Серотонін: 8 важливих функцій (сон, голод, пам’ять …) і його натуральні джерела!

Серотонін – це дуже важливий гормон! Дізнайтеся 8 причин і способи його поповнення!

Серотонін: 8 важливих функцій (сон, голод, пам'ять ...) і його натуральні джерела!

1. Поліпшить сон.

Він є відправною точкою для синтезу мелатоніну, гормону, що виробляється в шишкоподібній залозі, який регулює циркадні ритми тіла і сну. Таким чином, зниження рівня серотоніну викликає безсоння. Процес синтезу мелатоніну з серотоніну полягає в наступному:

  • спочатку серотонін перетворюється в N-ацетил-серотонін під дією ферменту N-ацетилтрансферази.
  • потім, з втручанням гідроксіндол-O-метилтрансферази, переходить до N-ацетил-5-метоксітріптамін, який зазвичай називають мелатоніном.

2. Серотонін діє на нейрони, які пригнічують почуття голоду.

Тому високий рівень серотоніну викликає почуття ситості, а недолік цього гормону сприяє посиленню почуття голоду. Фактично, препарати серотоніну були розроблені для регулювання апетиту. Але зловживання ними може призвести до побічних ефектів, таким як гіперактивність або нервово-м’язові розлади.

3. Збільшить пам’ять.

З цієї причини говорять, що ми краще запам’ятовуємо речі, якщо спимо після навчання, тому що під час сну виділяється більше серотоніну.

4. Зменшує імпульсивність і агресивність.

Тому люди стають більш агресивними, коли вони не їдять, так як рівні амінокислоти триптофану, які ми включили в раціон для синтезу серотоніну, знизилися.

5. Викликає скорочення і розслаблення гладких м’язів кишечника і судин.

Це пов’язано з тим, що серотонін здатний стимулювати як 5-HT3, так і 5-HT4 рецептори збуджують холинергических ентеросолюбільную нейронів. В результаті вони вивільняють холін і викликають скорочення, таке як 5-HT4, 5-HT1A і 5-HT1Dde рецептори. Кишкові інгибіруючі азотні нейрони, які виділяють оксид азоту і викликають релаксацію.

6. Стимулює агрегацію і коагуляцію тромбоцитів.

Тому втручається в процес гемостазу. Якщо ми отримуємо рану, то тромбоцити виділяють серотонін, який діє як вазоконстриктор. В результаті зменшуючи кровотік і полегшуючи утворення згустка.

7. Він контролює моторику, всмоктування поживних речовин і кишкову секрецію.

8. Він відповідає за стан душі і настрій.

Тому він також відомий як «гормон щастя». В результаті низький рівень серотоніну збільшує шанси страждати від депресії.

Численні функції серотоніну були виявлені як на рівні центральної, так і периферичної нервової системи. В результаті це дає нам гарний доказ фундаментальної ролі, яку відіграє серотонінергічна система в нашому організмі.

Як підвищити рівень серотоніну?

Якщо це так, ви повинні знати, що фізичні вправи і сонячне світло сприяють виділенню серотоніну. А також такі продукти, як морська риба, пісне м’ясо, горіхи, крупи, яйця, бобові, шоколад чорний, банани та ананаси багаті триптофаном. В результаті вони сприяють синтезу гормону щастя. Так, що ведіть здоровий спосіб життя, харчуйтеся добре і будете щасливі!

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. При поганому самопочутті зверніться до лікаря!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал