Як допомогти дитині подолати страх перед відвідуванням стоматолога? повинні знати всі батькиЦе

Как помочь ребенку преодолеть страх перед посещением стоматолога?

Як допомогти дитині подолати страх перед відвідуванням стоматолога?

Для більшості людей відвідування стоматолога – це один з найбільших страхів. Однак якщо дорослі розуміють всю необхідність лікування зубів і можуть впоратися з переживаннями і тривожністю, то з дітьми справи йдуть складніше. На жаль, проблеми з зубами не завжди можна запобігти, і візит в клініку може знадобитися навіть найменшим пацієнтам. Як потрібно правильно пояснити дитині, що причин для страху немає, і пройти процедуру без сліз? Ділимося корисними порадами.

Основні причини дитячого страху

На жаль, часто буває так, що батьки, самі того не усвідомлюючи, можуть сприяти появі у дитини почуття боязні лікарів, зокрема, стоматологів. Наприклад, вони використовують можливу необхідність відвідування стоматолога як аргумент, щоб переконати малюка в важливості чищення зубів. Крім цього, дітей можуть лякати:

  • Невідомість. Дитина може злякатися нової обстановки, незнайомих людей, обладнання в кабінеті.
  • Минулий негативний досвід. Не завжди візит до лікаря проходить гладко. Досить одного хворобливого уколу в минулому, і малюк буде кожен раз готуватися до гіршого.

Як уникнути сліз і стресу?

Найголовніше – підібрати правильні слова для того, щоб пояснити дитині, що причин для страху немає. Під час першого візиту не обов’язково здійснювати лікування. Потрібно дати малюку можливість звикнути до обстановки, озирнутися, познайомитися з доктором. Дуже важливо говорити правду про те, які дії буде здійснювати лікар, і що буде відчувати в цей момент маленький пацієнт.

Якщо дитина категорично відмовляється відвідати зубного лікаря, то візит краще перенести. Настрій батьків в такі моменти також відіграє велику роль. Мама і тато повинні бути впевнені в тому, що дитячий стоматолог зможе знайти спільну мову з їх чадом. Саме тому до вибору клініки потрібно ставитися серйозно.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал