Коли сіяти помідори в березні 2022 року на розсаду за місячним календарем

Березень – ідеальний місяць за місячним календарем, щоб садити помідори на розсаду. У цей час вже можна не вирішувати задачу, який же сорт вибрати: ранній для теплиці або, навпаки, той, що буде дозрівати довше, але принесе більше смачні плоди.

В березні можна садити будь-які помідори, звіряючись з рекомендаціями місячного календаря і орієнтуючись на те, яка погода більш характерна для вашого регіону.

Сьогодні ми обговоримо рекомендовані терміни посіву насіння з метою виростити томатну розсаду, де займаються розведенням помідорів. Розглянемо, коли висаджувати ті помідори, що виведені селекціонерами для подальшого тепличного вирощування, а коли ті, що планується садити в незахищеному постійним укриттям грунті.

Які сорти помідорів садять на розсаду в березні

Як вже говорилося вище, садити помідори в березні 2022 на розсаду за місячним календарем можна, не особливо переймаючись тим, яку ж різновид томатів вибрати. Головне – орієнтуватися на кліматичні умови регіону вирощування і місячний календар.

Перш ніж вибрати помідори, які ви будете садити в березні, ще раз згадаємо про терміни дозрівання плодів:

 • Ранні дають урожай через 80 – 100 днів після появи сходів;
 • Середньостиглі – 100 – 110 днів;
 • Пізні – 115 – 120 днів.

Ранні томати традиційно садять в кінці місяця, так як ці різновиди розвиваються дуже швидко (щодо інших помідорів). З конкретних сортів можна згадати Сибірський скоростиглий, Саньку, Вибух, Земляк і ін.

Середньостиглі томати зазвичай садять в середині місяця, якщо планується тепличне розведення, і в кінці місяця, якщо теплиці немає, але є 6 соток городу .

Що цікаво, березень 2022 року благоволить дачникам. Справа в тому, що місячний календар склався таким чином, що місяць буде рости в основному в середині місяця. Тобто в ті дні, коли найкраще садити будь-які помідори.

Але це не означає, що в інший час в березні забороняється займатися посадкою насіння з метою отримати розсаду. Пізньостиглі томати, наприклад, можна садити, як тільки настане березня до Всесвітнього жіночого дня. Саджанці будуть довше вегетувати, але до пересадки підійдуть разом з ранніми помідорами. З конкретних різновидів можна згадати Де Барао, Гном, Золоті куполи, Метелиці і т.д.

Також в першу декаду можна посадити тепличні різновиди помідорів: Благовіст F1, Малинове вино, Хурму, Афродіту і т.д.

На замітку. Давно помічено, що якщо сіяти насіння на розсаду в кінці місяця, то помідори ростуть краще. Тому, по можливості, відтягувати час проведення посадкових процедур якомога довше.

Сприятливі дні для посадки розсади помідорів у березні 2022 року за місячним календарем

Відповідно до рекомендацій місячного посівного календаря насіння швидше проростають, якщо їх садити на зростаючий місяць, так як в цей час найбільш активні процеси проростання.

У березні 2022 року така час настане в середині місяця. Місяць буде рости з 14 по 27 число. Відповідно, садити помідори в березні 2022 на розсаду за місячним календарем найправильніше буде в будь-який з днів з 15 по 26 число краще за інших підходять для того, щоб озброїтися насінням, пакетом субстрату і посадити помідори.

Відповідно до місячним календарем на місяць місяць убуває в березні з 1 по 12 і з 29 по 31 числа. Варто сказати кілька слів з приводу посадки в ці дні. Взагалі, звичайно, на убуваючий місяць краще не проводити посадку, але іноді буває так, що це єдиний час, коли є шанс зайнятися розсадою.

Що ж, в такому разі саджайте насіння, але попередньо обов’язково обробіть їх в рідкої суміші будь-якого препарату, що стимулює зростання, щоб прискорити проростання.

Коли сіяти томати в березні 2022 не варто

Тепер треба вирішити, в які ж дні краще відпочити і зайнятися іншими справами, а не займатися посадочними процедурами.

Місячний календар завжди говорить про те, що посів не проводиться в повний місяць і молодик.

В місячному календарі березня 2022 року ця 13 і 28 число.

Досвідчені дачники рекомендують утриматися від посіву не тільки на молодик і повний місяць. Справа в тому, що місяць рухається по небосхилу рівномірно, так що правильніше виділяти кілька днів на молодик і повний місяць. В цьому випадку додатковими «поганими» днями для посіву томатів стануть 12, 14, 27 і 29 березня.

На замітку. Радимо попередньо все одно звіритися з прогнозом погоди. Якщо тепло прийде рано, то можна садити на тиждень-півтора раніше звичайного терміну. Якщо холоду затримаються, то з посадкою краще не поспішати.

Ще раз нагадаємо про те, що садити помідори в березні 2022 на розсаду за місячним календарем необхідно, правильно підбираючи районовані сорти і гібриди. Тобто купуйте томати, призначені для вирощування в конкретному регіоні. Це значно полегшить вам догляд за помідорами, а також збільшить можливий урожай.

Не варто турбуватися про смакові якості. Сучасні сорти навіть скоростиглих помідорів мають відмінний смак.

Коли садити томати на розсаду для вирощування в теплиці

Якщо у вас є опалювальна теплиця або парник, то вам пощастило: займатися посівів помідорів сміливо можна протягом усього березня.

Але важливо правильно розподілити різновиди: на початку місяця за місячним календарем можна садити насіння середньостиглих томатів. В середині і наприкінці місяця почати посадку ранніх тепличних гібридів.

Якщо теплиця у вас опалюється, то можна спробувати зібрати два врожаї скоростиглих томатів. Провівши першу посадку розсади на самому початку весни. А другу – в середині літа.

Посадка насіння помідор в березні для висадки у відкритий ґрунт

Якщо теплиці у вас немає, і максимум укриття, який ви можете запропонувати помідорам, – це плівка або спанбонд, то садити насіння краще все-таки ближче до кінця березня. У цей час якраз будуть сприятливі дні зростаючого місяця.

При цьому краще не садити пізні сорти і гібриди, так як висока ймовірність того, що вони просто не встигнуть дозріти до початку осінніх заморозків.

Як доглядати за розсадою помідорів, посадженої в березні

Після того, як проклюнуться паростки, розсаді слід забезпечити необхідні умови вирощування. Розберемо трохи докладніше основні параметри для вирощування розсади помідорів.

 • Температура повинна бути близько +25 градусів. Це найбільш комфортне значення для розсади помідорів. При менших значеннях сповільнюється зростання саджанців, при великих – рослинам стає не по собі: знижується тургор, відбувається перегрів тканин.
 • Полив здійснюється виключно водою кімнатної температури. Якщо ви набираєте воду з-під крана, то дайте їй відстоятися хоча б протягом доби, щоб жорсткі мікроелементи осіли на дно.
 • Вологість повинна бути підвищеною. Через роботу батарей опалення в кімнаті буде сухо, тому зволожуйте саджанці, обприскуючи їх.
 • Підживлення проводиться через 2 тижні після пікіровки. Друга – ще через два тижні. Віддавайте перевагу комплексним рідким мінеральним складом і народних засобів. Класичні азотно-калійно-фосфорні добрива застосовуйте тільки, якщо спостерігається дефіцит цих мікроелементів. Визначити брак можна за зовнішнім виглядом рослин.
 • Освітлення повинне бути достатнім. Це означає, що ультрафіолетове світло повинен висвітлювати ваші саджанці не менше 12 годин. Для розсади, яку ви садили на початку березня, доведеться потурбуватися підсвічуванням. Для томатів, посіяних в другій половині місяця можна обійтися відбивачами з фольги, які будуть вловлювати сонячне світло.

Часті помилки

Дачники часто припускаються помилок:

 • При підборі насіннєвого матеріалу. Якщо ранньостиглі різновиди посіяти на початку місяця, то саджанці досить підростуть для пересадки в теплицю або на город занадто рано. В результаті розсада переросте. Здавалося б, нічого страшного, але, насправді, дуже високі саджанці не відрізняються міцним здоров’ям. Найчастіше вони тонкі і хворобливі.
 • При виборі ґрунту. Краще просто купити в магазині готовий знезаражений субстрат, ніж готувати землю самому. Покупний ґрунт легкий, пухкий і поживний з нейтральною кислотністю, що ідеально підходить для росту і розвитку томатів.
 • При посадці. Тут можна згадати і занадто частий посів насіння і надмірне заглиблення. Садіть насіння з кроком в 2 см і на глибину в 1 см. Це оптимальні значення.
 • При пророщування насіння. Щоб сходи швидше з’явилися, контейнери з посівами треба тримати в теплому і світлому місці. Чим холодніше буде, тим довше ви будете чекати паростки.
 • При пікіровці. Пікірувати паростки треба на фазі 3-4 справжніх листочків в окремі стаканчики з дренажними отворами. Отвори потрібні, щоб зайва волога йшла з ємності. Надлишок рідини призводить до початку процесів гниття.
 • При поливі. Це найчастіша помилка початківців. Чомусь вважається, що в будь-який незрозумілій ситуації розсаду треба поливати. Хоча поливи треба проводити дуже помірно і тільки в міру висихання грунту під саджанцями.

Відповіді на часті питання

У чому плюси, якщо садити розсаду помідорів в березні, орієнтуючись на місячний календар?

Посаджені в березні томати будуть готові до пересадки на город і в теплицю в травні-червні , що є оптимальним терміном.

Які можуть виникнути складності?

Якщо весна буде спізнюватися, і березень видасться холодним і сніжним, то розсаду доведеться досвічувати в додатковому обсязі.

Якщо ж садити насіння в другій і третій декадах, то особливої ​​необхідності в підсвічуванні вже не буде.

чи можна садити в березні пізньостиглі сорти для відкритого грунту?

В цілому, можна. Але краще провести посів насіння на розсаду на початку місяця.

Чи треба попередньо пророщувати насіння?

Скажімо так: дана процедура не зашкодить посадкового матеріалу, але цілком можна обійтися і без неї.

Чи так хороші торф’яні таблетки для вирощування розсади помідорів?

Торф’яні таблетки мають тільки один істотний недолік – високу вартість. В іншому, це ідеальний варіант. Саджанці не треба пікірувати і не треба підгодовувати, а висадка у відкритий грунт проводиться прямо з торф’яної таблеткою.

Висновок

В березні на розсаду помідори садять повсюдно. Технологія посіву проста, як і технологія догляду за саджанцями.

Ще раз нагадаємо про необхідність садити саме районовані сорти, а також дотримуватись рекомендацій місячного календаря. У той разі, у вас буде відмінна розсада, яка до кінця весни буде готова до висадки у відкритий ґрунт.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал