Є у мене рецепт цікавого тіста – підходить воно і для рогаликів, і для Наполеона, і для печива. Рогалики з цього тіста виходять дуже ніжними, тендітними з найтоншими шарами. А рецепт дуже простий! Давайте зробимо сьогодні рогалики з маком та з горіхами.
Інгредієнти для приготування:
- Сметана – 1 стакан;
- Маргарин – 250 г (або вершкове масло);
- Сода харчова – 1/2 ч.л;
- Пшеничне борошно – 3-4 склянки (стільки, щоб замісити круте тісто, майже як на пельмені);
Для начинки
- Мак – 1 стакан;
- Волоські горіхи – 1 склянка;
- Цукор – 1 склянка.
Приготування:
- Насипаю борошно – для початку 2 склянки. Кладу маргарин і рубаю його з борошном, розтираю руками до крупки, також, як для пісочного тіста.
- Тепер додаю соду, перемішую, кладу сметану.
- Швидко замішую тісто. При цьому додаю ще борошна. Скільки? Як вийде, головне, щоб тісто було майже пельменне по консистенції, ну може чуть чуть помягче. Цілком можливо що в цілому в тісто піде до 4х скл борошна, але дивіться самі, тому що тут все залежить від якості борошна. В ідеалі тісто має полежати в холодильнику хоча б півгодини. За цей час можна встигнути приготувати начинку.
- Готуємо начинку для рогаликів. Мак змолоти на кавомолці, запарити окропом або гарячим молоком. Нехай постоїть хвилин 10. Після чого можна додати цукор за смаком.
- Волоські горіхи очистити, подрібнити, змішати з цукром за смаком. Зручно подрібнювати горіхи звичайною качалкою – «розкачати» їх. Щоб при цьому горіхове масло яке виділяється не розмазувати по столу, а зберігалося в майбутньої начинці, треба перед «розкочуванням» посипати горіхи цукром. Тоді все масло з горіхів вбереться в цукор і нікуди не дінеться.
- Готове тісто розкачати дуже тонко, в ідеалі товщиною 1 мм. Чим тонше розкачати тісто, тим ніжнішими будуть рогалики. Нарізати трикутники, покласти начинку і згорнути рогалик. Не забувайте, тісто у нас не солодке! У начинці має бути достатня кількість цукру!
- Рогалики з маком та з горіхом кладемо на деко і випікаємо в духовці при температурі 180 градусів. Не передержіть рогалики в духовці! Оскільки тісто без цукру, то рум’янитися воно не поспішає! Нехай вас не вводить в оману світлий колір рогаликів, готові вони будуть задовго до того, як покриються «рум’янцем».
Готові рогалики можна посипати цукровою пудрою, а можна і так їсти – ми ж не пошкодували начинки!