Спаржева квасоля на зиму

Покроковий рецепт спаржевої квасолі на зиму з оцтом, томатом, різними овочами

Класична спаржева квасоля на зиму

Спаржеву квасолю можна не тільки заморожувати, а й робити консервацію. Взимку така заготовка може виступати гарніром, самостійною стравою або добавкою в овочеве рагу. Вибираємо молоді та досить м’які стручки, щоб не довелося їх довго варити.

Інгредієнти

  • 2 кг спаржевої квасолі;
  • 1,5 літра води;
  • 4 ч. л. солі;
  • 4 ч. л. оцтової есенції;
  • 100 г цукру;
  • перець горошком.

Покроковий рецепт класичної спаржевої квасолі на зиму

Крок 1:

Спаржеву квасолю промиваємо та нарізаємо шматочками по три сантиметри. Можна зробити і іншу довжину, але саме в такому розмірі стручки легко укладаються в банки і не дають багато пустот.

Крок 2:

Кип’ятимо в каструльці довільну кількість води, щоб відварити квасолю. Попередня обробка значно поліпшить смак стручків. Заливаємо, кип’ятимо буквально три хвилини, зливаємо в друшляк.

Крок 3:

Баночки потрібно підготувати заздалегідь, зручно використовувати обсяг по 0,5 літра. Розкладаємо в них гарячу спаржеву квасолю. Іноді трясемо, щоб залишалося менше пустот. Кидаємо по парі горошин запашного перцю для аромату.

Крок 4:

В рецептурну воду відправляємо сіль з цукром, кип’ятимо пару хвилин. Вимикаємо, заливаємо оцтову есенцію. Маринад розмішуємо. Заливаємо гарячою рідиною квасолю в банках. Вода не повинна доходити до самого верху банок, інакше при кипінні вона буде потрапляти в консервацію. Ідеальний рівень – по плечики.

Крок 5:

Для стерилізації потрібна широка каструлька, в якій вмістяться всі баночки. Кидаємо на дно ганчірочку, ставимо квасолю, накриваємо кришечками і навколо банок наливаємо гарячу воду. Ставимо всю цю конструкцію на плиту. Починаємо стерилізацію. Для банок 0,5 літра буде потрібно 20 хвилин.

Крок 6:

Готову квасолю виймаємо, закриваємо. Перевертаємо заготовку, витримуємо добу в такому положенні під товстою ковдрою.

Тут для аромату додається тільки перець горошком. Але за бажанням можна додавати інші прянощі, різні спеції, порізаний часник, гострий перець.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал