Відцвіли півонії: що треба зробити для пишного цвітіння наступного сезону

Якщо півонії цього сезону порадували відмінним цвітінням, то наприкінці червня або на початку липня потрібно врахувати три нюанси, щоб і наступного сезону рослини не підвели.

Досвідчені квітникарі пояснили, чи потрібно обрізати півонії після завершення цвітіння, які підживлення їм потрібні в цей період і який полив необхідний рослинам.

Чи треба обрізати

Процедуру слід проводити, але не поспішаючи. Влітку контролюють густоту кущів. Видаляють пагони, що заважають циркуляції повітря, сильно загущають рослини.

Повне обрізання проводять не раніше, ніж сформуються квіткові бруньки. Цей процес завершується приблизно в середині осені. Таким чином, обрізання роблять після перших морозів.

У трав’янистих сортів забирають стебла на відстані 2-3 см від землі. У дерев’янистих різновидів стебла вкорочують не менше ніж на 50 см.

Підживлення

Після завершення цвітіння використовують підживлення у вигляді розчину коров’яку: 10 л води розмішують 1 л добрива. Крім того, гарний результат дають фосфорно-калійні підживлення.

Полив

Півонії краще поливати рідко, але рясно. Наприклад, раз на тиждень по 3 відра на кущ. Воду виливають не лише на кущ, а й у радіусі 30 см від рослини.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал