Посадка вишні осінню на дачі

Нічого складного в посадці вишні і догляді за нею немає. Це невибаглива рослина. Тут головне – вивчити агротехніку і вибрати терміни. Завдяки покроковим посібникам розібратися з усіма нюансами зможе навіть початківець дачник.

Коли краще садити вишню – осінню або навесні

Досвідчені садівники запевняють, що осіння посадка має більше переваг в порівнянні з весняною. Перш за все, у вересні і жовтні на ринку величезний вибір. Ціни при цьому не високі. За помірну плату можна зробити вигідну покупку. Саджанці в цей час продаються з останніми листям і зі свіжими корінням.

Догляд після осінньої посадки, як правило, простіше. Можна обійтися одним поливом, а все інше природа зробить сама. Помірна прохолода і часті опади забезпечать необхідну вологість грунту, а значить, і комфорт для корінців.

Увага!

Осіння посадка економить час. Після її виконання у дачника залишиться більше часу на весняні садові роботи, яких також чимало.

Не варто переживати за приживлюваність рослин. Навіть в період спокою їх корінці продовжують рости і розвиватися. Це відбувається до тих пір, поки температура грунту не опуститься до +4 ° C. До цього моменту правильно посаджені саджанці встигнуть адаптуватися до нового місця. У наступному сезоні вони почнуть рости на 2-3 тижні раніше тих, що були посаджені у відкритий грунт навесні.

Терміни посадки вишні осінню

Так, як навіть в одній кліматичній зоні в різні роки погода може відрізнятися. Досвідчені садівники враховують це. Оптимальним є показник в 12-15 ° C. Роботи проводять в сухий, тихий і безвітряний день. При визначенні терміну посадки вишні орієнтуються і на місячний календар. Доведено, що на новому місці рослини краще приживаються в період молодика і зростаючого місяця.

Як правильно посадити вишню осінню

Те, як правильно посадити вишню осінню, залежить від того закрита вона або відкрита коренева система. У будь-якому випадку саджанці вишні садять там, де глибина залягання ґрунтових вод перевищує 1,5 м. Так як рослини теплолюбні, для них вибирають ділянку на півдні або південному заході. Перебуваючи на північній стороні, вони надмірно витягуються і часто хворіють. До грунті вони не дуже вимогливі, проте на легких і поживних з нейтральним рН дадуть багатший урожай.

Попередньо вивчають особливості сорту. Багатьом потрібні запилювачі. В такому випадку доведеться виростити мінімум пару дерев. При посадці декількох рослин між ними витримують відстань мінімум в 3 м. Так вони не будуть затінювати один одного і конкурувати за воду і поживні речовини.

Посадка вишні саджанцями осінню з відкритою кореневою системою

Перед посадкою саджанців вишні готують лунки. Це роблять приблизно за місяць. Тоді грунт встигає сісти. Розмір ям залежить від грунту. Якщо він важкий, вони повинні бути більше, а якщо легкий і родючий – поменше. Зазвичай глибина – близько 0,5 м, а діаметр – 0,7 м.

Викопуючи лунки, верхній шар відкладають в одну сторону, а нижній – в іншу. Останній – неродючий, він не потрібен. Половину верхнього з’єднують з перегноєм в співвідношенні 1: 1 і 0,5 кг деревної золи. Готову суміш висипають в яму і роблять горбок. На нього ставлять саджанець. Коріння розправляють. Вони повинні вільно звисати. Їх прикривають родючої сумішшю.

Щоб деревце не розгойдувало вітром, при посадці в лунку вбивають кілочок, до якого прив’язують його. Далі виконують полив водою кімнатної температури. Витрачають півведра. Далі досипають родючий грунт, щоб коренева шийка виявилася на рівні землі. Її не заглиблюють, так як в цьому випадку вона може дати поросль. В кінці грунт утрамбовують, мульчують перегноєм або компостом і поливають.

Як правильно посадити саджанець вишні із закритою кореневою системою

Якщо деревця з закритими кореневими системами, лунку копають на висоту кома. Щеплення не заглиблюють – вона повинна бути вище рівня грунту. З земляного кома видаляють плівку. Потім його обережно пухлиться ножем. При цьому роблять вертикальні руху. В цей час відбувається пікірування. Завдяки їй корінці швидко приживаються.

Саженець ставлять так, щоб більші гілки розташовувалися з північного боку. Лунку до половини засипають грунтом, утрамбовують і поливають 0,5 л води. Кілочок в цьому випадку не вбивають, так як рослини, що продаються в упаковці, досить зміцнілі. Після того як вода повністю вбереться, досипають землю. Її знову утрамбовують і мульчують перегноєм.

Після посадки сухої восени саджанці регулярно поливають. Перед настанням заморозків коло присипають 30-сантиметровим шаром землі. Поверх кладуть соснові гілки. Якщо зима мізерна на опади, сніг підгрібають до центру стовбура. Навесні всі утеплення прибирають. Потім проводять обробку препаратами, які знищують комах-шкідників, віруси і патогенні бактерії.

На питання, коли зайнятися посадкою вишні восени і як її правильно посадити, однозначно відповісти не можна. Якщо до справи підійти відповідально, всього за кілька років саджанець перетвориться в дерево і віддячить багатим урожаєм.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал