Які сорти троянд самі невибагливі і зимостійкі

Серед усього розмаїття троянд, що прикрашають благородною красою і дивовижними ароматами палацові парки, оранжереї, міські алеї та присадибні ділянки, є безліч невибагливих і зимостійких сортів.

Взагалі селекція дозволила отримати 25 тисяч сортів троянд, об’єднаних в 12 груп. Багато з них виведені не тільки з шикарними зовнішніми характеристиками, зимостійкими і стійкими до захворювань, але і невибагливими у догляді.

Троянди, що витримують сильні перепади температур і не потребують великих знань і зусиль є лідерами при вирощуванні у відкритому ґрунті любителями-садівниками.

Самі зимостійкі сорти плетистих і кучерявих троянд

Плетисті троянди користуються успіхом у ландшафтних дизайнерів і на садових ділянках. У Україні найбільш улюблені різновиди, що витримують сильні морози і різкі перепади температури.

Алоха

Рясно квітучий і при цьому зимостійкий сорт. Цвіте протягом літа, з червня по жовтень. Прекрасно зберігається в зрізку. Густі махрові бутони градиентного забарвлення, ніжного абрикосового і рожевого, видають яскравий фруктовий аромат.

Голден килим

Напівмахрові золотисто – кремові суцвіття наповнюють простір елегантністю. Різновид Голден килим густо обплітає арки. Без опори створює яскраве килимове покриття. Сорт невибагливий до висвітлення і якості ґрунту. Зимостійкий. Зимує без спеціальних укриттів.

Імпресіоніст

Різновид з яскравими махровими суцвіттями унікальною строкатою забарвлення видає аромат вишуканих дорогих парфумів. Сорт стійкий до дощів і підвищеної вологості.

Сантана

Цей різновид цвіте кистями, в які зібрано 4-7 напівмахрових яскраво-червоного забарвлення бутонів. Сантана не володіє яскраво вираженим ароматом. Можна вирощувати на опорі і в вигляді почвопокровної рослини. Невибагливий і стійкий до борошнистої роси і чорної плямистості.

Полька

Сорт французької селекції має великі суцвіття ніжного персикового і коралового забарвлення. Володіє легким ароматом, що запам’ятовується. Полька цвіте рясно, 2-3 рази протягом сезону. Невибагливий і стійкий до різких перепадів температур. Зимостійкий.

На замітку. Все це яскраві, багаті на цвітіння, невибагливі, зимостійкі і стійкі до перепадів температур і хвороб в’юнкі троянди, які заслужено стали улюбленцями серед садівників.

Найбільш зимостійкі і невибагливі сорти кущових троянд

Кущові троянди зберегли свою витонченість і старомодність. Пірамідальні барвисті кущі прикрашають прибудинкові території. Невибагливими сортами вважаються нижчеперелічені різновиди.

Сніговий балет

Цей різновид має невеликі білі квіти, що володіють тонким ароматом, що запам’ятовується.

Тосканіні

Яскраві червоні квіти, діаметром до 10 см. Зимостійкий, зимує без укриття.

Манстед Вуд

Широкий кущ, вкритий бордово – червоними великими бутонами. Зимостійкий і невибагливий в догляді сорт.

Піано

Кулясті бутони розпускаються в густі суцвіття. Ніжні кремові і бордові квіти дуже великі, досягають 12 см в діаметрі.

ЦІКАВО. У Україні кущові троянди почали вирощувати в XVI столітті. Але до XVIII століття це був не самий популярний квітка.

Грунтопокривні невибагливі зимостійкі троянди

Для всіх сортів грунтопокривних троянд характерні тривалий період цвітіння і висока стійкість до більшості захворювань. Вони невибагливі в догляді. При вирощуванні цих троянд не потрібно спеціальних знань. Також вважаються зимостійкими.

Сван

Сорт французької селекції. Рослина невибаглива, цвіте махровими яскраво – білими квітами, зібраними в великі кисті. Характерно рясне цвітіння, квіти щільно покривають всю поверхню пагонів, створюючи білий килим.

Перпл Хейз

Сорт німецької селекції. Квіти прості, що не махрові, насичено – червоні забезпечують декоративність своєю кількістю. Квіти практично не видають аромату. Рослина зимостійка і невибаглива.

Боніка

Ця троянда найчастіше використовується для групових посадок. Квіти блідого рожевого кольору мають ніжні хвилеподібні пелюстки. Сорт стійкий до дощів, невибагливий в плані догляду. Зимостійкий.

Ескімо

Прямостоячий кущ витонченої форми. Характерно тривале цвітіння невеликими білими квітами простого типу. Має високу стійкість до захворювань. Невибагливий і зимостійкий. Широко використовується в ландшафтному дизайні.

Невибагливий, невеликий шраб з прямостоячим кущем красивою витонченої форми. Листя дуже стійка до захворювань, цвіте все літо білими, немахровими стійкими до негоди квітками. Чудово виглядає в ландшафті.

ВАЖЛИВО . Низькорослі кущики грунтопокривних троянд незамінні при оформленні садового простору, бордюрів, і прикраси житлових приміщень при вирощуванні в горщиках і вазонах.

Кращі зимостійкі троянди

Садівникам перед покупкою посадкового матеріалу рекомендується ознайомитися з невибагливими і зимостійкими сортами троянд.

При виборі потрібно звертати увагу на те стійкі чи до перепадів температур, зимостійкі, невибагливі і стійкі чи до дощів.

Кращими сортами вважаються наступні.

Hommage a Barbara

Чайна троянда цвіте великими махровими квітами насиченого червоного кольору. Поверхня пелюсток оксамитова з невеликим чорним нальотом.

Рослина має високу стійкість до дощу. Сорт відноситься до самостійно очищається типу, що полегшує догляд.

Цвіте троянда рясно, суцвіття покривають весь кущ. Листя декоративна, глянцева, практично не вражається хворобами і попелиць.

Dieter Muller

Рослина цвіте насичено бузковими і ліловими квітами класичного вигляду. Від бутонів поширюється сильно – пряний вишуканий аромат.

Потужні кущі з акуратною кроною усипані бузковими бутонами. Розпускаючись, вони набувають вишуканий рожево-ліловий забарвлення. Роза стійка до більшості захворювань і холоду.

Аскот

Рослина з компактною міцної кроною формує на пагонах поодинокі бутони і багатоквіткові суцвіття. Великі квіти класичного старовинного типу мають кулясту піоновідну форму.

Забарвлення пелюсток грає. Її можна назвати малиновою, пурпурової і навіть багряної з фіолетовим відливом. Сорт характеризується доброю морозостійкістю і високим імунітетом до захворювань.

Сантана

Швидкоросле рослина відноситься до плетистими трояндам. Можна вирощувати на опорі або в вигляді шрабов. Пагони повністю покриті напівмахрових квітами. Бархатисті насичено – червоні бутони зібрані в кисті і досягають в діаметрі 10 – 12 см.

Роза зацвітає один раз і радує своїм цвітінням тривалий час, до осені. Сорт не примхливий до ґрунту, морозостійка і не вимагає спеціалізованого лікування.

Леді шалотт

Лідер по морозостійкості і витривалості до захворювань. Рослина має тривалим цвітінням. Радує помаранчевими густомахровими квітами весь сезон. Крім шикарного зовнішнього вигляду троянда володіє насиченим ароматом з чайними і яблучними відтінками.

На замітку. Складно передбачити погоду. Холодне дощове або спекотне сухе літо, волога тепла зима чи тріскучі морози. Результати сучасної селекції дозволили любителям роз вирощувати їх в нестабільних погодних умовах, з великими перепадами температур.

Невибагливі зимостійкі сорти для вирощування в Україні

Троянди, вирощувані в Україні, повинні володіти витривалістю до перепадів температури. Є сорти, які добре цвітуть в умовах нестабільного клімату.

Амадеус

Плетиста троянда квітуча насичено червоними квітами. Суцвіття об’єднані в кисті, створюючи пишність. Рослина висока і розлога, що дозволяє декорувати великі поверхні. Цвіте в Україні з ранньої весни до пізньої осені.

Глорія Дей

Класичний, популярний сорт чайно-гібридних троянд має витончено красиві бутони з легким тонким ароматом. Забарвлення у махрових квітів рожева, переходить в жовті тони. На пелюстках є яскраво малинова облямівка.

Ювілей принца Монако

Сорт троянди флорибунда усипаний ніжними кольорами. Бутони мають молочний колір, який в процесі розпускання змінюється і досягає червоного насиченого відтінку. Колірна подвійність і щедрість бутонів робить рослину особливо декоративним.

Супер Дороті

Сорт почвопокровний, німецької селекції. В умовах цвіте дуже рясно і двічі за сезон. Ніжні рожеві бутони покривають пагони практично повністю.

П’єр де Ронсар

Кучерява троянда французької селекції відрізняється відсутністю шипів. Рослина цвіте кремовими квітами бокаловидной форми. Цим сортом декорують арки, огорожі, альтанки.

ЦІКАВО. Квітка троянди дає плід – шипшина. Він може декоративно прикрашати кущ восени і бути їжею для птахів.

Зимостійкі сорти троянд

Успіхи сучасної селекції дозволили вирощувати чудові квіти в умовах Півночі. Морозостійкі сорти, витривалі до перепадів температур і хвороб. Адаптованих до умов сортів троянд багато, розглянемо найбільш зимостійкі і витривалі з них.

Королева Елізабет

Висока кущова рослина дуже компактно і не вимагає багато місця. Цвіте троянда махровими келихоподібними квітами ніжного рожевого забарвлення. Сорт невибагливий до якості ґрунту, виносить сильні температурні перепади.

Голден Селебрейшен

Кущова троянда з округлою рівною кроною може використовуватися для міксбордерів. Цвіте рослина квітами з мідним відливом. Суцвіття класичного типу, великі, до 15 см в діаметрі. Аромат фруктовий з нотками прянощів.

Вільям Шекспір ​​2000

Багатий, пишний кущ цвіте червоними квітами. Молоді пагони швидко входять в процес цвітіння, утворюючи на собі великі кисті. Густі квіти до 10 см в діаметрі довго тримаються на кущі і видають характерний рожевий аромат.

Вестерленд

Широкий і високий кущ цвіте махровими великими квітами, що міняють забарвлення. За період цвітіння квіти змінюють тон від помаранчевих і персикових відтінків до рожевих, що надає рослині особливу декоративність. Використовується для одиночних посадок.

Нью Доун

Роза кучерявого типу виростає до 5 метрів на опорі. Для сорту характерна безперервне, довгий цвітіння. Бутони і невеликі квіти ніжного рожевого забарвлення пастельних тонів щільно розташовані на пагонах.

На замітку. Знання характеристик сортів, особливостей агротехніки, правил висаджування і приховування з фактором правильно підібраного сорту гарантують результат у вигляді гарного, квітучої рослини.

Морозостійкі сорти троянд

Складнощі вирощування троянд в несприятливих кліматичних умовах актуальні і сьогодні. Селекціонерами виведені невибагливі і зимостійкі сорти, які будуть себе добре відчувати і рясно цвісти.

Джон Кебот

Рожевий кущ має гнучкі пагони. Цвітіння відбувається двічі за сезон яскравими рожевими глянцевими квітами. Сорт Джон Кебот досить невибагливий і зимостійкий.

Генрі Келсі

Вважається найкращим сортом, так як невибагливий і зимостійкий. Червоні, практично червоні суцвіття видають тонкий, запашний аромат. Цвіте рослина дуже рясно, двічі за сезон.

Розаріум Вестерн

Для сорту характерні потужні довгі пагони, що досягають трьох метрів. Квіти великі, в діаметрі до 12 см насиченого рожевого забарвлення. Добре зберігаються при зрізку. Рослина невибаглива і стійко до багатьох видів захворювань.

Голден Селебрейшн

Сорт англійської селекції відрізняється підвищеною зимостійкістю. Квіти яскраво – жовтих відтінків рясно покривають пагони куща і видають карамельні і винні нотки аромату.

Рекомендується перевагу віддавати сортам, виведеним безпосередньо в районі, які пройшли перевірку морозами і коливаннями температур. Особлива невибагливість і холодостійкість характерна для троянд канадської лінії.

Як доглядати за зимостійкими сортами троянд

Існує ряд правил вирощування зимостійких трояндових кущів. Їх виконання дозволить навіть квітникарю новачкові милуватися чудовим цвітінням королеви квітів.

 • Місце для посадки повинно бути добре освітленим, трохи піднесеним. Небажані прямі сонячні промені опівдні і наявність протягів.
 • Сприятливим вважається ґрунт багатий органікою, легка, добре пропускає повітря і воду.
 • Яма для посадки повинна бути об’ємною. Не менш 0.6 м. Глибиною.
 • Ґрунтова суміш повинна містити компост, родючий шар землі, пісок в рівних кількостях.
 • Необхідно додати деревну золу і калій – фосфорні добрива.
 • Кущові рослини висаджують на відстані 0.8 – 1.0 м. Один від одного. Плетисті сорти на 1.5 м.
 • Після посадки рекомендується присипати землю мульчею із соломи або тирси.
 • Розчин калійної селітри вносять під час бутонізації. У розрахунку 3 ч.л. на 10 л води.
 • Ранньою весною під кущ вносять перепрілий гній або іншу азотну підгодівлю.
 • Восени потрібне внесення комплексних добрив.
 • Полив регулярний і рясний.
 • Обрізку проводять восени. Вирізують хворі пагони, відцвілі квіти і стебла, що ростуть усередину куща.
 • Перед взимку, землю під кущами можна засипати товстим шаром мульчі. Кущі укрити повітропроникним матеріалом.

На замітку. Саджаючи перший раз троянду, потрібно набратися сміливості і терпіння. І вона віддячить прекрасними квітами.

Часті помилки

Думка, що троянда – примхливий, важкий у вирощуванні квітка, необґрунтовано. Таке враження може скластися у початківців садівників, які допускають при вирощуванні королеви квітів типові помилки.

Неправильні умови посадки

 • Висадка рослини на місце з прямими полуденними сонячними променями.
 • Близьке розташування ґрунтових вод.
 • Недостатнє заглиблення щеплення.

Умови догляду

 • Неправильний режим поливу.
 • Пересушування або перезволоження кореневої грудки землі.
 • Недостатня обрізка.
 • Дефіцит по внесенню добрив.
 • Приховування на зиму раніше терміну. ​​

Майже всі помилки при вирощуванні троянди можна виправити. Квітка, пересаджений на комфортне місце, забезпечений правильною поливом і підгодівлею швидко піде в зростання і почне цвісти.

Відповіді на часті питання

Найчастіше всього у садівників виникають наступні питання:

Як зберегти саджанець з відкритою кореневою системою до терміну посадки?

Можна троянду тимчасово посадити в ємність і тримати вдома до моменту посадки.

Чи підходить трояндам крапельний полив?

Можна використовувати , якщо полив забезпечує глибоке проникнення води.

Коли потрібно вкривати троянди на зиму?

Троянди легко переносять невеликі заморозки, більш небезпечно для них зіпріти під укриттям. Вкривати кущі рекомендується при стабільній температурі -100С.

Де краще купувати саджанці?

Щоб не купити «кота в мішку» саджанці бажано купувати в спеціалізованих розплідниках або великих садових магазинах.

Висновок

Різноманітність пропонованих сортів троянд велике. Плануючи розбити розарій в першу чергу потрібно оцінити розміри ділянки, тип ґрунту, клімат, можливості по догляду. Тоді поєднання кучерявих і кущових троянд з почвопокровними, буйство фарб і ароматів буде радувати весь сезон.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал