Правила пасинкування помідорів, якими користуються усі городники

Щоб виростити гарний врожай помідорів, потрібно правильно за ними доглядати. Для кожного сорту потрібен відповідний догляд та формування кущів. Якщо томати високі, вони випускають багато гілок та формуються в один пагін.

Пасинки, які ростуть над шаром землі, біля нижнього листя – ростуть міцними, тому їх варто видаляти, щоб вони не забирали сили у томатів. Вони легко прибираються, коли доросли до 5 см., а рани після прибирання дуже швидко загоюються.

Вперше пасинкування проводять через 10 днів після висадки у ґрунт, а наступне ще через 10 днів. Якщо пасинки пересохли, їх обрізають ножем залишаючи не великий пеньок.

Можна формувати томати у два або три стебла. Якщо ви будете формувати два пагони, то залишіть від головного пагону пасинок, який росте із пазухи листа під першою квітковою кистю. Цей пасинок буде рости, так само як головний пагін. Вже через короткий час на ньому з’являться квіти.

Якщо ви будете формувати три стебла, залишіть пасинок, який росте із пазухи листа під першою квітковою кистю та ще один сильний пасинок. Якщо ви вирощуєте великі томати, пасинкувати їх потрібно протягом всього періоду зростання. Це потрібно робити для того, щоб всі корисні речовини переходили у плоди, а не витрачались на вирощування пасинків. Найбільше дають плодів томати, які ростуть з одного стебла. Якщо росте два або три пагони – врожай збільшиться, але дозрівати вони будуть повільніше.

Крім пасинкування, всім сортам томатів потрібно прищипувати верхівки. Це роблять за місяць до початку осінніх заморозків. Над суцвіттями з зав’язями, обов’язково залишіть пару листків, а вже після видаліть точку росту пагону. Це пов’язано з тим, що розвиток плодів на суцвітті відбувається за рахунок двох – трьох сусідніх листків.

Якщо проріджувати зав’язі, виростуть великі та гарні плоди. Для цього потрібно відірвати перші квіти. Після на кожній кисті залишайте не більше 6 плодів, а маленькі зав’язі прибирайте.

Бажаємо гарного врожаю!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал