Під час вирощування часнику дачники нерідко задаються питанням, чим підгодувати овоч в липні, щоб він був великим.
Існує безліч варіантів, починаючи від класичних органічних добрив, закінчуючи сучасними рідкими комплексами з додаванням гуматів, мікроелементів і вітамінів.
У сьогоднішній статті ми розповімо, які є варіанти, чим можна підгодувати часник в липні.
У яких випадках часник в липні потребує підживлення
Підживлювати культуру в липні необхідно далеко не завжди. Наприклад, у другій половині місяця приходить термін збирання врожаю озимих сортів.
Також годі й підгодувати овоч, який добре росте і посаджений в легкий живильний ґрунт, і видно, що він формує велику головку.
В інших випадках рослина краще підгодувати. Справа в тому, що в липні культура припиняє зростання гички і перенаправляє всі поживні речовини на формування великої цибулини. У цей період воно вимагає підвищених доз калію і фосфору. Саме ці мікроелементи мають прямий вплив на зростання і дозрівання чесночіни.
Також додатково вносити поживні розчини потрібно, якщо рослина хворіє, або стоїть погана погода. Для формування великої цибулині часнику потрібна суха і сонячна погода. Якщо ж постійно буде хмарно з дощами, то культуру бажано підгодувати.
Від чого залежить розмір головки часнику?
Кожен дачник хоче, щоб часник виростав великим, але розмір овоча залежить від декількох факторів:
- Сортові особливості. Великої головка буде тільки у великоплідного часнику. За інших рівних умов, звичайно ж. Не варто чекати великі чесночіни, якщо це не особливість сорту.
- Сівозміна. Якщо постійно садити культуру на одному і тому ж місці, то він вироджується і стає дрібним.
- Глибина посадки. Якщо часникові зубчики були посаджені занадто глибоко, то масу сил вони витратять на те, щоб прорости. В результаті цибулина вийде занадто дрібною.
- Структура грунту. Культура добре росте в пухким живильним грунті. У занадто щільному грунті головка не виходить великої.
- Догляд. Нерегулярний полив, відсутність підгодівлі, запущені хвороби, – все це теж негативно впливає на розмір часниковою головки.
Народні підгодівлі в липні для часнику, щоб був великим
Ефективно підгодувати часник в липні, щоб був великим, можна з допомогою звичайних органічних добрив. Вони нешкідливі і містять достатню кількість корисних поживних речовин.
Деревна зола
Золою можна припудрити часникові грядки. Вийде і ефективно удобрити і захистити від паразитів.
Також можна зробити рідку суміш. Готується вона так:
- 200 гр золи змішують у відрі води і залишають настоюватися на три доби.
- зціджувати рідина.
- Поливають грядки, витрачаючи 5 л на квадратний метр.
Перегній
Відро на квадратний метр. Можна використовувати перепрілий гній в тій же кількості.
ВАЖЛИВО! Не можна застосовувати свіжий гній. Він гарантовано «спалить» часникові цибулини.
Йод
Ще можна обприскувати йодом (40 крапель на 10 л). Це не тільки підгодівля, а й ефективний захист від грибкових інфекцій.
Якими ефективними препаратами можна підживити часник в липні, для більшого врожаю
Набагато ефективніше мінеральні препарати. Все через те, що в них набагато вище концентрація активної речовини. Крім того, перевага мінералки в тому, що гранули можна просто закласти в грунт, не роблячи рідкий розчин. Це дуже зручно, якщо йдуть затяжні дощі.
Розберемо найбільш ефективні засоби, якими можна підгодувати в липні.
Монофосфат калію
Це комплексне засіб з 50% фосфорних сполук і 33% калійних сполук в складі. Щоб підгодувати рослина необхідно 25 гр на 10 л води. Це кількість витрачається на квадратний метр посадок.
Сульфат калію і суперфосфат
Це два препарати, якими можна підгодувати часник для комплексного насичення калієм і фосфором.
Необхідно 15 гр сульфату калію і 25 гр суперфосфату на квадратний метр посадок. Гранули можна закласти в грунт для більш тривалої дії або розчинити у воді, щоб отримати рідкий робочий розчин.
Які добрива вносять під часник в липні
Крім органічних і мінеральних препаратів підгодувати часник в липні можна готовими комплексами, які містять в собі всі необхідні мікроелементи, щоб овоч ріс і був великим.
ВАЖЛИВО! Всі ці магазинні засоби необхідно готувати в суворій відповідності з дозуванням, зазначеними виробником, інакше великий ризик «перегодувати» часник, що призведе до його хвороби.
Біомастер, Часник
Спеціалізоване добриво для цибулинних культур. Містить в своєму складі найбільш підходящі для культури мікроелементи: мінерали і вітаміни. Підходить для внесення в липні.
Здравень для цибулі та часнику
Дуже ефективне добриво, щоб часникова цибулина була великою. Якщо підгодувати їм культуру, то ви наситите рослина збалансованим набором мікро – і мікроелементів в найбільш засвоюваній формі, а також гуматами.
Дженджик для цибулі та часнику
ЗМЗ, що містить в своєму складі як мінеральні, так і органічні засоби. Дуже добре підходить, щоб підгодувати часник, щоб він був великим.
Цибуля
Підходить не тільки, щоб підгодувати рослина, але і підвищити його імунітет і стійкість від хвороб.
Агрікола
Застосовується протягом усієї вегетації. Підходить, щоб підгодувати в липні. Багатокомпонентне засіб з накопичувальним ефектом.
Ефективні підживлення в липні для часнику від пожовтіння листя
У липні часник починає жовтіти. Якщо це відбувається після 15 числа, то лякатися не варто, рослина починає дозрівати, а бадилля всихає. Якщо ж пожовтіння відбувається на початку місяця, то часник треба підгодувати.
Борна кислота
Від пожовтіння часник можна обприскати борною кислотою (10 гр на 10 л води).
Сода
Аналогічний ефект дасть сода. На відро води знадобиться столова ложка засобу. Обробка також проводиться по листу, тобто обприскуванням.
Перекис водню
Зробивши рідкий розчин з перекису водню, можна підгодувати часник по листу, тобто обприскати. Рецепт: 2 столові ложки на літр води.
Дріжджі
А цю обробку від пожовтіння проводять за допомогою поливу.
Готують робочий розчин наступним чином:
- 10 гр сухих дріжджів розводять у відрі гарячої води, додають 2 столових ложки цукру.
- Все перемішують і залишають бродити на 2 години .
- Маточний розчин розводять 1 до 5 і поливають часникові грядки.
Як правильно вносити добрива для часнику в липні
В липні часник можна підгодувати двома способами:
- Кореневе внесення шляхом поливу рідкими добривами під корінь;
- Позакореневе внесення шляхом обприскування.
На замітку. І в першому, і в другому випадку можна застосовувати одні і ті ж засоби, але при позакореневому внесенні концентрацію зменшують вдвічі.
Перевага обприскування в тому, що добрива швидше засвоюються. Кореневі підживлення використовуються, щоб цибулина була більша, а також для більш тривалого харчування овоча.
Обприскування проводять вранці або ввечері після заходу сонця в похмурий день, щоб сонце не попадало на обприскані пір’я. Інакше великий ризик сонячного опіку.
Кореневі підгодівлі проводять по вологому грунті через кілька годин після поливу. Так роблять, щоб уникнути хімічного опіку цибулини.
Які підгодівлі можна використовувати для часнику в липні під час поливів
Під час поливів часник найкраще підгодувати готовими комплексними засобами Цибуля, Агрікола, дженджик, а також добривами на основі гуматів (Гумат калію, гумі ОМІ і ін.).
Концентрація діючих речовин в цих препаратах оптимальна, щоб безбоязно підгодувати ними часник в липні.
У яких випадках підживлення вносити не потрібно?
Проте, далеко не завжди в липні часник треба підгодувати.
Справа в тому, що озимі сорти, які були посаджені минулої осені, в липні поточного року починають достигати.
А коли наближається час збирання врожаю, часник не підгодовують. Всі поливи припиняють за 3 (в крайньому випадку, за 2 тижні) до передбачуваної дати викопування часнику.
Також підгодівлі в липні не проводять, якщо є ознаки надлишку мікроелементів: надмірно висока бадилля, деформована цибулина і т.д. В цьому випадку підгодівлі будуть тільки шкодити часнику.
Часті помилки
- Використання азотних добрив. Вони потрібні навесні, влітку ж раціон часник повинен складатися з калію і фосфору, які і відповідають за ріст великої головки.
- Підгодувати коров’яком або пташиним послідом. Ці підгодівлі в своєму складі мають масу «повільного» азоту. Вони не годяться для підгодівлі часнику в липні.
- Полив добривами по сухому грунті. Щоб часникова цибулина не отримала опік, підгодувати треба по вологому грунті. Зазвичай підгодовують через пару годин після зрошення.
Відповіді на часті питання
Чим краще підгодувати органікою або мінеральними добривами?
Все залежить виключно від ваших уподобань.
Коли треба підживити в липні?
Все підгодівлі треба завершити за 3 тижні до передбачуваної дати збирання врожаю часнику.
Висновок
Є безліч варіантів, щоб підгодувати часник в липні. Знайти відповідний засіб можуть як любителі народних рецептів з органіки, так і ті, хто вважає за краще використовувати мінеральні добрива.
Головне, стежте за дозуванням, оскільки надлишок підгодівлі може бути навіть більш згубним, ніж їх недолік. Також не забувайте про те, що добрива вносять по заздалегідь зволоженою грунті, щоб не нашкодити цибулині.
Якщо виконувати ці нескладні правила, то часник виросте великим.