Догляд за полуницею в червні, поради та рекомендації

В червні полуниці необхідно забезпечити належний догляд, якщо ви хочете отримати смачні стиглі ягоди. В цій статті ми детально розберемо питання, як доглядати за ягодою.

Що потрібно зробити з полуницею в червні в першу чергу

Полуниця, одна з найсмачніших ягід, вирощуваних садівниками на присадибних ділянках. Вона не просто ароматна і смачна, але і завдяки багатому мінерально-вітамінного комплексу, корисна.

Отримати хороший урожай не просто. Культура досить вибаглива до умов життя. Щомісяця потрібен особливий догляд, відповідно до її потреб.

Червень – важливий місяць у формуванні та визрівання ягід.

В кінці травня формується основний колір і на кущах полуниці зав’язуються перші ягідки. У червні потрібно створити умови для їх повноцінного і якісного визрівання. В першу чергу, в догляді варто звернути увагу на:

  • Освітлення. Це важливий фактор. Культура любить відкриті місця і тривалий світловий день. На початку червня можна обрізати поодинокі великі листи, які заважають проникненню світла до зав’язі. Інший спосіб – підняти суцвіття на опори вище листя.
  • Правильний водний баланс забезпечує дозрівання великих, солодких ягід. При недостатньому поливі виростають дрібні і кислі екземпляри. При надлишку вологи ягідки стають водянистими, втрачають свій смак і аромат. З’являється загроза втратити урожай через гнилі.
  • Повноцінне харчування необхідно під час наливання ягід. В цей час догляд особливо складний Дозрівання вимагає багато сил і поживних елементів. Важливо удобрити грядки в перших числах місяця калійно-гумін складом.

Догляд за полуницею в червні в залежності від фази росту рослини

Полуниця – багаторічна рослина. На грядках досвідчених садівників є не тільки екземпляри різного віку, але і в залежності від сорту, різних фаз розвитку. У червні можна побачити молоді кущики, квітучі або з уже сформованою зав’яззю, а до кінця місяця і стиглими плодами. Залежно від цього визначається необхідний догляд.

Рослини, висаджені восени

Молоді екземпляри, перезимувавши і закоренившись, активно починають рости і намагаються цвісти і плодоносити.

Догляд за ними полягає в регулярному видаленні суцвіть і вусів. Кущику потрібно зміцніти, набрати зелену масу, і тоді на наступний сезон він порадує рясним врожаєм. Слід стежити за поливом, він повинен бути регулярним. У догляді також важливі своєчасні підгодівлі азотистими і калійними добривами.

Квітучі кущі полуниці

Цвітіння полуничної грядки може тривати протягом усього червня. У цей період важливо забезпечити полуниці належний догляд. необхідним для гарної зав’язі:

  • Регулярне розпушення ґрунту на засадженому ділянці робить її особливо проникною для води і повітря. Недолік повітря в ґрунті і застій води можуть вплинути на кількість і якість зав’язі і самопочуття культури.
  • Правильний полив. Грунт в прикореневій зоні не повинна бути пересушена. Однак і зайва волога небажана.
  • Обрізка під час цвітіння проводиться при необхідності. Своєчасно віддалені вуса і хворе листя дозволяють посилити приплив корисних речовин до формується ягодам.
  • Підживлення квітучих екземплярів бажано проводити на початку формування бутонів. У цей період необхідним елементом є калій. Внесення зольних розчинів або калійної селітри (1ч.л./10 л води) благотворно впливає на формування врожаю.

Рослини в стадії плодоношення

Під час плодоношення в червні полуниця вимагає особливого догляду. Кількість поливів потрібно скоротити до мінімуму. Бажано кущики замульчувати скошеною травою або сіном. Це допомагає зберегти урожай в дощове літо. Видалення бур’янів також важливо для якісного дозрівання ягід.

Збір дозрілих ягід краще проводити рано вранці. Достигли плоди акуратно знімають, намагаючись не пошкодити кущ.

Догляд за полуницею після збору врожаю

Ранні сорти полуниці вже до кінця червня можуть закінчити плодоносити. Саме в цей період відбувається формування врожаю на наступний рік. В цей час важливий такий догляд:

  • Видалити старі і хворі листя.
  • Обрізати вуса. Вуса залишають на декількох кущах при бажанні їх розмноження.
  • Розпушити ґрунт і видалити всі бур’яни.
  • Провести підгодівлю кущів комплексним мінеральним добривом.

Виконання цих нехитрих правил допоможе полуниці сформувати повноцінний урожай наступного сезону.

Як поливати полуницю в червні

Вологість ґрунту – важлива умова для хорошого самопочуття ягідної культури. Полуничні грядки рекомендується поливати, коли прикореневій кому землі практично просох.

Для поливу бажано брати теплу воду. Коренева система культури поверхнева, тому досить промочувати землю на глибину 30 см.

При якісному поливі витрачається приблизно 20 л води на 1 м² посадок. У разі сильної спеки і посухи полив слід збільшити і, навпаки, в дощову погоду зменшити або зовсім виключити. У гарну, сонячну погоду полуницю досить поливати один раз в тиждень.

Як і чим підживити полуницю в червні

Активне цвітіння і плодоношення полуниці припадає на червень. Полуниця в цей час потребує додаткового живлення. Добрива вносять кореневого та позакореневого способами.

  • Цвітіння. Можна провести обприскування рослин борною кислотою або мідним купоросом. Необхідне внесення калійних підгодівлі, наприклад деревної золи.
  • Дозрівання ягід. Позитивний ефект дасть внесення нітрофоски в співвідношенні 25г/10л води.
  • Формування вусів. Внесення сірчано-кислого калію і суперфосфату може призупинити посилене розростання вусів.
  • Після плодоношення найкраще підгодувати кущі комплексним добривом.

ДОВІДКА. Додаткове харчування допомагає рослині впоратися з різними стресовими ситуаціями і відновити сили після збору врожаю. Однак з полуницею потрібно знати міру при внесенні добрив. Перегодовані кущі сильно розростаються, але кількість ягід на них значно скорочується

Чим обробити полуницю в червні від хвороб і шкідників і як з ними боротися?

Полуницю люблять не тільки люди. Безліч шкідників і патогенних грибків – збудників хвороби завдають непоправної шкоди кущах і ягодам. Найбільш небезпечними є:

  • Нематоди.
  • Кліщі.
  • Жук довгоносик.
  • Слимаки.
  • Хрущ (личинка хруща).
  • Листовійка.
  • Гусениці білокрилки.

Щоб захиститися від цих та інших шкідників можна використовувати народні засоби або промислові отрутохімікати. Куплені препарати застосовують строго відповідно до інструкції. Народні методи безпечні для рослин і людини. Найбільш ефективними вважаються:

  • Обприскування розчинами йоду, марганцю або зеленки.
  • Обробка молочною сироваткою.
  • Використання настоїв із зони і мила.
  • Обприскування настоями і відварами лікарських трав, часнику чи цибулі.
  • Обробка ґрунту і листя гірчичним порошком.
  • Присипка тютюновим пилом.
  • Використання різних пасток.

На замітку. Рекомендується з полуницею обробляти з профілактичною метою двічі на рік, навесні та восени. У червні з шкідниками борються в міру їх появи.

Обрізка полуниці в червні

Основну обрізку проводять в серпні. У червні видаляють пагони і листя, які захворіли або загинули. В основному в цьому місяці обрізають швидкозростаючі вуса. При догляді за ягідними грядками бажано пам’ятати:

  • Вуса потрібно акуратно обрізати в міру зростання. Відривання руками може пошкодити кореневу систему.
  • Видаляють з’явилися вуса, відступивши 10-15 см від його заснування.
  • Хворі листя бажано обрізати і спалювати.
  • Будь-яку обрізку рослини проводять в ранкові або вечірні години в прохолодну погоду.

Доглянуті кущі полуниці, з акуратно сформованої зеленню плодоносять значно краще, ніж «дикі» посадки.

Пересадка полуниці в червні

Бувають ситуації, коли навесні не вийшло висадити кущі полуниці, або в червні друзі подарували рідкісний і довгоочікуваний сорт. Незважаючи на те, що полуницю належить пересаджувати навесні і ранньою осінню, посадка в червні теж можлива.

На початку літа ґрунт прогріта і практично виключені нічні заморозки. Це безперечні плюси для молодої полуниці. Однак потрібно стежити, що б рослини не отримали сонячний опік. Так само при літній посадці потрібен постійний контроль зволоження ґрунту. В такому випадку рятує система крапельного поливу.

Безпосередньо перед посадкою слід видалити старе листя, зав’язі або бутони. Трохи підрізати коріння. Бажано обробити рослина препаратами для імуностимуляції і коренеутворення.

Розмноження полуниці в червні

Червень вважається найкращим часом для розмноження полуниці за допомогою вусів. Під час плодоношення вибирають самі плодовиті екземпляри. Їх можна відзначити різнокольоровими пов’язками.

На розсаду беруть 3 -5 перших сформувалися вусів. Решта своєчасно обрізають. Як тільки на втечу сформувалася молода розетка, її слід прикопати в землю. Через деякий час вус потрібно перерізати. Чим раніше молодняк буде відділений від материнського куща, тим потужніша коренева система встигне сформуватися до зими.

Корисні поради та хитрості по догляду за полуницею в червні

У кожного садівника є свої особливі способи догляду за полуницею. Деякі хитрості, які допоможуть на своїй ділянці отримати хороший урожай ягід:

  • Сортове різноманітність дозволить отримувати урожай тривалий час. Можна частину грядки виділити для ремонтантних сортів.
  • Мульчування кущів полуниці хвоєю дозволяє захистити кореневу систему від пересихання і холодів. Поступове перегнивання хвої забезпечує рослини додатковим харчуванням.
  • Видалення довгоочікуваних перших бутонів на молодих кущах дозволяє збільшити урожай на наступний рік в рази.
  • Регулярний і рясний полив полуниці благотворно впливає на її розвиток.
  • Внесення золи і біогумусу забезпечать рослину необхідними речовинами.
  • Видалення всіх вусів (виняток становлять рослини, залишені для розмноження) дозволяє всі сили використовувати на зростання і дозрівання врожаю.
  • Своєчасна профілактика захисту полуниці від шкідників і хвороб дозволяє не витрачати сили на боротьбу з ними і зберігає здоров’я рослини.

Виконання таких рад по догляду дозволяє отримувати хороший урожай і вирощувати здорові рослини.

Часті помилки

Вирощуючи полуницю, складно не допустити помилок. Найчастіше садівники помиляються в наступних випадках.

  • Вирощування суниці садової тривалий час на одному місці.
  • Культивування старих кущів.
  • Недолив або перелив рослин.
  • Жалість до вусів і молодим розеток.
  • Затінення посадок.
  • Вирощування полуниці в «польових умовах» без підгортання і розпушування.
  • Збереження старого листя.
  • Посадка молодих кущиків без обрізки листя і коренів.
  • Вирощування в бідному ґрунті без підгодівлі.

Якщо ці помилки виключити, то полуниця буде радувати господарів своїми врожаями протягом багатьох років.

Відповіді на часті питання

При культивуванні суниці садової у недосвідчених садівників можуть виникнути питання. Найбільш поширені з них.

Як часто потрібно поливати кущі під час цвітіння?

Коли полуниця цвіте, вона вимагає рясних поливів. Вони дозволяють рослині зав’язати більше ягід. Полив здійснюють 1 -2 рази на тиждень, промочуючи землю на 25 – 30 см.

Що буде, якщо не обрізати вуса?

Однозначно втратите частину врожаю. Вуса відтягують на себе більшу частину поживних речовин, в результаті чого сама рослина голодує і скидає ягоди.

На яку глибину садять садову суницю?

Важливою умовою при посадці вважається не заглибити центральну нирку куща. Вона повинна перебувати над ґрунтом.

Навіщо обривати перші квіти молодих рослин?

В перший рік життя кущ набирається сил. Розвивається коренева система, нарощується зелена маса. Все це дозволить полуниці дати великий урожай на наступний рік.

Чи можна після збору врожаю повністю скосити листя?

Повний обрізання листя не рекомендується. Бажано прибрати тільки старі і хворі.

Висновок

Полуниця відноситься до культури, яка вимагає постійної уваги і догляду. Щоб отримати якісний урожай солодких і ароматних ягід, важливо забезпечити кущі необхідними умовами і захистити від різних шкідників і хвороб.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал