Як правильно зрізати цибулю на зелень, щоб вона росла далі

Під час вирощування важливо правильно зрізати цибулю на зелень, щоб вона росла далі. Якщо все зробити правильно, то зелень можна буде зрізати кілька разів без шкоди для цибулини. Як це робити правильно, ми розповімо в даній статті.

У яких випадках можна зрізати цибулю на зелень, щоб вона далі росла

Далеко не завжди можна зрізати цибульні листя для подальшого використання в кулінарії.

Наприклад, якщо ви вирощуєте цибулю на пір’я для продажу, то обрізку не проводять, так як «зелень» втрачає товарний вигляд, а також знижується врожайність.

Зрізка зелені не прив’язана до якоїсь конкретної дати і проводиться виключно станом рослини.

Зрізати пір’я треба, коли вони будуть достатньої висоти, але і перетримувати не варто, так як занадто високі пір’я стають жорсткими і несмачними.

Найбільш оптимальна довжина стрілок – 30 см. Можна зрізати трохи раніше, якщо вам більше до смаку молода зеленушка.

ВАЖЛИВО! Якщо пір’ячко на кінці починають стоншуватися і ставати слабкими, то їх треба негайно зрізати.

Як правильно підготувати цибулю для зрізання?

Перш за все, слід правильно підготувати овоч до обрізки. Процедура зовсім нескладна, але дуже важлива.

Якщо ви обрізаєте відразу все листя, то попередньо прорідити посадки. Це означає, що вам потрібно вищипнути сухі, ламкі, занадто тонкі стрілки, а також ті, на яких є ознаки захворювання.

Тепер культура готова до процедури.

Як правильно зрізати пір’я цибулі на зелень?

Дуже важливо правильно зрізати цибулю на зелень, щоб вона росла далі. Адже, зробивши це неправильно, можна загубити лушпиння головки. І тоді більше у вас не буде не те, що стрілець, а взагалі загине овоч.

Щоб цибуля продовжував зростати далі, зрізати зелень треба вище точки зростання. Тому не варто проводити обрізку біля самого лушпиння головки. Адже в цьому випадку листочки більше рости не будуть.

Є кілька способів зрізати цибульку на зеленушку правильно. Розберемо їх докладніше.

Масова зрізка нижче точки зростання

В цьому випадку зелень зрізається повністю до самої цибулини. Після такої обрізки цибуля більше не «плодоносить», тому треба садити нову головку.

Перевага даного способу в тому, що ви відразу одержуєте велику кількість зелені, яку можна продати або використати в кулінарних цілях.

Масова зрізка вище точки зростання

В цьому випадку цибулю зрізують точно так же, але з одним важливим відмінністю. Зрізання проводиться вище точки зростання. Завдяки цьому через деякий час цибулю виростить нову зелень.

Відщіпаємо окремих пір’я

Часто цибуля росте з різною швидкістю, навіть будучи посадженим в один і той же час.

В цьому випадку проводиться вибіркова зрізка найдовших листочків.

Плюс цього методу в тому, що у вас постійно є зеленушка, яку можна додавати в різні страви.

ВАЖЛИВО! Якщо ви зрізуєте по кілька пір’їнок за раз, то відщипувати «зелень» обережно. Правильно буде скористатися гострим ріжучим інструментом.

У якому випадку цибуля продовжить рости після зрізки?

Цибулю на зеленушку часто ростять в домашніх умовах в лотках з-під яєць, пластикових контейнерах, та з-під соку і молока.

Ємності стоять на підвіконнях, і господині зрізають стрілки, щоб використовувати їх в готуванні.

Але важливо різати правильно, тобто так, щоб цибуля продовжив рости після зрізання, відщипувати його потрібно вище точки зростання. Якщо не знаєте, де вона знаходиться, то просто зрізайте так, щоб на цибулині залишилося кілька міліметрів зеленої пір’їнки.

В цьому випадку овоч буде рости далі і дарувати вам свій урожай.

Як можна використовувати цибулю, яка виросла після зрізки?

Частина, що залишилася без зеленого пір’я цибулі цілком придатна в їжу. Але важливо попередньо її оглянути, щоб переконатися у відсутності гнилі.

Справа в тому, що кожне пір’ячко живить окрему лусочку лушпиння головки. Коли пір’ячко зрізаються, цибулина продовжує рости, але всередину починає надходити дуже багато вологи. Якщо цибулина довго перебувала в такому стані, то вона розм’якшується і починає підгнивати.

Тому перед тим, як використовувати цибулю далі, її треба уважно оглянути.

ДОВІДКА. Деякі дачники викидають такі цибулини, вважаючи за краще садити нові.

Скільки разів можна зрізати зелень цибулі?

Важливий момент кількість процедур обрізки цибульного листя.

Сказати точно, скільки раз вийде зрізати «зелень» у овоча, не можна. Адже багато, що залежить від того, як була проведена зрізка, а також від подальшого догляду.

Наприклад, при точковому вищипуванні зелень можна зривати мало не раз на 2 дні. А ось при зрізку по цибулину у вас буде тільки один урожай.

При більш сильної обрізку вище точки зростання далі в середньому можна зрізати цибулю близько 2-3 разів.

ВАЖЛИВО! Якщо хочете отримувати лушпиння зелень часто, робіть обережні зрізи, не забувайте про освітлення і підгодовуйте цибулину комплексними добривами в рідкому вигляді.

Часті помилки

  • Зелень зрізається нижче точки зростання. Через це листя далі рости не будуть. Крім того, таке пошкодження може призвести до того, що цибульна головка буде непридатна для подальшого вирощування і використання.
  • Грубе проведення процедури. Якщо ви не вмієте акуратно відщипувати зелень, то краще використовуйте гострий ніж або ножиці.
  • Недостатня кількість освітлення. Щоб овоч ріс сильним з красивою і насиченою зеленню, йому необхідна достатня кількість світла. При нестачі освітлення зелень буде блідою, а смак ненасиченим.
  • Овоч переростає. Деякі дачники стрижуть зелень, коли вона виростає на 12-15 см, так як в цьому випадку вона буде ніжною і дуже приємною на смак. Але, взагалі, загальноприйнятим є підстригати стрілки, коли вони виростуть до 25-30 см.
  • Рясний полив. Не варто зрошувати культуру занадто сильно. Орієнтуйтеся на стан лушпиння головки і пір’я. Підтримуйте помірну вологість.
  • Занадто рання зрізка. Чи не сито підрізати стрілки дуже рано. Пам’ятайте, що з кожної обрізанням цибулю плодоносить все гірше. Тому краще дайте пір’їнок далі відростати, а вже потім ріжте їх, коли вони виростуть до необхідної довжини.

Відповіді на часті питання

Як зрозуміти, що цибулю пора різати?

Якщо пір’я стають ламкими, великими і жорсткими. Але в цьому випадку прибирання вже не можна відкладати. Так що намагайтеся різати зелень трохи раніше.

Який сорт краще вибрати, щоб було багато зелені?

Сортів для вирощування на зелень безліч. Зупинити свій вибір можна на таких різновидах: Аристократичний, Штутгартен Різен, Чіполуччо, Бузковий дзвін, Староросійський.

Це перевірені сорти, які дають багато зелені.

Якої висоти має бути пір’я, щоб його зрізати?

Орієнтуватися треба на стан стрілок. Середнє значення – 30 см, але в залежності від сорту довжина стрілок варіюється від 24 до 42 см.

Коли можна зрізати зелень в перший раз?

Першу зрізання можна провести вже в момент відростання 5-7 пір’їнок.

Чи треба проводити будь-які підгодівлі?

Після збирання врожаю цибулевих стрілок овоч треба підживити азотними добривами. Найбільше овоч любить органіку, але цілком підійде і мінеральна підгодівля.

Головне, щоб добриво було рідким, а грунт був зволожений. Полив добривами по сухому грунту може привести до хімічного опіку.

Висновок

Знаючи, як правильно зрізати цибулю на зелень, щоб вона росла далі, можна регулярно одержувати пір’я для додавання в салати і супи.

Причому таким чином можна ростити овоч як на грядці, так і в домашніх умовах на підвіконні або балконі.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал