7 ознак підвищення рівня цукру в крові: як організм говорить тобі про проблему?

Не дарма цукор називають білою смертю: його надмірне споживання викликає діабет, захворювання серця, судин і нирок, а в найсерйозніших випадках трапляється інсульт. З цих причин, навіть якщо в анамнезі людини немає діабету, завжди потрібно контролювати споживання цукру і прислухатися до свого тіла. Організм обов’язково буде подавати сигнали, якщо ти захопишся поїданням солоденького. Давай розглянемо, які основні ознаки підвищення цукру можна помітити в своєму самопочутті.

Постійне бажання поїсти

При підвищенні рівня цукру в крові, глюкоза не може проникнути в клітини організму, через що у нього відбувається дефіцит енергії і він намагається її роздобути шляхом чергового споживання їжі. Через безконтрольну кількость з’їдених калорій може виникнути ще й ожиріння.

Знемога

Через неправильне засвоєння глюкози з’являється втома: організм виснажується в спробах переробити надлишки цукру, та й постійний голод не сприяє енергійному стану.

В туалет хочеться частіше звичайного

При високому рівні цукру в крові нирки не здатні на правильну переробку рідини в організмі, через що відбувається розчинення крові з внутрішньоклітинною рідиною. З цієї причини сечовипускання відбувається частіше.

Інфекційні захворювання

Велика кількість глюкози в крові створює ідеальне середовище для розмноження бактерій і дріжджів. Від цього не застраховані ні чоловіки, ні жінки, хоча дослідження показують, що останні частіше схильні до інфекційних захворювань на тлі підвищення цукру.

Постійно хочеться пити

Сильна спрага в будь-який час року – один з головних ознак того, що в твоєму організмі зараз зневоднення, дещо нерідко свідчить саме про підвищений рівень цукру в крові. Необхідно нормалізувати водний баланс води, але не варто забувати, що це варто робити за допомогою води без газу, а не солодкими напоями, типу газованої води і соків.

Сухість шкіри

Зазвичай це вже останній сигнал організму, якщо на всі попередні своєчасно не звернули увагу. Шкіра починає лущитися, свербіти, стає сухою і втрачає свою пружність. Не варто до цього доводити: якщо є хоча б половина з вищевказаних ознак, краще відразу звернутися в лабораторію і здати аналіз на рівень глюкози в крові.

Стає складно думати

Через неможливість глюкози нормально проникати в клітини мозку, не працюють процеси мислення: важко сконцентруватися, засвоїти інформацію і швидко прийняти рішення.

Розібравши найосновніші наслідки надмірного споживання цукру, можна зробити висновок, що стежити за рівнем глюкози в крові дуже важливо: це вбереже від безлічі хвороб і проблем із зайвою вагою. Необхідно чітко контролювати кількість цукру в своєму раціоні, а якщо все одно були помічені ознаки його підвищення, звернутися до лікаря і здати аналізи.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал