Що потрібно обов’язкво зробити з виноградом навесні

Більшість виноградників вкривають лозу на зиму. Але ближче до весни потрібно пильніше контролювати її стан під сухим укриттям (плівка, дорн, спанбонд і ін.). У погожі сонячні дні під «покривалом» створюється парникове середовище, яке призводить до випрівання очок. Щоб цього уникнути, лозу слід просушити, прибрати додатковий утеплюючий шар (при наявності) і знову вкрити, залишивши торці відкритими для провітрювання.

Приготуйтеся, що в зв’язку з нестійкою весняною погодою доведеться кілька разів відкрити і закрити виноградні кущі. Якщо точно відомо, що заморозки не повернуться, укриття можна повністю прибрати, підняти рукава і підв’язати лози на шпалеру.

Моніторинг очок і лоз.

Фінальну весняну обрізку проводять після оцінки стану отриманих за зиму пошкоджень. Обрізані рукава і лози обов’язково збирають і спалюють.

Набряклі бруньки на багаторічних частинах куща і пагони видаліть вручну. Пагони, які розвинені слабо і безплідні пагони, пагони-двійники і трійники виламайте.

Ремонт шпалер і підв’язка рукавів.

Весна – саме час перевірити стан опор для винограду. Шпалери лагодять, дріт на опорах необхідно підтягнути. Для рукавів і лоз, які залишили на плодоношення, проводять «сухе» підв’язування до дроту шпалери.

Зелені пагони акуратно підв’язують до дроту шпалери в вертикальному положенні (зелені пагони дуже ніжні і ламаються навіть під власною вагою). Пагони на шпалері розміщують рівномірно, з інтервалом 10 см, забезпечуючи доступ світла і повітря.

Добриво, обробка від хвороб і шкідників.

Під перекопування грунту внесіть органічні та мінеральні добрива, замульчируйте грунт в рядах. Кращі мінеральні добрива – попіл. Мінімальний «вік» компосту або перепрілого перегною (ні в якому разі не свіжий гній) – два роки. Під одну рослину – відро органіки і 1 л попелу, приблизно 30-50 г фосфорних, 20-40 г добрив калійних. Якщо весна посушлива, проведіть вегетаційний полив.

Перше профілактичне обприскування від шкідників і хвороб комплексно-стійких виноградних сортів припадає на другу-третю декаду травня. При обприскуванні, як правило, змішують кілька препаратів. Від мілдью – мільдьйовмісні, зазвичай ті ж, що і від фітофтори. Від оїдіуму – сірковмісні. Кожен препарат розлучається в окремій тарі, і тільки потім їх змішують і доводять загальний обсяг до необхідного згідно з інструкцією. Обсяг обприскувань залежить від кількості рослин на ділянці, при необхідності можна поєднати їх з хелатними водорозчинними позакореневе підживлення. З мікроелементів використовують комплексні магнієві, борні, марганцеві, цинкові, молібденові та інші добрива з вмістом мікро- і макроелементів (Кристалоном зелений).

Виноград найбільше страждає від сірої гнилі та бактеріального раку. Щоб профілактично захистити виноградні батоги від грибних захворювань і цвілі, їх обробляють 3-процентним розчином Азофоса або мідного купоросу в квітні, до розпускання вічок.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал