15 симптомів дефіциту вітаміну В12 у жінок. Це дуже небезпечно!

4% жінок від 40 до 60 років страждають від дефіциту вітаміну В12.

У групі особливого ризику перебувають люди похилого віку і суворі вегетаріанці, які не вживають в їжу тваринні продукти.

Жінці після 40 років вітамін В12 потрібен для:

  • профілактики та лікування остеопорозу, рахіту і т.д.;
  • для захисту слизових оболонок, наприклад, при стоматиті;
  • для боротьби з блідістю, сухістю, лущенням шкіри, для запобігання пігментним плямам;
  • щоб залишатися в гарній фізичній формі.

Ось 15 основних ознак того, що жінка страждає від нестачі вітаміну В12:

1. Запаморочення. В одному з досліджень вчені виявили: у тих, хто звертався до терапевта зі скаргами на запаморочення, рівень вітаміну В12 у здорових був на 40% нижче, ніж у здорових людей.

2. Почуття поколювання й оніміння, яке виникає через знижений рівень кисню в крові. У вас може виникати відчуття, ніби електричні розряди проходять від голови до самих п’ят.

3. Блідість шкірних покривів. Брак вітаміну В12 призводить до руйнування частини червоних клітин крові. Завдяки цьому вивільняється жовчний пігмент білірубін, який і надає шкірі більш блідого відтінку.

4. Погіршення пам’яті. Не можете згадати ім’я людини, яку давно знаєте, на «автоматі» кладете ключі в холодильник? Забудькуватість – один із симптомів нестачі вітаміну В12.

5. Постійна втома. Вітамін B12 сприяє створенню еритроцитів, які відповідають за доставку кисню в клітини. Якщо кисню не вистачає, ви починаєте відчувати втому, навіть якщо добре виспалися.

6. Проблеми із зором. У рідкісних випадках дефіцит вітаміну В12 негативно відбивається на зоровому нерві та судинах сітківки ока. У вас може виникнути ефект двоїння, накладення тіней, розмитості або навіть тимчасова сліпота.

7. М’язова слабкість. Нестача вітаміну B12 викликає не просто загальну втому, але і слабкість у м’язах, млявість, лінь.

8. Приблизно у 50% людей з дефіцитом вітаміну В12 зменшується кількість смакових сосочків на язиці, особливо з боків. Багато хто скаржиться на печіння і дискомфорт з боків язика. Через це їжа не видається жінкам такою смачною, як раніше.

 

9. Часта зміна настрою. Нестача вітаміну В12 може загострити депресивний стан, посилити неспокій, викликати плаксивість. Вітамін бере участь у виробленні серотоніну і дофаміну – так званих гормонів щастя.

10. Дивна пристрасть до запахів. Вона з’являється через нестачу кисню у крові, що призводить до анемії.

11. Проблеми з серцем. При дефіциті вітаміну В12 через швидке зниження еритроцитів, що циркулюють, зменшується кількість кисню в тканинах.

Доставка кисню у таких умовах відбувається за рахунок збільшення серцевого викиду. В результаті цього виникає тахікардія, знижується артеріальний тиск і т.д.

12. Задишка – наслідок анемії, яка виникає при дефіциті В12. Недостача червоних кров’яних тілець і гемоглобіну ускладнює доставку кисню до тканин. Легеням доводиться працювати над силу, щоб задовольнити потреби організму в кисні. Це і призводить до задишки.

13. Порушення координації. Запущений дефіцит B12 призводить до пошкодження нервової системи. Згодом виникає порушення рухової функції – людина може в будь-який момент впасти. Цей симптом особливо часто спостерігається у літніх людей і у вегетаріанців.

14. Підвищення температури. У рідкісних випадках нестача вітаміну В12 може супроводжуватися підвищенням температури. До кінця не ясно, чому це відбувається.

15. Проблеми з нігтями та волоссям. Волосся втрачає блиск, сіріє, тоншає, легко ламається, рідшає і рано сивіє. Нігті стають тонкими, матовими, легко розшаровуються і ламаються, з’являються смужки.

Якщо ви помітили у себе хоча б частину цих симптомів, обов’язково зверніться до лікаря і здайте аналіз на вітамін В12.

І будьте здорові!

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал