Коли садити моркву в травні 2024 року за місячним календарем, сприятливий час

Щоб отримати хороший урожай моркви, посадку цього овочу здійснюють в травні за місячним календарем.

В цілому, морква – овоч, абсолютно невибагливий до умов вирощування. Наприклад, культура здатна перенести недовгий похолодання. Але все-таки для рясного плодоношення важливо дотримуватися основних правил агротехніки.

Сьогодні поговоримо про посадку насіння моркви в травні.

Які сорти моркви сіють в травні?

Морква – невибаглива і тому дуже поширена культура в садівництві.

Якщо вибрати невдалий час для посадки, то сходи з’являться пізніше, рослини дадуть помітно слабший урожай, культура буде часто хворіти на всьому протязі вегетації

Зазвичай для травневої посадки вибирають найкращі сорти і гібриди. Ті, які показують не тільки хорошу врожайність, але і відмінні смакові якості.

Наприклад:

 • Нантска. Овоч завдовжки 12-15 см. Добре зберігається, переносить транспортування і при цьому має відмінні смакові якості.
 • Берлікум роял. Пізньостигла різновид. Від моменту посадки до збирання врожаю проходить до 4,5 місяців. Морквина довга, солодка і соковита. Відмітна особливість – легкий збір урожаю. Завдяки гладкій поверхні, овоч легко витягується з грунту без налиплого грудок землі.
 • Бейбі F1. Середньостиглий гібрид. Відрізняється підвищеним вмістом каротину в тканинах. Відмінні смакові якості. Підходить як для вживання в свіжому вигляді, так і для заморозки на зиму.
 • Дитяча солодка. Належить до середньоранніх сортів моркви. Урожай можна прибирати вже через пару місяців після посадки. Найкраще розкриває свої властивості в свіжому вигляді і як сировину для переробки на сік і пюре.
 • Червоний стиглий. Пізня різновид. Сама морква довжиною до 25 см. Показує хорошу стійкість до поразки інфекційними хворобами. Відрізняється чудовим смаком і не менш відмінною лежкістю. Морква сорти «Червоний стиглий» універсальна по своєму застосуванню.
 • Наполі F1. Продукт нідерландської селекції, який, однак, добре росте на території всієї України. Плоди повністю дозрівають за 2-3 місяці. Відноситься до числа помаранчевих сортів. Показує відмінну врожайність.

ДОВІДКА. Травень – відмінний місяць, щоб садити моркву. Відповідні дні за місячним календарем вдало розподілилися на початок і кінець місяця.

В яких регіонах садять моркву в травні?

Кращі дні, коли садити моркву в травні 2024 року за місячним календарем, припадають в основному на початок і кінець місяця. Але які сорти і коли садити, цілком і повністю залежить від регіону.

Так, по регіонах терміни, коли садити моркву в травні 2024 року можуть сильно відрізнятися аж до + -2 тижнів.

В Україні, Білорусії, Росії найчастіше встановлюється така погода, яка для робіт в городі виглядає найкращою:

 • земля прогріта як мінімум до + 10 С;
 • в свою чергу грунт прогрітий мінімум на 10 см в глибину;

Якщо весна прийшла рано, і температурні умови задовольняють, то посадку можна провести в першій половині місяця. Наприклад, на одні з травневих свят.

Якщо погода не дозволяє, то посівні роботи краще відкласти до другої половини місяця або навіть до кінця травня, коли знову буде вдалий період за місячним календарем.

ДОВІДКА. Хоча насіння моркви стійкі до похолодання, краще також переконатися, що заморозки в найближчі 10-15 днів не передбачаються, інакше насіння не проклюнутся.

Коли садити моркву в травні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

При виборі терміну, коли проводити посів моркви в травні 2024 року краще відразу звернутися до місячним календарем. Вважається, що краще займатися морквою на зростаючий місяць або спадаючий. При цьому строго відкладати роботи, якщо в цей день буде повний місяць або молодик.

Таким чином, кращими днями в травні 2024 будуть числа:

 • 1-10 травня – спадаючий місяць;
 • 12-25 травня – зростаючий місяць;
 • 27-31 травня – місяць убуває.

Найвищою швидкістю проростання і потім кращої врожайністю мають насіння, посаджені за 2-3 дня до повного місяця, тобто орієнтовно 23 травня 2024 року.

Крім того, рекомендується підгадати і під відповідне положення місяця. Для моркви по місячним календарем найкращий час, коли супутник Землі знаходиться в Тельці, Діві або Козерозі. Саме в травні 2024 року ця наступні дати:

1, 2, 10, 12, 20,21 числа.

Якщо вдасться висадити морквину в травні 2024 року ще і в ці дати, то з дуже високою ймовірністю урожай вийде на заздрість багатьом.

Коли сіяти моркву в травні 2024 року за місячним календарем можна

Відповідно, самі небажані дні, коли садити моркву в травні 2024 року за місячним календарем:

 • 11 травня – молодик;
 • 26 травня – повний місяць.

Всім садівникам незалежно від регіону їх варто строго уникати. До речі, за місячним календарем краще обійти стороною періоди, коли місяць знаходиться в сузір’ї Рака, Скорпіона або Риб (5, 6, 7,1 5, 16, 17, 24, 25 травня). Посаджена в цей час морква буде давати більше зеленої маси, що піде на шкоду самому коренеплоду.

Що потрібно врахувати при травневому посіві насіння моркви?

Посадка моркви в травні 2024 року за місячним календарем дасть відмінні результати, якщо враховувати деякі нюанси проведення процедури.

 • Чим менш глибокою зроблена грядка, тим швидше з’являться перші сходи, а рослині буде легше розвинути кореневу систему.
 • Те ж правило стосується пухкого і добре проникного для повітря грунту.
 • Насіння також потрібно оновлювати хоча б раз в 2-3 року. Агротехніки кажуть, що кожна наступна посадка одного і того ж насіннєвого матеріалу веде до зниження врожайності на 10%.
 • Добре буде посадити морквину поруч з цибулинними культурами. А ось посадка після інших коренеплодів небажана.
 • В останній декаді травня будуть відповідні дні за місячним календарем. В цей термін можна посіяти ранньостиглі різновиди для літніх салатів.
 • Якщо купуєте імпортні насіння, то враховуйте, що найчастіше вони вже проходять обробку на заводі-виробнику. Замочувати їх не має практичного сенсу.
 • Грунт повинна бути вологою, насиченою корисними речовинами, без бур’янів. Перед посадкою земля пухка, вносяться азотні, калійні добрива.

В подальшому підживлення органічними речовинами здійснюють по мірі необхідності. Дефіцит зазвичай проявляється в знебарвленні бадилля. Розпушування грунту забезпечує гарне засвоєння поживних речовин. Його здійснюють після поливу.

Як правильно посадити моркву в травні покроково

По-перше, варто вибирати оптимальну глибину посадки – неглибоко, якщо весна тепла і волога. Глибше, якщо весна пізня і з малою кількістю опадів.

Чим глибше посаджена морква, тим довше з’являються перші паростки. Але глибина закладки насіння сильно залежить і від наявної на городі грунту:

 • На чорноземах досить 2-3 см в глибину;
 • На суглинних ґрунтах трохи вище, в районі 1 2 см.

Не рекомендується робити грядку для моркви менше 1 см глибиною. Також варто садити насіння глибше, якщо грунт сухий, і навесні спостерігається мало опадів.

Також для городів з близьким заляганням ґрунтових вод буде корисно підняти грядку над поверхнею, оскільки застій вологи призводить до гнильним процесам.

Алгоритм посадки моркви в травні такий:

 1. Готується грядка (видаляються бур’яни, вносяться добрива, рихлити грунт).
 2. Вибирається вдалий день за місячним календарем.
 3. Насіння замочують і обробляються розчином марганцівки. Можна замінити марганцівку на Фітоспорін-М. Потім зерна обов’язково треба просушити.
 4. На обраній ділянці роблять борозенки. Глибина залежить від типу грунту. В середньому 2-3 см. Між рядками витримують 15-20 см. Крок посадки 3-5 см.
 5. Дно проливають водою. Можна, до речі попередньо насипати трохи золи.
 6. Розкладають зерна і засипають ґрунтом.
 7. Надалі моркви необхідно забезпечити підгодівлю і регулярний полив. Також в разі потреби проводять проріджування.

Догляд за морквою, посадженої в травні після сходів

Коли морква посаджена в травні 2024 року вимоги до догляду за нею абсолютно стандартні:

 • Через 5 днів після появи сходів здійснюють першу зрошення. Якщо протягом цього часу був дощ, то полив не проводять.
 • Через кілька годин після поливу, коли земля схопиться скоринкою, треба провести розпушування. Воно необхідне, щоб забезпечити доступ повітря в нижні шари грунту.
 • Коли зійшла велика частина посівів, вимагає провести проріджування. Видаляйте слабкі екземпляри без жалю. Доброю моркви з них не вийде, а заважати здоровим сходам вона може.
 • Прополка – обов’язковий агротехнічний прийом. Морквяні грядки потрібно утримувати в чистоті, щоб бур’яни не забирали у овоча корисні поживні речовини.
 • Підживлення під час вегетації можна не проводити, тільки якщо вона росте зовсім погано. Тоді краще застосовувати мінеральні комплекси (нітрофоску, азофоску) або деревну золу.

Прикмети, пов’язані з посівом в травні

 • Посадку моркви можна починати, коли верби випустять «пухнастиків» (іноді їх називають «котиками»).
 • Сережки на осиці – сійте моркву.
 • У лісі зацвіла ліщина – можна зайнятися посадкою моркви.
 • Традиційно морква садять на 1 травня, в День Святого Кузьми.

Часті помилки

Щоб травнева морквина визріла максимально якісною, не забувайте про поради досвідчених садівників і не допускайте такі помилки:

 • Садіть в травні 2024 роки не те, що залишилося, а ретельно відібрані насіння. Оптимально запасти весь насіннєвий матеріал ще з осені.
 • Не сійте занадто глибоко. 2 см – оптимальна глибина, а в легких ґрунтах, можна садити ближче до поверхні.
 • Не забудьте розпушувати землю після поливу. Інакше насіння «задихнуться».

Відповіді на часті питання

Чи можна садити морква на Великдень?

Великдень у 2024 році припадає на 2 травня. За місячним календарем це хороший час, коли можна садити моркву.

Однак з точки зору православ’я, в це велике свято взагалі не варто займатися справами. Великдень традиційно присвячують зустрічі з родичами, друзями, близькими людьми. Хоча і суворої заборони на роботу по городу священики теж не дають.

Яку морквину краще садити, наші чи імпортні?

Ту, яка підходить для вашого регіону вирощування. Для цього треба вивчити пачку з насінням або інформацію на сайті.

Висновок

Досить часто в нашому кліматі морквину вдається висадити ще в кінці квітня. Але нерідко погода не дозволяє зайнятися посадкою раніше травня. Саме тому рекомендується знати, коли можна садити моркву в травні 2024 року за місячним календарем. Ця інформація допоможе виростити якомога якісніший, здоровий урожай.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал