Сьогодні готую наш улюблений десерт – смачний ягідний зефір. Пишний, дуже ніжний і зовсім не складний, якщо виконати всі етапи правильно. Сьогодні буду робити зефір черносмородиновий, але можна замінити з полуниці, журавлини, брусниці.
Інгредієнти:
- Яблучне пюре – 50 гр.
- Ягідне пюре – 200 гр.
- Цукор – 130 гр.
- Білок – 60 гр.
Сироп:
- Цукор – 250 гр.
- Вода – 100 гр.
- Агар-агар ( сила 900 ) – 8 гр.
Приготування:
І так, почнемо з приготування пюре. Врахуйте, що яблука і ягід за вагою потрібно взяти спочатку більше, щоб за підсумком вийшло стільки пюре, скільки вказано в інгредієнтах.
Яблука я помила, розрізаю на 4 частини, прибираю насіння і буду запікати в мікрохвильовці 5 хвилин до м’якості яблук. Можна запекти в духовці, але це довше, хвилин 15-20.
Тепер блендеруємо яблука і через сито прибираю шкірку. Виходить ніжне пюре. Чорносмородиновое пюре у мене вже було в заготовках. Я його так само запекла в мікрохвильовці, проблендерувала і протерла через сито.
Тепер потрібно уварити пюре.
Ставимо пюре в холодильник, до повного охолодження. У мене пройшло близько 3-х годин.
Перед тим, як почнете робити зефір необхідно заздалегідь підготувати пергамент, на який будете відсаджувати і мішок з насадкою. Зефір швидко стабілізується.
У чашу міксера кладу 250 гр охолодженого пюре і курячий білок кімнатної температури. Починаємо збивати, я відразу збиваю на максимальній потужності міксера.
Коли пюре і білок почали світлішати і збільшуватися в обсязі, у мене пройшло хвилин 5 після початку збивання, починаю вводити цукор. Роблю це партіями. Дуже важливо збити масу до щільних піків, добре збита маса – залог пишного, хорошого зефіру. У мене пройшло хвилин 10-15. Але не орієнтуйтеся на час, дивіться саме на консистенцію.
Якщо готуєте на стаціонарному міксері, то сироп і збивання пюре можна поєднати. Якщо готуєте ручним, то спочатку збиваємо білок, а потім варимо сироп.
Варимо сироп. Для цього в сотейнику змішаю воду, цукор і агар-агар. І ставлю на вогонь, при постійному помішуванні варю до стану тонкої нитки. Агар-агар в цьому рецепті не можна змінити на желатин, використовую агар силою 900. Дуже важливо, якщо ви берете його не в кондитерському магазині, а в звичайному продуктовому, дивитися на склад. У складі повинен бути тільки агар.
Як перевірити агар, якщо ви в ньому не впевнені. Нагріваємо спочатку агар з водою, маса в міру нагрівання поступово повинна стати желеподібною і тільки потім додаємо цукор і варимо сироп до готовності.
Варю сироп я за часом і по консистенції. Після закипання у мене пройшло 4 хвилини. Перевіряємо на нитку. Ось бачите, з лопатки ллється тонкою, безперервною ниткою. Значить сироп готовий.
Починаю збивати масу і тонкою цівкою по стінці чаші вводжу сироп в масу. Якщо у вас частина сиропу прилипла до стінок сотейника не потрібно вишкрібати його в чашу. Частинки сиропу не розійдуться в зефірній масі. Після вливання збиваємо не більш хвилини. Швиденько перекладаємо в мішок і відсаджуємо на пергаменті зефір. Якщо у вас вся маса не влізла в пакет, зберіть її разом і накрийте залишки рушником або тарілочкою. Пару хвилин маса почекає, але довго вона не повинна лежати.
Я користуюся насадкою м1. Вона робить дуже красиві завитки. Відсаджуємо зефір і залишаємо на 10-12 годин. Якщо в будинку велика вологість, то можливо і довше потрібно посушити.
Після закінчення часу, скріплюємо 2 половинки і обваляти зефірки в цукровій пудрі.
Як перевірити готовність зефіру. Візьміть 2 половинки скріпіть і припудріть їх. Залиште хвилин на 20-30, якщо цукрова пудра не мокне, можна збирати інші зефірки.
Якщо зефір пересушений, покладіть зібраний зефір в контейнер і залиште в холодильнику на 30 хвилин -1 годину. Волога розподілитися і скоринка зефіру стане ніжнішою.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші “вподобайки” і за поширення рецепту – мені дуже приємно!