Серотонін – це дуже важливий гормон! Дізнайтеся 8 причин і способи його поповнення!
1. Поліпшить сон.
Він є відправною точкою для синтезу мелатоніну, гормону, що виробляється в шишкоподібній залозі, який регулює циркадні ритми тіла і сну. Таким чином, зниження рівня серотоніну викликає безсоння. Процес синтезу мелатоніну з серотоніну полягає в наступному:
- спочатку серотонін перетворюється в N-ацетил-серотонін під дією ферменту N-ацетилтрансферази.
- потім, з втручанням гідроксіндол-O-метилтрансферази, переходить до N-ацетил-5-метоксітріптамін, який зазвичай називають мелатоніном.
2. Серотонін діє на нейрони, які пригнічують почуття голоду.
Тому високий рівень серотоніну викликає почуття ситості, а недолік цього гормону сприяє посиленню почуття голоду. Фактично, препарати серотоніну були розроблені для регулювання апетиту. Але зловживання ними може призвести до побічних ефектів, таким як гіперактивність або нервово-м’язові розлади.
3. Збільшить пам’ять.
З цієї причини говорять, що ми краще запам’ятовуємо речі, якщо спимо після навчання, тому що під час сну виділяється більше серотоніну.
4. Зменшує імпульсивність і агресивність.
Тому люди стають більш агресивними, коли вони не їдять, так як рівні амінокислоти триптофану, які ми включили в раціон для синтезу серотоніну, знизилися.
5. Викликає скорочення і розслаблення гладких м’язів кишечника і судин.
Це пов’язано з тим, що серотонін здатний стимулювати як 5-HT3, так і 5-HT4 рецептори збуджують холинергических ентеросолюбільную нейронів. В результаті вони вивільняють холін і викликають скорочення, таке як 5-HT4, 5-HT1A і 5-HT1Dde рецептори. Кишкові інгибіруючі азотні нейрони, які виділяють оксид азоту і викликають релаксацію.
6. Стимулює агрегацію і коагуляцію тромбоцитів.
Тому втручається в процес гемостазу. Якщо ми отримуємо рану, то тромбоцити виділяють серотонін, який діє як вазоконстриктор. В результаті зменшуючи кровотік і полегшуючи утворення згустка.
7. Він контролює моторику, всмоктування поживних речовин і кишкову секрецію.
8. Він відповідає за стан душі і настрій.
Тому він також відомий як «гормон щастя». В результаті низький рівень серотоніну збільшує шанси страждати від депресії.
Численні функції серотоніну були виявлені як на рівні центральної, так і периферичної нервової системи. В результаті це дає нам гарний доказ фундаментальної ролі, яку відіграє серотонінергічна система в нашому організмі.
Як підвищити рівень серотоніну?
Якщо це так, ви повинні знати, що фізичні вправи і сонячне світло сприяють виділенню серотоніну. А також такі продукти, як морська риба, пісне м’ясо, горіхи, крупи, яйця, бобові, шоколад чорний, банани та ананаси багаті триптофаном. В результаті вони сприяють синтезу гормону щастя. Так, що ведіть здоровий спосіб життя, харчуйтеся добре і будете щасливі!
УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. При поганому самопочутті зверніться до лікаря!