Того року жодного разу не чхнув. Раніше захоплювався порошками, а тепер все добре. Вітамінні кубики на зиму роблю трьох видів…

«Рятувальниками», які всю зиму оберігають нас від грипу і застуди здавна вважаються обліпиха, калина, малина і суниці.

Звичайно, в цей список можна додати й інші ягоди, але сьогодні редакція розповість тобі про фаворитів, дія яких доведено і перевірено часом.

Чай з обліпихою

Немає сенсу розповідати про корисні властивості чаю з обліпихою та імбиром, малиною або калиною. Кожен знає, що ці ягоди – лідери за вмістом вітамінів. Малина чудово знижує тиск, має жарознижувальну і потогінну дію. Чай з калини – прекрасний протигарячковий засіб і ліки проти кашлю.

Обліпиха незамінна при авітамінозі: вітамін С зберігається в ягоді навіть після переробки. А якщо додати до ягід інші не менш корисні компоненти, лікувальний ефект збільшується в рази.

Щоб не хворіти взимку, спробуй пити замість чаю потужний вітамінний комплекс, виготовлений власноруч зі свіжих або заморожених ягід.

В ягідний сезон багато господинь заморожують ягоди про запас, а потім забувають про них і викидають. А все тому, що заготовлювати потрібно з розумом. Так, щоб готовий продукт було зручно використовувати.

Тому для заморозки використовуй силіконові форми для кексів, цукерок або порційні форми для льоду. Так подвійно зручно: кинув ягідний кубик в чашку, залив окропом, і вітамінний коктейль готовий!

Вітамінні кубики на зиму спробуй зробити по одному із зазначених нижче рецептів. Подрібнюй ягоди та інші інгредієнти блендером або в кухонному комбайні. Калину перетирай через сито, щоб відокремити ягоди від кісточок. Цукор або мед додавай в готовий теплий чай. Фруктову м’якоть на дні чашки з’їси обов’язково, в ній залишається багато корисних речовин.

Вітамінні заготовки від застуди?

1. 2 ст. обліпихи, 2 апельсини зі шкіркою, 1 корінь імбиру, 2 ч. л. кориці.

2. 1 ст. малини, 0,5 ст смородини, пучок м’яти.

3. 200 г кореня імбиру, 2 лимони, 1 ч. л. кориці, пучок м’яти або меліси.

4. 2 ст. ягід калини, 1 ст. малини, 1 лимон.

5. 1 ст. суниці, 2 ст. л. сухих квіток ромашки, 0,5 лимона.

6. 1 ст. ягід журавлини або брусниці, 0,5 ст. малини, 0,5 лимона

Рецептів чаю з обліпихою, малиною, смородиною та іншими ягодами багато, їх можна придумувати на свій смак. З такими чудовими природними ліками тобі не страшні будь-які хвороби! Не забувай про те, що все найкорисніше міститься тільки в натуральних продуктах.

Бережи своє здоров’я і піклуйся про своїх близьких.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал