Що робити з гіацинтами після цвітіння в домашніх умовах?

Гіацинти красиво цвітуть і відмінно виглядають в горщику, але часто виникає питання, що робити з гіацинтами після цвітіння.

Найпростіший варіант того, що можна робити – викинути цибулину, але набагато приємніше подарувати квітці друге життя.

Про те, які дії необхідно виконати з квіткою після опадання всіх пелюсток, ми розповімо в сьогоднішній статті.

З чого почати догляд за гіацинтом в горщику після цвітіння

Якщо забезпечити гіацинту правильний догляд, то велика ймовірність, що незабаром можна буде знову побачити процес цвітіння.

В першу чергу, слід постаратися зберегти кореневище (але не саму рослину над землею ), провівши нескладні дії після цвітіння.

Як тільки гіацинт відцвіте, його разом з в’янучим листям треба витягнути з магазинної тари і збити земляний комок. При цьому слід звернути увагу на вигляд цибулини і її донця, щоб розпізнати гниття.

Потім треба відокремити нижню частину.

Покрокові інструкції по догляду за гіацинтом в домашніх умовах

Щоб відродити гіацинт і продовжувати радіти його цвітінню, необхідно дотримуватись певних рекомендацій. Перший спосіб включає в себе наступні етапи:

  1. Як тільки цвітіння припинилося, робіть наступне: відрізайте цветонос (при цьому слід залишити близько 12 см), листя залишайте.
  2. Поливання слід поступово звести до мінімуму. Поливати необхідно тільки, коли земля висихає. Але полив не повинен бути таким рясним, як з квітучою рослиною, а з більш тривалими перервами.
  3. З часом листя пожовтіє. Обережно полив треба завершити і почекати, коли листя повністю висохнуть.
  4. Як тільки листя висохнуть, їх слід обрізати, а цибулини витягнути. При витягуванні головки з горщика треба проявити обережність і звільнити її від ґрунту.
  5. Цибулину рекомендується висушити в теплому, сухому і провітрюваному приміщенні. Таким чином, посадковий матеріал слід зберігати до наступної посадки. Для цієї мети можна вибрати картонну коробку або інша ємність, але тільки не в плівці.

Перед тим, як відправити цибулини на просушку, їх рекомендується обробити. У холодильнику робити це заборонено.

Другий спосіб догляду за відцвілою гіацинтом:

  1. Цветонос з зів’ялими квітками обрізають. Не потрібно робити занадто сильну обрізку, рекомендується залишити близько 12 см. Листя при цьому повинні самостійно висохнути. Рослина має плавно перейти в спокійну фазу.
  2. Тепер необхідно перемістити рослина в більш простору ємність. Земляний кому при цьому треба залишити. В таких умовах цибулини будуть розвиватися самі, і поруч з ними з’являться молоді рослини.
  3. Рослина слід залишити в світлому і вентильованому приміщенні. Після пересадки поливати гіацинт треба дозовано. Існує думка, що це необхідно робити через піддон. Через пару тижнів після пересадки можна додати до ґрунті трохи добрива.
  4. Тепер слід визначитися: чи залишиться рослина в горщику на підвіконні, або воно перекочує в відкриту землю на грядці.
  5. Коли листя повністю висохнуть, полив припиняють. Цибулину звільняють від ґрунту, очищають, висушують і зберігають до тих пір, поки не прийде час висаджувати в ґрунт.
  6. Зберігання допускається в коморі або під шафою. У місці зберігання повинно бути темно і не жарко. Зберігати цибулини можна до трьох місяців.

Що робити зі стрілкою після цвітіння гіацинта

Ми розібралися з правилами догляду, тепер поговоримо, що робити з гіацинтами після цвітіння.

Як тільки закінчиться цвітіння, стрілка обов’язково зрізається. В іншому випадку вони заберуть корисні речовини у цибулини, і вона ослабне.

Крім того, досвідчені селекціонери рекомендують робити обрізку суцвіть у культур навіть зі стрілок, щоб забезпечити цибулині надходження цінних речовин. Адже, чим більше цибулина, тим багатшими цвіте гіацинт.

Як доглядати за рослиною, коли воно відцвіло

Якщо говорити про висадку в землю, то цибулини допустимо залишати в ґрунті на одному місці п’ять років поспіль. По закінченні цього часу вони стануть більше, і їх можна викопати і розсадити з дітками.

Але досвідчені дачники радять не залишати квіти в землі на довгі місяці, оскільки після зими вони можуть перестати цвісти. Рекомендується витягнути цибулини, впорядкувати, переглянути, провести дезінфекцію і залишити зберігатися в прохолодному і темному місці.

Викопані або придбані цибулини треба спочатку висушити. Робити це слід в приміщенні при температурі близько +23 градуси. Після цього їх треба обтрусити від землі і зняти непотрібну лушпиння. Якщо з’явилися маленькі цибулинки, то їх слід розділяти акуратно.

Після цього, цибулинки розподіляють в більш холодному місці. При цьому температура повинна поступово знижуватися. Цибулини до закінчення літа повинні зберігатися при температурі не вище +18 градусів.

В приміщенні не повинно бути високої вологості, слід забезпечити гарне провітрювання. В кінці літа цибулинки садять в землю на зимівлю.

Вихід на відкритій місцевості

Тепер поговоримо про те, що робити з гіацинтами після цвітіння , якщо вони ростуть у вас прямо у відкритому ґрунті.

Після того, як гіацинт був висаджений в ґрунт, його необхідно регулярно прополювати, поливати, удобрювати і рихлити. Необхідно враховувати, що гіацинти не люблять бур’яни. Як тільки почнуть з’являтися паростки, необхідно приступити до удобрення ґрунту. Краще віддати перевагу селітрі (27 гр на 1 квадратний метр).

Повторно зайнятися добривом ґрунту слід, коли з’являться бутони. Удобрюються проміжки між квітами в одному рядку або міжряддя. Після того, як підгодівлі будуть внесені, необхідно полити культури.

Період цвітіння у гіацинтів швидко закінчується, і після нього необхідно продовжувати зволожувати кореневу систему. Щоб цибулини зміцніли після цвітіння, продовжувати удобрювати і поливати треба регулярно.

Як відновити гіацинт після вигонки

Коли вирощують культуру і змушують її зацвісти в кінці зими – це називається вигонки. При цьому гіацинт слабшає, а рослині потрібно багато сил.

ВАЖЛИВО! Садівник повинен не поспішаючи перевести квітка в стан спокою, щоб головка зміцніла і утворилися нові нирки для цвітіння.

Обрізати цветонос потрібно гострим ножем, попередньо продезінфікованим. Потім потрібно витягнути гіацинт з горщика разом із землею, не пошкоджуючи коріння.

Тепер цибулинні кореневища потрібно просушити в темному і прохолодному місці до кінця літа. У будь-яку ємність в домашніх умовах садити культуру категорично не рекомендується.

Гіацинт повинен зміцніти після вигонки. Знову він буде цвісти через рік або два на відкритій місцевості.

Як бути з листям після цвітіння

Листочки не потрібно усувати, так як в них надходять цінні речовини не тільки з землі, але і завдяки добривам і поливу. Листя повинні висохнути самостійно. Для цього поступово зупиняють поливи, і чекають, коли листя засохнуть. Після цього їх обережно відокремлюють від цибулинок.

Зацвіте чи куплений гіацинт повторно

Люди іноді викидають гіацинти, подаровані в горщику. І в деяких випадках вони правильно роблять, тому що мова часто йде про голландських сортах, які погано переносять зиму. І, якщо через два роки гіацинт НЕ зацвіте, значить цибулина не вижила.

Але, все-таки потрібно спробувати зберегти квітка. Найчастіше протягом року рослина зміцніє і набереться сил, а розквітне через рік.

Чи варто викопувати цибулини гіацинтів на зиму

Обов’язково потрібно викопувати ці культури на зиму. Для цього є кілька причин:

  1. Їх оболонка дуже тонка і не захищає від надмірної вологості. Навіть звичайні опади здатні привести до гниття культури.
  2. Ці рослини люблять їсти гризуни.
  3. Навіть якщо рослина перезимує, то друге цвітіння буде мізерним, а сама культура стане ослабленою.

Як посадити гіацинт восени після цвітіння

Висаджувати гіацинти потрібно не раніше кінця вересня.

ВАЖЛИВО! Для цих квітів необхідно вибрати ділянку, на який падає сонце. Не потрібно садити культуру під будь-якої розсадою, так як в цьому випадку їм не вистачить цінних речовин для розвитку.

Грунт повинен бути поживним і розпушеним. У кожне поглиблення для посадкового матеріалу потрібно насипати в невеликій кількості пісок. Після висадки цибулин, їх потрібно присипати ґрунтом з добривами. Якщо поглиблення були вологими, то після посадки не потрібно поливати культури.

Що не можна робити після цвітіння гіацинтів

Не можна після цвітіння гіацинтів відразу висаджувати їх у землю і залишати там до наступного року. При таких діях вони не виживуть.

Також не можна викопувати культури після випадання рясних опадів і під час спеки.

ВАЖЛИВО! Якщо рослина наздогнала хвороба або йому занадто багато вологи, листя починає жовтіти. Необхідно припинити поливи, викопати рослина разом з ґрунтом, перемістити в дерев’яну ємність і залишити в провітрюваному приміщенні.

Відповіді на часті питання

Розглянемо найбільш часто зустрічаються питання:

Чому не цвіте гіацинт?

Необхідно звернути увагу на ґрунт. Наприклад, вона може бути занадто зволожена або її недостатньо удобрювали. Убогий полив також несприятливо впливає на цвітіння.

Що робити з дітьми рослин?

Їх потрібно обережно відокремити від старших цибулин, просушити. Після цього можна посадити в інший горщик або у відкритий ґрунт.

Як отримати великі квіти?

Щоб дітки були оптимального розміру, необхідно рихлити і підгортати ґрунт. Це буде додатковою перешкодою від палючого сонця в спекотні дні.

Коли краще зайнятися пересадкою?

Рекомендується робити це в кінці вересня. Рослини повинні вкоренитися перед холодами. Якщо зробити це в кінці жовтня, наприклад, то культура не встигне пустити достатню кількість корінців, а значить, може загинути в зимові місяці.

Коли краще викопати гіацинти?

Це можна робити, коли цвітіння закінчилося, пожовкли листочки, і від початку до середини літа.

Коли потрібно викопати із землі гіацинти?

Це потрібно робити, як тільки листочки починають жовтіти. В іншому випадку листя пожовтіє, засохнуть і полетять через вітер. В цьому випадку головки знайти важко.

Висновок

Щоб зрозуміти, що робити з гіацинтами після цвітіння, необхідно знати не тільки агротехніку вирощування цієї квітки, але і мати уявлення про його вегетації.

Тоді ви з легкістю зможете самостійно визначати періоди цвітіння гіацинта, підлаштовуючись їх до різних свят і пам’ятних дат.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал