Як викликати рясне цвітіння декабриста в домашніх умовах

Мало які рослини цвітуть взимку. Серед найбільш відомих – Декабрист (Шлюмбергера), або зігокактус. Його незвичайне цвітіння радує нас на самому початку зими. Але іноді декабрист буває примхливим і не хоче розпускати свої квіти.

У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, як змусити цвісти зігокактус, і які умови догляду необхідно дотримуватися, щоб суцвіття протрималися якомога довше.

Умови для цвітіння декабриста

Щоб декабрист зацвів, йому необхідно створити відповідні умови.

По-перше, декабристів не потрібен занадто великий світловий день. Досить 8 годин. Тому при необхідності приберіть квітка від сонячного світла в затінене містечко. Оптимальним буде східне вікно.

По-друге, для утворення бутонів температуру змісту необхідно знизити. Саме прохолода «змусить» рослина випустити бутони. 12-14 градусів тепла – оптимально для періоду спокою декабристів. Як тільки бутони зав’яжуться, квітка повертаємо на звичне місце.

Але врахуйте, що цвісти зігокактус буде при температурі +15 +20.

ВАЖЛИВО! При цьому бережіть квітка від протягів. Декабрист це не любить.

По-третє , скоротіть полив. З вересня по грудень можна поливати двічі на місяць, а то і зовсім обмежитися обприскуваннями.

По-четверте , зручний горщик. У занадто просторій ємності квітка спочатку буде нарощувати кореневу систему, а в занадто тісному не зможе набратися достатньо сил.

Чим підгодовувати і поливати, щоб декабрист зацвів

Правильний полив – важлива складова частина цвітіння декабриста. Перед тим, як зігокактус почне цвісти, поливати його треба раз в два тижні протягом декількох місяців.

Підживлення в осінньо-зимовий період повинні бути тільки калійно-фосфорними. Вносити азот не можна, так як він спровокує ріст пагонів, що сильно відстрочить появу суцвіть.

Найпростіше використовувати покупні мінеральні препарати. Наприклад, сульфат калію, калійну сіль, суперфосфат, фосфоритне борошно.

Але можна приготувати добриво самостійно.

Шлюмбергера добре відгукується на підгодівлю зольним розчином (столова ложка деревного попелу на 0,5 л води) або солодкою водою (2 столових ложки цукрового піску на літр води).

Покрокові інструкції як змусити декабрист набрати колір

Тепер уявімо алгоритм того, як змусити декабрист цвісти.

 1. Прибираємо від сонця. Освітлення повинне бути розсіяним і нетривалим.
 2. Прибираємо в холод. Щоб з’явилися бутони, знижуємо температуру змісту до 13 градусів тепла. Як тільки Декабрист почне цвісти, температуру підвищуємо (але не вище +20).
 3. Скорочуємо полив. Поливаємо по трохи не частіше 2 разів на місяць. Якщо боїтеся залити, то обприскуйте пагони і ґрунт.
 4. Підгодовуємо дуже акуратно і тільки калійними і фосфорними добривами.
 5. Не тривожимо квітку. Як тільки з’являються бутони, залишаємо зігокактус в спокої, так як він стоїть.
 6. Обрізаємо частина квіток. Завжди залишайте не більше 6 зав’язей на 1 втеча, інакше декабристів не вистачить сил, і він скине бутони.
 7. Обривається пагони. Після того, як зігокактус відцвіте, «відкручуйте» по 1-2 сегмента на кожному пагоні. Це змусить рослина цвісти в майбутньому сезоні.

На замітку. Відірвані сегменти можна укоренити.

Як змусити цвісти молоду квітку

Помилково вважається, що молоді Декабристи не цвітуть. Це не так.

Звичайно, їх суцвіття не такі яскраві і пишні, як у дорослої рослини, але вони все одно здатні утворювати бутони.

Для цього їм необхідно створити умови вирощування, описані вище. Тобто короткий світловий день, низька температура змісту, скорочений полив і підгодівля калієм і фосфором.

Для того, щоб цвів молодий зігокактус, дуже важливо, щоб горщик був невеликий. Не варто чекати бутонів від рослини, посадженого в широку і глибоку ємність.

Як стимулювати цвітіння у старого декабриста

Старий декабрист сильно дерев’яніє (особливо нижні сегменти). Через це порушується постачання живильними речовинами.

Щоб змусити старе рослина цвісти, його необхідно омолодити, тобто обірвати крайні сегменти. Також при необхідності проводять пересадку. Справа в тому, що свіжий субстрат повний корисних мінеральних речовин, які необхідні рослині.

Також для старих зігокактус в воду, якої обприскують квітка, додають невелику кількість мінеральних добрив. Це змусить відрости нові «зелені» сегменти. Також це змусить утворюватися бутони.

Чи варто стимулювати цвітіння у зігокактуса?

Хтось може сказати, що раз Декабрист не цвіте, то і не треба його мучити. Однак це не так. Кожна рослина має проходити повний цикл вегетації. Це необхідно для його здоров’я.

Тому, якщо ваш вихованець не хоче або не може самостійно цвісти, його треба змусити.

Крім того, цвітіння шлюмбергеру прикрасить ваш будинок в новорічні свята.

Часті помилки

 1. Занадто темно або, навпаки, занадто світло. Надлишок і недолік світла однаково негативно позначаються на цвітінні. Поставте горщик з декабристами на східну або західну сторони.
 2. Неправильні підгодівлі й поливи. Щоб утворювати бутони, декабристу необхідні калій і фосфор, а ось полив необхідно обмежити. Надлишок вологи призведе до появи грибкових захворювань.
 3. Шкідники. З комахами необхідно боротися. Попелиця, мошка, павутинний кліщ – всіх їх необхідно знищувати за допомогою інсектицидів.
 4. Неправильно підібраний горщик. Якщо ви пересаджує зігокактус, то підбирайте ємність всього на пару сантиметрів більше. У занадто великому горщику рослина спочатку буде розвивати кореневу систему і тільки потім перейде до нарощування зеленої маси і утворення бутонів.
 5. Часте переміщення горщика з квіткою. Не треба переставляти Декабрист туди-сюди по квартирі. Спочатку виберіть йому оптимальне місце відповідно до вимог, а потім переміщайте тільки на період спокою.
 6. Висока температура змісту. Це головна помилка всіх початківців квітникарів. Вони думають, що тепло змусить шлюмбергеру цвісти (це ж кактус!), Але це не так. Закладання бутонів відбувається саме із низькою температурою.
 7. Відсутність періоду спокою. Осінь – час, коли квітка набирається сил для майбутнього цвітіння. Якщо йому не створити відповідні умови, то суцвіть ви не дочекаєтеся.

Відповіді на часті питання

Через скільки почнеться цвітіння?

Декабрист почне цвісти приблизно через 50 днів після виходу зі стану спокою. Природно, при дотриманні всіх умов утримання.

Як продовжити цвітіння декабристів?

Найголовніше, не допускайте підвищення температури вище +20 градусів.

Коли цвіте зігокактус?

В природних умовах цвітіння рослини триває з жовтня по березень. У домашніх умовах квітникарі намагаються домогтися цвітіння до Нового року.

Як часто поливати Декабрист?

Чи не частіше 2 разів на місяць, якщо хочете побачити суцвіття. Від великої кількості вологи коріння квітки починають гнити. Все-таки це кактус, а, значить, води йому потрібно зовсім небагато.

Висновок

Умов цвітіння декабристів не так вже й багато, але їх необхідно дотримати, якщо ви хочете побачити квітки на рослині.

Пам’ятайте, що набагато простіше цвісти тому рослині, яке регулярно отримує належний догляд, ніж змусити випустити суцвіття ті екземпляри, які ростуть в невідповідних умовах.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал