Чому пагони троянд почорніли після зими, та що робити, щоб врятувати квітку

Після зимової сплячки, коли трояндові кущі потрібно відкривати від покривного матеріалу, нерідко виявляється, що пагони та стебла рослин вкрилися чорними плямами, а деякі й зовсім почорніли до самого кореня.

Підмерзлі кущі троянд.

Трояндові кущі можуть підмерзнути при поганому вкритті їх на зимівлю або рано прибрали це укриття. Це може спричинити почорніння пагонів. Але якщо ушкодження виявилися незначними, то рослина зможе самостійно відновитися.

Загнивання та випрівання троянд.

При дуже щільному та товстому шарі укриття, рослина може просто випріти чи загнити, якщо був на ділянці навесні застій води. Щоб цього не сталося, постійно оглядайте кущі та якщо стоять калюжі, проведіть відведення води й злегка обгорніть кущі.

Інфекційний опік трояндових пагонів.

Інфекційним опіком називають стебловий рак, який може з’являтися при не дотриманні правил догляду за рослинами чи внаслідок сирої зими та частих відлиг.

Характерними ознаками такої хвороби є поява темних плям з червонувато-бурим краєм, які охоплюють гілки по колу та проникають в глибину рослини.

Лікування цієї хвороби немає, тому краще за все появу її слід попередити. При нічній температурі не нижчою за -5°С вночі й відсутності снігового покриву, потрібно поступово відкривати та провітрювати рослини, а потім його повністю зняти. Залишити можна ялинові гілки.

Що потрібно робити з чорними пагонами троянд.

Їх потрібно ретельно оглянути, при виявленні стеблового раку, не гаючи часу викопати, винести за територію ділянки та палити рослини. Щоб зупинити на початку ще поширення цієї страшної хвороби, в профілактичних цілях трояндові кущі обробляють мідним купоросом 1%-ним його розчином у воді. Кожного року рано навесні обробляють кущі троянд по сплячим брунькам 3%-ним мідним купоросом чи 3%-ною бордоською сумішшю.

Для експерименту можна обробити уражене місце змастивши його тетрацикліновою маззю та заклеївши зверху пластиром.

Почорніле гілля без раку потрібно зрізати до живого місця, попередньо  протерши інструмент спиртовою настоянкою.

Коли наступить тепло, потрібно провести формуючу та санітарну обрізку. Після зимівлі потрібно рослини підживити за допомогою комплексного добрива: Новоферт Універсалу, Гумату з 7 мікроелементами,  Агріколу для троянд, ОМУ для троянд та іншими. Також, обробляють стимуляторами зростання: Епіном, Екстрою, Цирконом.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал