7 безпечних способів вийняти сміття з ока

Сльози, повіки та вії людини мають спільну місію — якомога швидше виштовхати чужородний об’єкт з ока. Та все ж піщинка чи пилюка примудряється втрапити до ока, коли ми лежимо на пляжі чи їдемо на велосипеді. Таким чином пошкоджується делікатна рогівка, тож треба постаратися якомога швидше вийняти сміття з ока.

Я розпитав про покроковий алгоритм очищення ока від небажаних об’єктів. А в бонусі довідаєтесь, як швидко полегшити біль в оці, якщо ви затерли його рукою, котрою попередньо різали перець чилі.

Моменти, коли потрібно вдатися до медичної допомоги

Розповімо про моменти, коли самотужки важко очистити око, тож варто вдатися до медичної допомоги:

  • до ока потрапляє хімічна речовина;
  • чужорідний об’єкт дуже різко залітає на слизову ока;
  • при потраплянні шматочка скла або металу;

Якщо пилюка або пісок, спробуйте спочатку вийняти його самотужки. Проте якщо після процедури відчувається почервоніння, біль або порушення чистоти зору — зверніться до лікаря.

1. До початку процедури ретельно вимийте руки

Цей етап завжди опускається, адже ми хочемо якнайшвидше вийняти болючу смітинку. Та перед маніпуляціями з оком руки повинні бути знезаражені! Так зменшаться шанси, що до ока проникнуть інші мікроби чи бруд.

2. Швиденько кліпайте та провокуйте сльозотечу. Не тріть око руками

Потирання ока рукою — природня реакція, якою ми відповідаємо на бажання вийняти неприємну річ з ока. Та шкода від нього очевидна: спробуйте цього не робити і почати швиденько кліпати очима. Так в око не потраплять інші предмети, почнуть текти сльози і часточка, яка турбує, вийде.

3. Намагайтеся розгледіти смітинку в оці

Поведіть очима вправо-вліво, вперед-назад, намагайтеся розгледіти сміття. Якщо його не видно — воно ховається десь під повіками. Щоб оглянути верхню повіку, ватною паличкою, пензликом або рукою в рукавичці відтягніть за край повіки до верху. Ковзніть очима вниз. Аналогічні маніпуляції повторіть з нижньою повікою.

4. Крихітні часточки піску, бруду або пилюки вийміть круговими рухами ватною паличкою

Якщо побачили предмет на очному яблуці, спробуйте обережно вийняти його ватною паличкою. Верхню повіку притримуйте пальцем, паличкою проведіть під нею. Процедуру виконуйте повільно, круговими рухам, не поспішаючи, але і не затримуючись.

5. Занурте око у воду

Якщо маєте вдома вільну ванночку для ока — скористайтеся нею. Найперше продезінфікуйте її зсередини, не даючи бруду потрапити до неї. До половини наповніть чистою водою, наблизьте до ока, переверніть, щоб не розхлюпати. Закиньте голову назад та широко розплющте око. Рухайте оком збоку вбік, щоб вода повністю його промила.

Якщо такий варіант промивання вас лякає — альтернатива є завжди. Наберіть воду в глибоку миску, широко розплющте очі та занурте їх у воду. Виконайте кругові рухи очима, щоб вода промила їх з усіх усюд. Підійміть голову вгору, кілька разів моргніть, щоб переконатися у звільненні від бруду.

Третій варіант — потримати око під проточною водою з крану чи душу. Широко розплющте око, голову нахиліть убік, повіку відтягніть. Напір води має бути не сильним.

6. Промивання ока також має свої часові рамки

Різні види забруднень потребують різного часу промивання: мила чи шампуню – 5 хвилин, хімічні речовини – 15. Якщо сполуки важчі (гідроксид натрію чи кальцію), промивати око варто до години. І не забувайте звернутися до лікаря, якщо око було вражене важкими хімічними речовинами.

7. Попросіть допомоги в друга

Важко вийняти сміття самотужки — попросіть допомоги друга. Він чи вона, напевне, не мучиться від болю, як ви, тож спокійно зможе вийняти у вас з ока сміття. Відтягніть нижню повіку, погляньте оком вгору-вниз, щоб другові було легше вам допомогти. Нехай він чи вона попередньо теж помиє руки.

Бонус: що робити, якщо ви затерли в око перець чилі

Найкраще не промивати водою, адже від неї больові відчуття тільки посилюються. В такому випадку найкраще підійде молоко: молочна кислота втамовує дискомфорт від капсаїцину, знімаючи біль. Помийте руки милом, змочіть молоком та витріть залишки олії перцю з ока. Намочіть паперову серветку молоком й протріть нею око.

А як виймали сміття, коли воно потрапляло вам до ока? Як ви його звідки виймали, Розповідайте і нам.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал