Це допоможе усунути болі в шиї і запобігти її рецидив!
Найбільш ймовірними винуватцями болю в шиї є м’язові напруги і остеоартрит.
М’язова напруга шиї може бути результатом повторюваних рухів або підтримки стійких положень. Ось деякі приклади:
- Погана постава, а також робота на комп’ютері. Працюєте з плечима вперед, що змушує голову відкинути назад.
- Спите в неправильному положенні.
- Сидите в машині більше, ніж зазвичай.
- Закидаєте голову назад, наприклад: при фарбуванні стелі або дивитесь на зірки.
При артриті або вікових змінах – пов’язані зміни можуть привести до шпори кістки і зменшення дискового простору на шийних хебцях. Суглоби з артритом більш схильні до займання повторюваними рухами або стійкими позами, ніж здорові суглоби.
Емоційне напруження викликає біль в шиї
Інша етіологія болю в шиї – емоційний стрес. Відомо, що стрес передує апикальному типу дихання, тобто верхніх легень. Разом стрес, дихання і м’язи шиї викликають напругу в м’язах. Якщо ця напруга зберігається, на шийні хребці діє сила стиснення.
Пробудження з ригідністю шиї або посиленням дискомфорту в шиї може бути дуже болючим. На щастя, прості техніки масажу можуть допомогти звільнити гіпертонічні м’язи шиї, а також активізувати кровообіг і збільшити діапазон руху.
7 порад для полегшення болю в шиї
Зняття стресу
У той час як напруга підсилює біль в шиї, розслаблення може полегшити її. Пропозиції для здійснення цього подвигу включають глибоке черевне дихання, медитацію і інші техніки розслаблення.
Часті перерви
Хоча стійкі позиції сприяють м’язовому напруженню, ця практика глибоко вкоренилася в нашій культурі. Якщо ви їдете на великі відстані або багато годин працюєте в одному і тому ж положенні, обов’язково робіть перерви. Використовуйте їх для того, щоб розтягнути м’язи, глибоко дихати, випити води і повернутися в правильне положення.
Вправи і розтяжки
Вони допомагають зменшити біль в шиї, відновлюючи функцію м’язів, оптимізуючи поставу. В результаті вони допоможуть запобігти м’язовому перевантаженню і збільшити силу і витривалість м’язів шиї. Вони можуть включати в себе: кругове обертання лопаток; розгинання, згинання та обертання шиї; розтягнення грудних м’язів. А також зміцнення м’язів плеча і ізометричні вправи.
Тепло і холодотерапіі
Більшість лікарів пропонують чергування тепла і холоду, щоб допомогти болючій і жорсткій шиї. Зменшіть запалення, застосовуючи холодний компрес на 2-3 хвилини кілька разів на день. Чергуйте це з теплом, гарячим душем або гарячим компресом протягом максимум 15 хвилин. Тепло може допомогти розслабити запалені м’язи, але воно може погіршити запалення, якщо область червона, гаряча і опухла.
Оцініть ергономіку
Зміна умов на робочих місцях, таких як офіс і будинок, щоб зменшити непотрібну напругу шиї. В результаті це може мати велике значення для запобігання дискомфорту шиї. Це включає в себе правильне розміщення столу, стільця, комп’ютера і телефону таким чином, щоб екран знаходився на рівні очей, коліна були трохи нижче стегон, руки зручно лежали на підлокітниках крісла, а шия була в розслабленому нейтральному положенні під час роботи.
Спати свідомо
Оскільки більша частина болю в шиї може виникати через погане положення під час сну, планування сплячого стану може запобігти хворобливу стані шиї. Намагайтеся не спати на животі і використовуйте подушку, яка підтримує природний вигин шиї. Людям, які сплять на спині, рекомендується використовувати циліндричну подушку під вигином шиї з плоскою подушкою для пом’якшення голови. Ті, хто спить на боці, повинні тримати спину прямо, використовуючи подушку, яка знаходиться під шиєю вище, ніж на голові. Мета полягає в тому, щоб уникнути згинання шиї вночі.
Шкарпетки і тенісні м’ячі
Простий побутовий прилад можна використовувати для точкового масажу з самостійним управлінням. Покладіть два тенісних м’яча в носок і зав’яжіть носок так, щоб вони були нерухомими. Помістіть тенісні м’ячі під потилицю, щоб вони тиснули на щілини під черепом з кожного боку хребта протягом приблизно 10 хвилин. Спираючись на ці м’ячі, можна швидко розслабити напружені задні м’язи шиї.
Стрес і м’язова напруга є основними джерелами болю в шиї. Фактично, людина, яка страждала від болю в шиї в минулому, в чотири рази більш ймовірно, буде мати повторення проблеми. Хоча, озброївшись цими сімома стратегіями, ви маєте можливість подолати біль в шиї і запобігти її повернення.
УВАГА! Стаття носить інформативний характер, якщо є якісь проблеми в організмі зверніться до вашого лікаря, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!