6 способів позбутися від здуття живота і підвищеного газоутворення.

Здуття живота: як позбутися від газів

Чи не найприємніша тема, так. Але якщо ви пробували потрапити на прийом до гастроентеролога, то знаєте, що це не так-то просто. Проблеми з травленням дуже поширені. Навіть дуже. І одна з низ – це здуття живота, тобто підвищене газоутворення.

Газоутворення – це нормальний процес при травленні. Але якщо газу занадто багато або він не може вчасно покинути організм, починаються неприємності. Відчуття тяжкості, роздутості, біль в животі або навіть грудях, затримка стільця і ​​ін.

Причин для здуття багато, але основна, звичайно, це нездорове харчування і спосіб життя в цілому. У рідкісних випадках причиною газів є якесь захворювання. В першу чергу гастроентеролог прописує дієту, поліпшує травлення і зменшує гази. А також зміни в способі життя.

  • Рухатися. Фізичні вправи сприяють виходу газів і нормалізації діяльності кишечника.
  • Масаж. Акуратний самомасаж або несильний струмінь душа, спрямований на живіт може допомогти.
  • Йога проти газів. Багато поз йоги допомагають позбутися від газів. Наприклад, можна лягти на спину, зігнути ноги в колінах, підтягнути коліна до грудей, а голову тягнути до колін.
  • Рясне питво. Негазовані напої такі, як чай з ромашки, м’яти або імбиру, сприяють зменшенню газоутворення. Також корисні в цьому випадки такі трави і спеції як аніс, кумін, коріандр і фенхель.
  • Тепла грілка. Грілка на животі – це старий бабусин засіб від здуття.
  • Яблучний оцет. Чайна ложка яблучного оцту на склянку води в більшості випадків сприяє швидкому позбавленню від газів. Але є протипоказання.

У деяких випадках лікар може прописати ферменти або будь-які засоби для очищення кишечника і відновлення мікрофлори, а також абсорбенти.

Якщо вас мучать гази, необхідно хоча б тимчасово виключити всі газовані напої, пиво, продукти з білої муки, молоко і продукти, що викликають бродіння (такі як капуста і бобові).

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

</p >

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал