Чому деякі квіти називають «тихими вбивцями в горщику» і не радять тримати вдома, міфи і забобони

Квіти прикрашають людські оселі вже кілька тисяч років. За цей час багато хто з них обросли безліччю міфів і забобонів.

Одні рослини вважаються корисними для людини, його аури, інші, навпаки, – шкідливими.

Але є такі квіти, які називають тихими вбивцями за їх негативний вплив на людину.

Про них ми і поговоримо в сьогоднішній статті.

Чи всі квіти можна тримати вдома?

В гонитві за екзотикою деякі квітникарі приносять в свій будинок зовсім вже неймовірні екземпляри флори.

Але далеко не всі квіти можна тримати в житловому приміщенні.

По-перше, є рослини, які просто не можуть вижити в горщику в умовах квартири.

По-друге, Є квітки, які просто шкідливі для людського здоров’я. В основному мова йде про алергіків і дітей. У деяких представників флори (наприклад, майже у всіх молочаїв) при зламі гілочки або листочка виділяється отруйний сік, який при потраплянні всередину викликає харчове отруєння.

По-третє, з деякими квітами пов’язані певні забобони і міфи. Наприклад, ряд кімнатних квітів у горщику вважаються «мужегонамі». Відповідно їх не радять вирощувати жінкам.

Які міфи і забобони є, пов’язані з квітами

Не завжди квіти не можна тримати вдома через те, що вони тихі вбивці в горщику. В основному міфи і забобони пов’язані з впливом квітки на ауру, самопочуття і особисте щастя людини.

Є ціла категорія представників декоративної флори, які називаються «мужегонамі». Іншими словами, їх присутність в квартирі незаміжньої дівчини не дозволить їй вийти заміж. Ще кажуть, що через таких квіток в горщиках чоловік може піти з сім’ї.

Також ряд рослин по забобонам висмоктують з мешканців життєві сили, підривають здоров’я, що призводить до частих хвороб.

Сюди, наприклад, відносять кактуси, Монстеру, Орхідею

Деякі з квіток , хоч і не є тихими вбивцями в горщику, негативно впливають на дитину. Тому їх не радять ставити в дитячій. Такі забобони існують щодо Маммиллярии, цереусов, Декабристів.

Ще одна велика група квітів, овіяних міфами, це квітки смерті. Наприклад, гібіскус. Вважається, що він цвіте до смерті одного з сім’ї. Зігокактус за повір’ями гине не один, а забирає з собою одного з членів сім’ї.

ВАЖЛИВО! Всі ці забобони і міфи нічим не підтверджені.

Які квіти не варто тримати вдома

Тепер перерахуємо найпопулярніші з тих квітів, що як мінімум небажано тримати в житловому приміщенні.

Диффенбахія

Це популярна рослина, яке помилково часто мають у своєму розпорядженні в кімнаті дитини. А це робити не потрібно, так як сік диффенбахії отруйний. Малюк може випадково зламати втечу і забруднитися в соку. Отруєння загрожує розладом травлення і алергічними реакціями.

Олеандр

Те ж саме можна сказати і про це тропічному гостя.

Всі частини цієї квітки є отруйними. Тому вдома його тримати категорично не рекомендують.

Навіть пересадку необхідно проводити в рукавичках і захисних окулярах, щоб уникнути випадкового потрапляння соку на шкіру і в очі.

На замітку. Не можна сказати, що Олеандр – це тихий вбивця, але клопоту своїм господарям він може доставити.

Азалія

Листя азалії містять особливі речовини, алкалоїди. Їх використовують для приготування сильнодіючих седативних і психотропних препаратів.

Квітка не рекомендується тримати в будинках, де є маленькі діти.

Кротон

Сік , що міститься в листі квітки, викликає розлад шлунка і дерматит. На ніжній дитячій шкірі можуть навіть залишитися опіки.

Герань

Герань стала надзвичайно популярна за часів СРСР і зустрічала буквально в кожній другій квартирі.

Однак рослина не так безпечно для людини.

Раніше про це мало хто здогадувався, але герань – сильний алерген. Тому людям з алергією тримати цей колір в горщику будинку протипоказано.

На замітку. У деяких людей з особливо сильною реакції алергія може проявитися від простого дотику до квітки.

Молочай

В останні кілька років в російських квартирах стали з’являтися представники молочаїв. Сімейство називається так через білого соку в листі і стеблах.

Так ось, цей сік вкрай отруйний і небезпечний.

Деякі молочаї нагадують кактус і посипані колючками. Їх укол небезпечний для дітей і домашніх тварин.

Які кімнатні рослини небезпечно тримати вдома і чому

Виділення отруйного соку або токсинів – природна захисна реакція деяких представників тропічної флори.

Потрапляючи в наші квартири, вони не перестають «захищатися» від спроб їх потривожити.

  • Сором’язлива мімоза. Необразливий зовні квітка виділяє токсини, які можуть привести до випадання волосся. Звичайно, мова йде про тривалому контакті, але все-таки цей колір краще не приносити додому.
  • Монстера має отруйним соком, який залишає опіки на шкірі.

  • Філодендрон при пошкодженні листочків виділяє рідину, яка «обпікає» верхній шар епідермісу.
  • Примула виділяє в повітря токсини, які викликають головний біль, нудоту. Листя квітки покриті мікроскопічними волосками, які викликають алергічну реакцію.
  • Карликова Стеллера вважається лікарською рослиною, але займатися самолікуванням з його допомогою можна ні в якому разі. Справа в тому, що листя і пагони квітки можуть викликати оніміння і набрякання зв’язок. Тому в горщику Стеллеру краще не тримати.
  • Паслін. Це далекий родич помідора, картоплі і перцю. В останні роки став дуже популярним декоративною квіткою, який вирощується в горщику в умовах квартири. Паслін цінується за свої плоди – невеликі помаранчеві кульки, схожі на зменшені томати. Вони привертають увагу дітей і домашніх тварин. Так ось, плоди пасльони дуже отруйні і надзвичайно небезпечні.

  • Тюльпан Геснера славиться своїм незвичайним цвітінням. Однак квітка виділяє в повітря небезпечні токсини, які призводять до втрати волосся. Тому його ні в якому разі не можна тримати в горщику в приміщенні.
  • Тріхоцереус. Це кактус з довгими голками і приголомшливими білими квітками. Однак він вкрай небезпечний, тому що містить галюциногени і токсини. Їх вплив на організм може призвести до паралічу ЦНС.

ВАЖЛИВО! Якщо ви все-таки вирішили вирощувати вдома одного з «тихих вбивць», то подбайте про безпеку. Зробіть так, щоб ні діти, ні тварини не мали доступу до квітки в горщику.

Чому деякі кімнатні квіти називають «тихими вбивцями в горщику»

Тихий вбивця в горщику – титул, яким нагороджують ті домашні рослини, які негативно впливають на здоров’я і самопочуття.

З одного боку, є забобони, на які краще не звертати увагу.

З іншого боку, деякі квітки в горщиках дійсно погано діють на людину.

Наприклад, лілія і гортензія мають дуже сильний аромат. Тримати їх в спальні не можна, так як з ранку розболітись голова. Крім того, можливі алергії.

Тубероза, фікус, герань, толстянка – квітки, від яких краще позбутися, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям. Це ж стосується і орхідеї фаленопсис.

Небезпечні представники сімейства молочайних. У них отруйний сік, який виділяється з листя і пагонів. Він небезпечний при попаданні на шкіру під час пересадки.

Які квіти не варто заводити згідно з прикметами і забобонів

Крім чисто ботанічних причин є прикмети і забобони, пов’язані з деякими рослинами.

Якщо вірити існуючим забобонам, то гібіскус – справжній тихий вбивця в горщику! Його називають квіткою смерті. Цвітіння гібискуса позначає смерть одного з сім’ї.

Надзвичайно красива традесканція, проте, вважається “мужегоном”. Згідно з повір’ям цей квітка здатна посварити двох коханих.

Небезпечним для людини вважається декабрист. Нібито квітка в горщику не гине поодинці, а забирає з собою на той світ одного з сім’ї. Звичайно ж, це не більше ніж міська легенда.

На замітку. Дивно, але доларове дерево Замиокулькас і Спатифіллум (Жіноче щастя) вважаються деякими забобонними людьми мужегонами.

Серед інших рослин з «поганий» енергетикою можна назвати:

  • Сансевієрія – вносить розлад у відносини;
  • Плющ – наводить в будинок нещастя і позбавляє дівчат можливості вийти заміж;
  • Сциндапсус – руйнує сім’ї, провокує конфлікти між рідними;
  • Циссус – забирає життєві сили, шкодить вагітним жінкам та плоду, є мужегоном;
  • Адениум – може викликати інтоксикацію.

Висновки

Відповідаючи на питання, чому ця квітка не варто тримати вдома, в першу чергу, хочеться сказати, що боятися рослин все-таки не потрібно. Звичайно, якщо у вас є певні алергічні реакції, то від деяких рослин доведеться відмовитися.

З іншими (наприклад, з молочаями) треба лише дотримуватися правил техніки безпеки.

Зараз доступні тисячі різновидів кімнатних рослин. Можна вибрати будь-який вподобаний вам квітка.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал