Що і коли сіяти на розсаду в квітні 2022 року за місячним календарем

Квітень – ідеальний місяць, щоб садити розсаду за місячним календарем. Важливо підібрати дні, коли і які культури садити в якості розсади.

Любителі займатися городом вже щосили возяться з посадками.

Багатий урожай або квітучий сад – це цілорічний працю городника і садівника. Навесні йде повним ходом підготовка до нового сезону і Місячний календар – головний помічник. Посадка рослин в сприятливі місячні дні прискорить їх зростання і позитивно впливає на майбутні плоди.

Тому для городника і садівника важливо розрахувати сприятливий час для посадки розсади, щоб восени отримати хороший урожай.

Як це зробити, розповімо в цій статті.

Як визначити відповідний час для посіву культури в квітні?

Городнику і садівникові слід знати, що сприятливі дні для посадки рослин з коренеплодами припадають на спадаючий місяць. На зростаючий місяць варто звернути увагу на культури, які радують своїми плодами над землею.

За календарем на 2022 рік Місяць убуває з 1 по 11 квітня і з 28 по 30 квітня, зростає – з 13 по 26 квітня.

Зодіакальне сузір’я, в якому знаходиться нічне світило, також впливає на те, коли садити рослини. Місяць в сузір’ї Риби, Раків або Скорпіонів – найкращий час, щоб сіяти овочі та квіти. Але не зашкодять майбутньому врожаю Стрільці, Терези, Телець і Козеріг.

Тому необхідно передбачити в яких зодіакальних сузір’ях Місяць буде знаходитися в квітні 2022 року за місячним календарем: в Стрільці (1,2), Козерозі (3, 4, 5), Водолії (6, 7), Рибах (8, 9), Овні (10, 11, 12, 13), Тельці (14), Близнюках (15, 16, 17), Раку (18, 19) , Львові (20, 21, 22), Діві (23, 24), Терезах (25, 26), Скорпіона (27,2 8), Стрільці (29, 30).

ВАЖЛИВО! 8, 9, 18, 19 квітня Місяць знаходиться в вдалих знаках зодіаку, щоб садити квіти і овочі.

Чи варто щось садити на розсаду в квітні 2022?

Однозначно варто!

Квітень – другий місяць весни, городники і квітникарі вже запаслися насінням і починають з кінця лютого готуватися до сезону. Деякі культури, скоростиглі або різновиди пізніх сортів бажано садити в квітні.

Як розраховувати термін посіву насіння

Те, коли садити зерна різних культур, залежить від різних факторів: погодних умов і періоду розвитку культури. Виходячи з клімату, визначаємо дату пересадки розсади в постійне місце.

Земля до цієї дати повинна прогрітися, а поворотні заморозки закінчитися. Від цієї дати слід відняти період розвитку рослини, період появи сходів і кілька днів для адаптації рослини. Отримуємо дату, коли треба сіяти насіння.

Для досвідченого садівника і городника не важко визначити сприятливий час для розсади, однак, новачкові в цій справі бажано вивчити спеціалізовані аграрні довідники.

Які квіти садити на розсаду в квітні 2022

Розсадним способом вирощують квіти в районах з прохолодним кліматом, в яких весна настає пізно, а літо триває порівняно недовго.

Квітень – прекрасна пора, щоб садити квіти, так як тривалість дня збільшується і дозволяє відмовитися від ламп і теплого килимка. Головне, часто поливати розсаду і берегти від протягів

В квітні слід садити дворічні і багаторічні сорти квітів (однорічні рослини сіють раніше). У квітні сіють насіння жоржини, амаранти, водозбору, айстри, амаранту, чорнобривців, лімоніум, дельфиниума.

При цьому, якщо враховувати місячні фази, то на зростаючий місяць краще зайнятися посадкою високорослих рослин, пишно квітучих сортів, а при убуванні Місяця – посадкою бульб і цибулин.

Які овочі сіяти на розсаду в квітні 2022

На розсаду в квітні сіють насіння помідорів, огірків, кавунів, динь, гарбузів, баклажанів, кукурудзи, кабачків. Можна також садити різні види зелені.

Для посадки розсади певних видів овочів, виходячи з фази і положення Місяця, визначимо сприятливі числа за місячним календарем на квітень 2022 роки для:

  • помідор – 8-9, 13-14, 18-19;
  • гарбуза – 8-9, 13-14, 18-19, 23-25;
  • огірків – 13-19, 23-25;
  • капусти білокачанної середньої – 9, 13-19, пізньої – 23-25;
  • кабачка 8-9, 13-14, 18-19 і 23-25;
  • базиліка: 18-22;
  • кавуна: 16-24.

У яких випадках садити розсаду в квітні не можна

ВАЖЛИВО! 12 і 27 квітня Місячний календар категорично забороняє що-небудь садити. У дні молодика і повного місяця Місяць вкрай негативно впливає на рослини, тому не варто в ці дні поратися на городі та квітами.

Що потрібно робити при квітневому посіві насіння

Місячний календар добре розбирається в фазах, положеннях Місяця, їх вплив на сіянці, але враховувати клімат і погодні умови він не може. При виборі квітневої дати потрібно заручитися допомогою синоптиків, а саме прогнозами погоди на найближчі два місяці і розрахувати найкомфортніше час для проведення процедури.

Коли сіяти овочі та квіти, потрібно розраховувати виходячи з таких параметрів:

  • терміни висадки у відкритий грунт або теплицю;
  • вік рослин;
  • приблизний період часу для сходів насіння.

У другій весняний місяць на розсаду готують насіння огірків, томатів з коротким вегетаційним періодом, середньостиглої та пізніх сортів капусти, певні сорти баклажанів, патисонів, кабачків.

ВАЖЛИВО! Якщо прогнози погоди попереджають про нічні заморозки, то краще кілька днів почекати і садити зерна пізніше. Кажуть, якщо зацвів бузок, то заморозків вже не буде, і прийшло тепло.

Що сіяти на розсаду в квітні в Середній смузі

Помірний клімат супроводжується часом непередбачуваною погодою. Рання весна може згодом супроводжуватися заморозками в травні і червні, а влітку температура повітря може досягати і до 35-40 градусів.

Якщо у овоча вегетаційний період довгий, то його вирощують через розсаду. В середині квітня сіють середньостиглу капусту білокачанну, брокколі, пекінську капусту.

З 5 по 15 квітня сіють пізні сорти білокачанної і червонокачанної капусти, з 25 квітня – насіння китайської капусти.

На замітку. Щоб квіти радували пишним букетом, то їх також можна вирощувати через розсаду.

Відповіді на часті питання

Вирощування овочів розсадним способом у новоспечених городників викликає багато запитань. Ось одні з них.

Якщо весна видалася досить ранній і теплій, і земля добре прогрілася, чи можна сіяти зерна відразу у відкритий ґрунт?

В теорії не заборонено садити насіння у відкритий ґрунт. Але такі овочі більш уразливі, ніж ті, які вирощені через розсаду: менш стійкі до погодних умов, більше схильні до захворювань.

Температура і світло важливі для розсади?

Розсада вимагає кропіткої догляду та уваги до себе, особливо підтримка певної температури і світлового режиму. Кожна культура має свої нюанси в догляді, які слід вивчати. ​​

Чи погано, коли розсада переростає?

Так, кажуть, краще розсада НЕ доросте, ніж переросте. Тому потрібно правильно розрахувати строки посіву насіння.

Чи обов’язково розсаду гартувати?

Загартування розсади обов’язкове. При пересадці розсади у відкритий ґрунт проходить період адаптації. У цей період рослина звикає до нових умов. Щоб саджанці не загинули в період адаптації, за два тижні їх слід поступово привчати до низьких температур. За 3-5 днів температура повинна бути максимально близькою до вуличної. Поливати квіти в період гарту треба менше, за кілька днів полив припиняють.

Загартоване рослина має міцне стебло і готова перенести нові погодні умови.

Висновок

Початківці городники і садівники набираються досвіду методом проб і помилок. Але місячний календар 2022 року допоможе деяких помилок уникнути і вибрати сприятливий час для посіву та догляду за овочевими культурами та квітами.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал