Що можна і що не можна робити при високій температурі у дитини (7 золотих правил)

Збережіть, щоб не втратити.

Що можна і що не можна робити при високій температурі у дитини (7 золотих правил)Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка – це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори.

1. Як і коли збивати температуру у дитини

Збиваємо, якщо вище 39 Ваше завдання – знизити Т до 38.9 С в попці (38.5 С пахвова западина).

• для зниження Т використовуйте парацетамол (ацетоминофен), ібупрофен. Ніколи не використовуйте аспірин, особливо, якщо у дитини вітрянка.

• роздягніть дитинe (НЕ вкутуйте!). Не забудьте про прохолодне, свіже повітря в кімнаті.

• для зниження Т можна використовувати також прохолодні ванни (температура води відповідає нормальній температурі тіла).

• не використовуйте спиртові обтирання, особливо у маленьких дітей. Пам’ятайте, алкоголь – отрута для дитини.

2 .Чому Парацетомол і Ібупрофен не завжди допомагають?

Справа в тому, що всі препарати в педіатричній практиці розраховуються на вагу конкретної дитини. Препарати потрібно приймати, правильно розраховуючи дозу на вагу конкретної дитини, за допомогою спеціальних мірних шприців.

Особливо це стосується дешевих препаратів, як парацетамол, де чомусь занижують дози,  тому орієнтуватися на рекомендацію – «від 6 місяців до 3 років» не разумно, бо не може одна доза препарату підходити дитині вагою від 8 до 18 кг.

3. Як правильно приймати жарознижуючі? (Розраховуємо дозу ліків)

Парацетамол (Панадол, Еффералган, Цефекон Д) разова доза препарату – 15 мг/кг. Тобто для дитини вагою 10 кг разова доза буде 10кг Х 15 = 150 мг. Для дитини вагою в 15 кг – 15Х15 = 225 мг. Таку дозу можна давати до 4 разів на добу, якщо це потрібно.

Ібупрофен (Нурофен, Ібуфен ®) Разова доза препарату 10 мг / кг. Тобто дитині вагою 8 кг потрібно 80 мг, а вагою 20 кг – 200 мг. Препарат можна давати не більше 3 разів на добу.

Препарати знижують температуру протягом години-півтори, приблизно на 1-1,5 градуса, тому очікувати зниження температури до «норми» 36,6 годі чекати.

4. Які препарати МОЖНА давати дитині

Анальгін (метамізол натрію). Застосування препарату в цивілізованому світі не схвалено через високу токсичність, яка пригнічує дію на кровотворення. Можливо одноразове введення препарату в умовах, коли інші, більш безпечні препарати недоступні. Але постійний прийом анальгіну при кожному підвищенні температури абсолютно неприпустимий.

Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота) – застосування препарату у дітей до 12 років при вірусних інфекціях заборонено через можливе токсичної енцефалопатії з пошкодженням печінки – синдрому Рейє.

Німесулід (Найз, Німулід) – кілька років тому широко рекламувався як жарознижуючий у дітей через прогалини в законодавстві. Температуру знижує чудово. Виробляється тільки в Індії. У цивілізованому світі застосування в дитячому віці заборонено через можливість розвитку важкого ураження печінки (токсичного гепатиту).

5. Не можна!

– Прикладати холодні предмети до «гарячого» тіла дитини – це провокує спазм судин шкіри. І якщо зниження температури шкіри і відбувається, то температура внутрішніх органів, навпаки, збільшується, що становить виняткову небезпеку.

– Розтирати спиртом або оцтом не можна, оскільки через шкіру ці речовини потрапляють в організм дитини, а значить, можливе отруєння.

6. Що робити при ‘білій гарячці’?

Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка – це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори. Якщо шкіра вашої дитини, не дивлячись на високу температуру, рожева і волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні – баланс між теплопродукцією і тепловіддачею не порушений.

Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б’є озноб, то це «біла лихоманка», при якій виникає спазм судин. Причиною можуть бути пошкодження в ЦНС, нестача рідини, зниження тиску і ін. причини.

При білій гарячці:

1) Спробуйте дати підлогу таблетки Нош-пи і інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижуючі не почнуть діяти в повну силу, поки не пройде спазм судин. Обов’язково викликайте швидку допомогу – вони зроблять ін’єкцію ‘літичної суміші’!

2) Виключіть будь-які методи фізичного охолодження – обтирання, загортання в холодні простирадла і т.д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.

7. Яку форму ліків вибрати?

При виборі форми ліки (рідкої мікстури, сиропу, жувальних таблеток, свічок) слід враховувати, що препарати в розчині або сиропі діють через 20-30 хвилин, в свічках – через 30-45 хвилин, але їх ефект більш тривалий. Свічками можна скористатися в ситуації, коли у дитини виникає блювота при прийомі рідини або він відмовляється пити ліки. Свічки краще використовувати після дефекації дитини, їх зручно вводити на ніч.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал