Якщо в горлі застрягла риб’яча кістка: перша допомога

Багато хто любить рибу! Але її вживання пов’язане з деякою небезпекою.

Особливо якщо риба попалася з великою кількістю кісток. Тоді ймовірність попадання кістки в горло значно збільшиться. Кістка в горлі викликає дискомфорт і хворобливі відчуття.

Якщо в горлі застрягла риб'яча кістка: перша допомога

Але варто знати, що це не смертельно. Невелика кістка в горлі не представляє смертельної загрози. Кістка не здатна викликати задуху. Тим не менш, деякі роблять помилки в спробі позбутися кістки.

  1. Наприклад з’їдають шматочок хліба. Твердий продукт може погіршити ситуацію і загнати кістку глибше. Тому краще звернутися з проблемою до лікаря. Але цілком реально витягти кістку і вдома.
  2. Для початку необхідно переконається що кістка все ще в горлі. Трапляється, що вона просто царапає горло, і неприємні відчуття залишаються. Ось, тому варто почекати кілька хвилин.
  3. Якщо через 5 хвилин біль не пройшла, то необхідно оглянути горло. Якщо кістку можна візуально побачити, то витягти її можна самостійно. Головне зберігати спокій і не нервувати. Особливо якщо кістка застрягла в горлі у дитини.
  4. Для початку вам знадобиться ліхтарик і пінцет. А також знадобиться чайна ложечка. Потерпілий повинен відкрити широко рот, якщо заважає язик то його можна притиснути ложечкою.
  5. За допомогою ліхтарика уважно оглядаємо слизову. Якщо кістка видна, її можна акуратно витягнути. Потім прополоскати горло з антисептиком
  6. Але якщо кістка не видно, то варто звернутися до лікаря. Дуже рідко кістка застряє в стравоході, в такому випадку її можна витягти за допомогою ендоскопії.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. При поганому самопочутті зверніться до лікаря!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал