Коли сіяти перець на розсаду в березні 2022 року за місячним календарем

Якщо хочете отримати відмінні, готові до плодоношення саджанці, то треба садити перець на розсаду в березні 2022 року за місячним календарем. Саме такий календар підкаже вам, які дні в березні або в будь-якому іншому місяці є найбільш переважними для посіву насіння. Одночасно з цим у ній можна виявити дні, коли краще відкласти роботу з насінням і саджанцями.

У цій статті ми розглянемо, як правильно працювати з місячним календарем на перший місяць весни і як за ним визначати термін, коли ж садити овочеву розсаду.

Які сорти перцю підходять для вирощування в березні

Березень відмінно підходить для посадки самих різних видів і гібридів перцю, як солодкого, так і гіркого.

Можна висаджувати ранні і ультра-ранні сорти для теплиці, середньостиглі гібриди для відкритого ґрунту Середньої Смуги і Півдня, пізні гібриди для тепличного вирощування.

Якщо говорити про конкретні найменуваннях, то перевагу варто віддати таким перцям: Вінн-Пух, Каліфорнійське чудо, Подарунок Молдови, Помаранчеве диво F1, Ред Барон F1, Атлантик F1, Добриня Микитич, Золота медаль, Прометей, Марконі, Ілля Муромець, Кардинал F1, Альоша Попович, Жовтий букет, Латино F1 і багато інших.

Сприятливі дні для посадки перцю в березні 2022 року за місячним календарем

Отже, ви вибрали той сорт або гібрид, що будете ростити на своєму городі або ж в теплиці. Тепер слід визначити ті дні, коли буде краще проводити роботи.

На замітку. Щоб не забути про те, які дні ви вибрали, відзначте їх на звичайному календарі червоною ручкою.

Фаза зростаючого місяця серед більшості дачників вважається оптимальним часом для того, щоб садити насіння на розсаду. В цей час процеси проростання найбільш активні.

Березень 2022 року пропонує дачникам такі дні, як найкращі для того, щоб садити солодкий і гіркий перець на розсаду:

14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27.

В будь-який з цих днів ви можете без обмежень посіяти перцеві зернятка.

Коли садити перець в 2022 році за місячним календарем не варто

Поряд з «хорошими» місячними добами для того, щоб садити розсаду, в будь-якому місяці будь-якого року, природно, є і невдале місячне час. Мова, звичайно, йде, перш за все, про дні молодика і повного місяця.

Наприклад, для посадки перцю в березні 2022 року теж є дні, коли краще зайнятися чимось іншим (наприклад, замочуванням насіння або дезінфекцією ґрунту), але ніяк не посівом насіння.

Це 13 число (на цей день випало молодик) і 28 число (на цей час припадає повний місяць).

На замітку. Є певні дачники, які вірять в те, що не можна садити розсаду «на Водолія», тобто коли нічний світло проходить через це сузір’я. Але це не більше, ніж марновірство.

Коли садити перець в березні в залежності від регіону

Важливо враховувати особливості регіону. У більш холодних областях нашої країни сонця значно менше, ніж на Півдні, тому садити перець на розсаду там треба пізніше.

А ось в центральних частинах і сусідніх регіонах розсадою перцю починають займатися не раніше другої декади березня. А на Півдні вже з початку місяця починається гаряча пора посадки і догляду за розсадою.

Коли сіяти гіркий перець в березні

Гіркий перець – рідний брат солодкого. Обидва рослини є представниками одного і того ж сімейства.

Садити насіння на розсаду необхідно, виходячи з того, що культура має довгий термін вегетації. Гіркий перець садять залежно від регіону:

 • На Україні – протягом усього березня;

Посадка перцю в березні, для висадки в теплицю

Терміни залежать від того, в якому ґрунті будуть вирощуватися перці: в захищеному або у відкритому. Вже від цього дачники виходять, коли садити насіння на розсаду в березні.

Для опалювальної теплиці можна сміливо брати будь-який сорт перцю, тому перевагу варто віддати пізньостиглі (вони смачніше) і врожайним різновидам.

Втім, є можливість отримати два врожаї ультра-ранніх перців. Для цього першу висадку треба провести якомога раніше, а другий раз культуру садити доведеться вже влітку.

Особливості вирощування розсади для висадки у відкритий ґрунт

Все йде інакше, якщо теплиці або парника у вас немає. В цьому випадку треба враховувати клімат регіону.

Як вже говорилося раніше, перці – повільна, некваплива культура. Посадку зерен краще проводити в середині місяця. Якщо ви не живете в південних регіонах, то варто подивись на ранньостиглі і середньостиглі різновиди культура.

Жителям найбільш суворих регіонів радимо купувати низькорослі перці, щоб рослина не витрачала часу на нарощування зеленої маси, а максимально швидко починало зав’язувати плоди .

На замітку. Перці слід вкривати після висадки у відкритий ґрунт. Використовуйте старі відра, коробки, якщо є – спанбонд або плівку.

На що звернути увагу при посадці перцю в березні

Якщо ви починаєте вирощувати розсаду перцю в березні, то треба враховувати основні нюанси цієї процедури. В цілому нічого складного, просто деякі моменти.

 1. По-перше, для тих рослин, що будуть посаджені в першій половині березня, може знадобитися підсвічування. У третій декаді сонця вже буде достатньо.
 2. По-друге, не саджайте насіння занадто глибоко і тримайте контейнери з посівами на світлому місці. Сходи тягнуться до сонця і світла – це закладено в них природою.
 3. По-третє, не забувайте, що перець – тугодум. Перцеві зерна сходять повільно, так само повільно ростуть саджанці.
 4. По-четверте, садіть різні сорти в роздільні ємності. Це дозволить уніфікувати догляд за сходами, так як саджанці будуть розвиватися з однаковою швидкістю.

ДОВІДКА. Ці прості хитрощі допоможуть вам отримати розсаду перцю трохи раніше, а саджанці будуть трохи краще.

Як доглядати за розсадою перцю, посадженої в березні

Наступне питання, яке обов’язково необхідно розглянути, – це догляд за розсадою.

До того, як з’являться сходи, контейнери з посівами треба поставити в тепле світле місце. Контейнери важливо зав’язати в пластикові пакети або накрити склом для того, щоб усередині був парниковий ефект.

Посадки треба регулярно розкривати для провітрювання і поливу.

Як тільки з’явиться велика частина сходів, з контейнерів слід зняти укриття і переставити в тепле світле місце. Тепер розсаді перцю треба забезпечити ряд умов.

 • Освітлення повинне бути достатнім. Це означає, що воно не може становити менше 12 годин. В кінці березня сонця вже буде досить, а от на початку і в середині місяця розсаду доведеться додатково підсвічувати.
 • Температура повинна бути помірною. +25 оптимальне значення.
 • Полив треба проводити регулярно і помірно. Слідкуйте, щоб ґрунт не пересихав і, в той же час, не була заболоченою. Велика кількість вологи в ґрунті укупі з низькими температурами провокує розвиток гнильних хвороб. Наприклад, чорної ніжки.
 • Вологість повітря і додаткове зволоження. Часом обприскуйте перці з пульверизатора теплою водою.
 • Пікіровка – обов’язкова процедура по пересадці саджанців в окремі ємності. Деякі дачники практикують кілька пікіровок за весь час вирощування.
 • Внесення добрив здійснюється після пікіровки. В основному підгодівля спрямована на те, щоб допомогти розсаді прижитися на новому місці.

На замітку. Іноді розсада перцю, посаджена в березні, може витягнутися. Причин для цього багато, але найчастіше вони пов’язані з недоліком світла. Одним із способів допомогти саджанців є обробка регуляторами росту.

Часті помилки

 • Невдалий підбір сорту або неякісний насіннєвий матеріал. Беріть районовані перці. Зерна повинні бути свіжими. Чим старше посадковий матеріал, тим довше він сходить.
 • Невдале розташування розсади перцю там, де їй не вистачає світла. Через це розсада погано росте, хоча в другій половині березня вже досить довгий світловий день.
 • Загущення посадок. Через це розсаді не вистачає життєвого простору для зростання і розвитку.
 • Посів насіння на повний місяць або молодик, що суперечить місячним календарем.
 • Надлишок азотних підгодівель, через що розсада витягується . Мінеральні (калій, фосфор, азот) підгодівлі треба проводити тільки, якщо цих мікроелементів не вистачає перцю.
 • Надмірне зволоження. Воложити треба дуже і дуже акуратно, інакше можна спровокувати грибкові захворювання.

Відповіді на часті питання

Якщо у мене по часу виходить садити тільки на збуваючий місяць? Так можна робити?

Якщо з яких-небудь причин у вас не виходить садити розсаду в період, коли нічне світило зростає на небосхилі, можна провести посів і в ті дні, коли воно зменшується. Але необхідно розуміти, що рости такі саджанці будуть повільніше.

Коли найкраще садити перець на розсаду в березні 2022 року?

За місячним календарем дуже вдалий для посіву час настає в другій і третій декадах місяця.

Чи потрібні фітолампи?

В цілому, в березні вже можна вирощувати розсаду перцю без фітоламп тільки з природним освітленням, але в перших числах місяця підсвічування все-таки може знадобитися.

Які сорти або, може, гібриди найкраще садити в березні?

Ранні та середньостиглі. А ось городники південних регіонів можуть посадити і пізні різновиди солодкого й гіркого перцю. Іншим пізньостиглі сорти і гібриди краще не вирощувати через те, що встигнуть вони вже восени, коли можуть трапитися заморозки.

Висновок

Садити перець на розсаду в березні 2022 року за місячним календарем необхідно в середині місяця. Це добре, як з точки зору вегетативного розвитку рослин (цей час оптимально для посіву будь-яких сортів), так і з точки зору фази місяця.

Проте, важливо не просто слідувати за місячним календарем, а й робити все, щоб розсаді було добре рости і розвиватися. Умови повинні бути оптимальними. Це стосується освітлення, температури, режиму поливу і підгодівлі.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал