Якщо ж в контейнері грунт насипаний тільки на дно, то полив проводити не слід.
  5. Потім в ємність додають землю і злегка ущільнюють її.

Пересадку ніжних рослин слід проводити акуратно, щоб не пошкодити коріння і стебла. Полив посівів проводять тільки теплою водою, температура якої повинна бути + 26 + 27ºС. Замість води можна використовувати робочу рідину на основі Епін.

Який ґрунт потрібен баклажанів?

Баклажани вимогливі до родючості грунту, тому слід купувати в садівничих магазинах спеціальну поживну ґрунтосуміш для вирощування овочевих культур або конкретно для вирощування розсади баклажанів.

Але можна підготувати поживний субстрат і самостійно в домашніх умовах. Для цього змішують землю з саду, дерен і торф, взяті в рівній пропорції. Щоб поживна ґрунтосуміш була більш пухкої, в неї слід додати на кожні 10 кг суміші 400 г тирси і 160 г піску.

Перед тим як розкласти підготовлений в домашніх умовах субстрат, його проливають для дезінфекції окропом або виносять на вулицю в мінусову температуру на 1-2 години.

Які ємності підійдуть для проведення пікірування баклажан?

Ємності для пікірування баклажанів повинні бути обсягом до 250 мл Можна брати звичайні пластикові стаканчики або торф’яні горщики.

Контейнери останнього типу можна висаджувати в ґрунт разом з розсадою – після рясних поливів така тара швидко розкладеться в ґрунті і послужить додатковим добривом для зростаючих баклажанів.

Багато городників використовують для пересадки розсади баклажанів обрізані пластикові пляшки і навіть целофанові пакети.

На яку глибину пікірувати баклажани, чи можна заглиблювати розсаду?

Рекомендується пересаджувати сіянці, заглиблений їх до сім’ядольних листочків, як це зазвичай роблять з розсадою інших овочевих культур. На новому місці розсада баклажанів повинна заглиблюватися на таку ж глибину, як вона росла до цього.

Зазвичай заглиблюють саджанці при пікіровки для того, щоб у них утворювалися додаткові корені. Але у баклажанів подібне не відбувається. Тому єдина користь від такого висаджування сіянців – це надати витягнувся екземплярів стійкість.

Як пікірувати витягнуту розсаду

Бажано не допускати переростання сіянців баклажанів, якщо планується їх пікіровка. Але іноді це відбувається з причин, не залежних від овочівників.

Окремі екземпляри можуть витягуватися з наступних причин:

  1. Контейнери з розсадою вирощуються на підвіконнях, що виходять на північ. В цьому випадку посівам просто не вистачає світла.
  2. Сильна загущеність посадок, їм не вистачає освітлення, тому вони починають виріс потяг вгору.
  3. Температура повітря в приміщенні нижче, ніж потрібно.
  4. Рясні поливи, адже далеко не завжди сухість верхнього шару говорить про нестачу вологи в контейнері.

Якщо доводиться пікірувати витягнулися саджанці, то необхідно висаджувати їх у вищі контейнери або сильніше заглибити сіянець в ґрунт. Подібне не приносить користь саджанців, але вони не будуть завалюватися набік в процесі росту.

Можна прищіпнути верхівки у саджанців приблизно після 5 цього листочка. В результаті подальше зростання рослини вгору припиниться, стебло буде рости в товщину, а на самих сіянцях будуть утворюватися пасинки. Але в цьому випадку залишають не більше 2-3 бічних пагонів, розташованих у верхній частині стебел, а всі нижні видаляти.

Як доглядати за баклажанами після пікіровки

Догляд за баклажанами після пікіровки досить стандартний.

Рослини потрібно регулярно помірно поливати теплою водою, не допускаючи застою вологи в ґрунті. Після пікіровки необхідно один-два рази підгодувати зростаючі саджанці сечовиною або іншим азотовмісних добривом.

Першу підгодівлю проводять приблизно через 12-14 діб після пікіровки, а другу підгодівлю – за пару тижнів до пересадки рослин на постійне місце.

Температура в приміщенні повинна бути близько + 23 + 24ºС при середній вологості повітря 60-65%.

За 10-12 діб до висадки сіянців на постійне місце слід загартувати їх. Спочатку в кімнаті відкривають кватирку на кілька годин. Потім рослини виносять на балкон на 2-3 години і поступово збільшують час перебування саджанців на вулиці.

Часті помилки

При вирощуванні цієї овочевої культури з певними проблемами стикаються навіть досвідчені дачники. І відбувається це найчастіше тому, що не виконуються основні правила по догляду за цими досить примхливими овочевими рослинами.

В першу чергу, слід дотримуватися поливний режим, вносячи помірна кількість вологи регулярно. Грунт повинна бути досить вологою постійно, але без застою вологи.

Щоб з’явилися сходи не витягувалися, потрібно забезпечити баклажанів нормальну освітленість протягом 13-14 годин, при необхідності встановлюючи поруч з контейнерами лампи денного світла або фітолампи.

Відповіді на часті питання

Питання: Чому саджанці витягаються після пікіровки?

Відповідь: Їм не вистачає освітлення або харчування. Необхідно забезпечувати баклажанів 14 годинний світловий день, встановлюючи поруч лампи для досвічування. Також необхідно двічі погодувати сходи після пікіровки, щоб їм вистачало харчування для нормального росту.

Питання: Чи обов’язково пікірувати баклажани?

Відповідь : Існує ряд сортів баклажанів, які пікірувати можна, про це буде обов’язково написано на пакетику з насінням. Але розсаджені по окремим стаканчиках екземпляри після акліматизації швидко підуть у ріст, стануть товстенькими і міцними. Намагайтеся пікірувати в вдалі дні місячного календаря.

Висновок

Пікіровка – найважливіша процедура під час вирощування баклажанів. До неї необхідно ретельно підготуватися, щоб не нашкодити саджанців, звіритися з місячним календарем і обов’язково звернути увагу на стан самих рослин.

Чітко дотримуючись алгоритму, ви навіть з першого разу самостійно впораєтеся з процедурою.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал