Часто замерзаєте, хоча всім тепло? 8 можливих причин дивного симптому.

  1. Що таке терморегуляція організму і чому виникає озноб?
  2. Які причини відчуття того, що холодно?
  3. Як зігрітися народними методами?

Для того, щоб добре себе почувати температура тіла повинна підтримуватися на певному стабільному рівні. Протягом доби можливе коливання температури в 1 градус. Зміна температури тіла, людина відчуває, або тим, що їй стає жарко, або холодно.

Що таке терморегуляція організму і чому виникає озноб?

Стабільну підтримку температури на оптимальному рівні здійснює система терморегуляції.

Це комплекс механізмів, що включає в себе нейро-гуморальний вплив, метаболічні процеси та енергетичний потенціал.

Керує цим центр терморегуляції, який знаходиться в головному мозку. Саме він активує процеси тепловіддачі при підвищенні температури тіла і теплопродукції при охолодженні.

Одним з факторів, що сприяють підвищенню температури є озноб.

На виникнення спазму судин шкіри організм відповідає м’язовим тремтінням.

Озноб супроводжується відчуттям холоду, а коли закінчується, виникає почуття розігрівання організму.

Які причини відчуття того, що холодно?

Тобто чому може з’являтися озноб?

Відчуття холоду, озноб, можуть виникати внаслідок наступних 8 причин.

Перша. Зниження температури навколишнього середовища. Тривале знаходження в холодному поміщенні. Наявності одягу, що не відповідає сезону. Таке елементарне відчуття холоду, озноб знайоме практично всім.

Друга. Інфекційне захворювання. Розвиток мікроорганізмів в тілі людини призводить до виділення ними токсинів, які впливають на рецептори, викликаючи спазм судин і тим самим сприяють ознобу. Хворий відчуває холод.

Третя. Запальні процеси бактеріальної і аутоімунної (збій в роботі імунітету) етіології призводять до відчуття холоду, постійному бажанню укутатись.

Четверта. Порушення гормонального статусу. Зниження функції щитовидної залози (гіпотиреоз) призводить до зниження інтенсивності метаболізму і відчуття холоду.

П’ята. Зниження рівня гемоглобіну крові, що виникає після кровотечі, або дефіциту заліза, призводить до зниження температури поверхні тіла.

Шоста .Довготривале голодування, зневоднення, дотримання суворої дієти, вимушена відмова від їжі – знижує рівень обміну речовин і викликає відчуття холоду.

Сьома. Нервовий стрес супроводжується рефлекторному спазмом судин і похолоданням шкірних покривів, що також проявляється відчуттям холоду.

Восьма. Зниження артеріального тиску, гіпотонія призводить до уповільнення кровотоку і відчуття холоду.

Кожна причина, яка веде до відчуття холоду, замерзання, озноб може бути усунена не тільки медикаментозними засобами, а й народними методами.

Як зігрітися народними методами?

Звичайно на домашні засоби можна розраховувати, якщо немає серйозних збоїв в організмі.

При замерзанні внаслідок зниження температури навколишнього середовища треба покинути холодне приміщення, на вулицю одягатися відповідно до погоди. Щоб зігрітися випити гарячий солодкий чай і курячий бульйон. Прийняти гарячу ванну або душ.

Якщо озноб виник на фоні інфекційного захворювання, то не чекаючи підвищення температури випити імбирного чаю з куркумою.

При ознобі на фоні різних запальних процесів в організмі слід щодня приймати ромашковий чай, який має протизапальний ефект, поліпшить обмін речовин і дасть відчуття тепла.

Гормональні озноби пройдуть при нормалізації роботи щитовидної залози. Для оптимізації діяльності щитовидки треба використовувати морепродукти, особливо морську капусту і рибу.

Анемія на фоні зниження рівня заліза компенсується, якщо крім рекомендованих гематологом препаратів, вживати в їжу м’ясо і печінку, пити гранатовий сік.

Після тривалого утримання від їжі слід поступово входити в звичайний харчовий режим, починаючи з бульйонів і соків.

На фоні нервових стресів зігріє відвар кореня валеріани.

При низькому артеріальному тиску не дасть замерзнути міцний чорний солодкий чай з додаванням імбиру або куркуми.

Прості методи допоможуть повернути відчуття тепла

Однак при повторюваних ознобах слід провести обстеження, а для цього звернутися до лікаря.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал