Вирощування розсади огірків – тривалий процес, який часто пов’язаний з рядом проблем. Сьогодні ми поговоримо про витягуванні розсади. Розглянемо причини цієї проблеми і шляхи її вирішення.
Чому витягується розсада огірків вгору на вікні?
Перш за все, потрібно визначити причину того, чому саджанці витягнулися. Розглянемо основні з них.
Дефіцит сонця
Найбільш часта причина витягування розсади. Щоб сіянці росли і розвивалися добре, були толстенькими і сильними, їм потрібен регулярний доступ сонячного світла не менше 12 годин на день. Найчастіше в звичайній квартирі забезпечити таку кількість природного освітлення для розсади дачник не може.
Вірна ознака нестачі сонця – бліда забарвлення листя і витягнутість рослин в сторону вікна.
Загущення посадок
Через занадто частого посіву зійшли сіянці починають заважати один одному. Вони борються за світло і простір, а їх кореневій системі не вистачає свободи і поживних елементів. Все це призводить до витончення сходів.
Висока температура в приміщенні
Якщо градусник в квартирі показує більше 25 градусів, то це стає причиною стрімкого розвитку розсади. Але поживних речовин і сили коренів ще не вистачає, щоб забезпечити рослині нормальний ріст.
Надлишок азоту в ґрунті
Азот – головний елемент зростання саджанців. Якщо його занадто багато в ґрунті, то надземна частина рослини витягується.
Зайвий частий полив
Огірки – одні з головних серед овочів. Але в домашніх умовах дуже багато води лише сприяє витягуванню рослини.
Як вирощувати розсаду огірків, щоб вона не витягується
По-перше, Огірки краще вирощувати без пікіровки. Культура погано переносить пікіровку, але ще на додачу до всього швидко зростає. Вирощуючи огірки в окремій ємності, ви уникнете загущеності посадок і брак харчування для сіянців в загальній ємності.
По-друге, не сійте в огірки занадто рано. Посів насіння проводите приблизно за місяць до передбачуваної дати висадки розсади.
По-третє, відразу забезпечте рослинам потрібну кількість сонця і правильний температурний режим.
По-четверте, не перестарайтеся з харчуванням і зволоженням. Використовуйте нітроамофоску і препарат «Атлет». Поливайте тільки в разі потреби, не допускайте пересихання земляної грудки і застій води.
Що робити, якщо розсада витягнулася, як врятувати огірки
Отже, ви виявили, що сіянці тонкі й довгі як ниточки. Що робити в цьому випадку? Розглянемо кілька методів порятунку огіркової розсади.
Нормалізація догляду за саджанцями
Цей пункт включає в себе забезпечення потрібною кількістю освітлення. Якщо на вашому підвіконні занадто темно, придбайте фітолампи. Їх ставлять в 20 см над розсадою.
Також вам треба нормалізувати режим поливу. Поливати щодня потрібно тільки, якщо у вас вдома дуже сухо, і ґрунт швидко висушується. Якщо у вас нормальна вологість, то поливати треба десь раз в 3 дня. Грунт в стаканчиках повинна бути трохи вологою.
Нормалізуйте температурний режим. 22 градуса – оптимально для огірків.
Проріджування і пікіровка
Якщо ви посіяли огірки в одну ємність, то, щоб вони не витягувалися, вам доведеться спочатку проріджувати сходи, а потім проводити пікіровку. Пікірують огіркову розсаду, коли на ній з’явиться перша пара справжніх листків.
Правильне харчування
Підгодовувати огіркову розсаду бажано комплексним добривом, наприклад, нітроамофоски. У ній містяться основні елементи живлення рослин в рівних частках.
Для нормалізації росту і розвитку рослини застосовують позакореневе обробку препаратом Атлет. Він запобігає витягуванню саджанців і стимулює потовщення стебел.
Зниження температури
Якщо ви помилилися з часом посіву насіння, то потрібно уповільнити зростання саджанців. Для цього ємності з рослинами потрібно переставити в більш прохолодне місце (на 7 градусів холодніше).
Що робити, якщо розсада витягнулася і падає?
Опадання рослин означає, що коренева система не здатна утримати важку надземну частину.
Є два способи допомогти огірку.
- Перший – це перевалка в новий просторіший стаканчик. Коренева система почне розвиватися, що зупинить витягування розсади і зміцнить саджанець.
- Другий – це підсипання землі в ємність. Сипати потрібно до першого листя.
Перший спосіб краще застосовувати, коли до пересадки на постійне місце ще багато часу, а другий, коли потрібно почекати від сили 7-10 днів, поки встановиться нормальна погода.
на замітку. У будь-якому випадку падаючий саджанець треба на час акуратно підв’язати до опори.
Як посадити витягнуті огірки у відкритий ґрунт
Перше, про що потрібно пам’ятати при пересадці огірків у відкритий ґрунт, це час проведення процедури. Повинно бути похмуро. Ще краще, якщо буде накрапати дрібний дощик. Це допоможе огіркам перенести стрес від пересадки.
Зробіть борозну так, щоб її глибина була по нижнє листя пересаджуваних огірків. Потім акуратно витягніть саджанці з ємності разом із земляною грудкою і розкладіть їх в борозенці на відстані в кілька десятків см один від одного. Далі присипте легким ґрунтом і добре полийте відстояною водою.
ВАЖЛИВО! Не можна використовувати холодну воду.
Посадка огірків в теплицю
В теплицю саджанці можна висаджувати без заглиблення. Справа в тому, що довгий стеблинка можна підв’язати. Крім того, без заглиблення огірки почнуть швидше плодоносити.
Якщо термін появи зеленців для вас не критичний, то можете висадити витягнувся розсаду таким же чином, як і у відкритий ґрунт.
Чи можна поглиблювати при посадці витягнуті огірки?
Так, це один із способів допомогти розсаді. Але робити це потрібно дуже акуратно. Якщо зламаєте стебло, то огірок загине. Заглиблюють саджанець на рівень першої пари листя. Таким чином, ви зменшуєте надземну частину рослини. Більш того, заглиблена частина незабаром випустить корінці, що збільшить розмір кореневої системи саджанця.
Часті помилки
- Внесення добрив. Початківець дачник, коли бачить витягнуті саджанці, думає, що їм не вистачає харчування. Він починає підгодовувати огірки, що лише провокує подальше витягування.
- Погіршення умов утримання. Досить поширена помилка, при якій дачник розуміє, що неправильно вирощує огірки, але робить все навпаки.
- Несвоєчасна пересадка в теплицю або на город. Поспішати з висадкою розсади НЕ потрібно. Якщо погода на вулиці невідповідна, то ви лише загубите рослини. Краще знизьте температуру змісту і підсипте в стаканчики землі.
Відповіді на часті питання
Чи можна допомогти витягнутим паросткам?
Так. Треба всього лише забезпечити їм нормальний догляд, правильне харчування і полив.
Що робити, якщо саджанці падають?
Підв’яжіть їх. По суті, огірок – це ліана, тому підв’язка для нього звична. Також можна підсипати в стаканчик землі. Якщо погода дозволяє, просто пересадити огірки на постійне місце.
Чи потрібно підживлювати огірки?
Потрібно провести позакореневе обробку (обприскування) регулятором росту. Найпоширеніший препарат для цього – Атлет.
Висновок
Витягнулися сіянці – це не вирок вашій розсаді. Виправити становище можна, але набагато простіше не доводити саджанці до такого стану. Потрібно лише правильно за ними доглядати і не поспішати з посівом насіння.