Чому опадають плоди сливи до дозрівання і що робити

Нестрашно, коли після цвітіння плодова рослина позбувається незначної кількості зав’язей. Крім того, абсолютна норма, коли опадають плоди сливи, вже дозрілі в кінці сезону. Але, на жаль, нерідко дерево скидає ще зелені фрукти. Причин цього кілька, але методи захисту давно розроблені.

Чому опадають плоди сливи до дозрівання: причини

Фахівці виділяють кілька базових причин відпадання плодів на різних етапах їх визрівання. Неправильні Догляду заходи і шкідники – основні з них.

Неправильний догляд

Щоб отримати рясний урожай, необхідно протягом усього вегетаційного періоду забезпечити деревам повноцінний догляд. Будь-які порушення в режимі поливу і внесення добрив спровокують проблеми з плодоношенням.

Сливова плодожерка

Слива при ураженні визріває раніше терміну, і на плодах можна помітити маленькі краплі камеді. Рожеві гусениці плодоніжки пожирають м’якоть сливи, просуваючись до черешка. Через 3-5 діб після поразки шкідник перекриває надходження корисних речовин від держака до недозрілих слив і вони починають опадати з дерева.

Надлишок або дефіцит добрив

Чим підживити, коли нестача харчування, питання актуальне при проблемах в плодоносінні. Сливу потрібно удобрювати тричі:

  1. Перед цвітінням. На відро води по 2 ст. л. сульфату калію і сечовини. На дерево знадобиться по 30 л підгодівлі.
  2. Коли наливаються сливи. На відро води 3 ст. л. нітрофоски і 2 ст. л. сечовини. Потрібно за 20 л під кожен стовбур.
  3. Третій раз вносять добрива восени, коли врожай зібраний. На відро води 3 ст. л. суперфосфату і 2 ст. л. сульфату калію. Під рослина заливають по 30 л добрив.

На замітку! Якщо не дотримуватися агротехніки, то про нормальному плодоносінні не йтиметься.

Слива перемерзла

Сливові пагони і квітки підмерзають з настанням холодів і з приходом весняного тепла. І це цілком нормально. Дерево формує в 10 разів більше квітів, ніж необхідно. І щоб вони все перемерзли, зимові морози не повинні бути суворими.

Щоб зрозуміти, що слива підмерзла, треба придивитися до квітів. Якщо тичинки і маточки побуріли, значить «попрацювали» заморозки. Коли квіти в нормі, живі – справа не в заморозках. Щоб плоди не облітали через морози, експерти рекомендують висаджувати на ділянці тільки районовані сорти плодового дерева. Вони випробувані низькими температурами і ніяке перемерзання чи не позначиться негативно на плодоносінні.

Весняні заморозки

Найбільш поширена причина опадання плодів, які ще не визріли – під час кольору перемерз товкач. Виявити цю проблему складно. Тому визначити, що сталося промерзання, зможе не кожен. Однак якщо уважно подивитися на квітку, то колір перемерзлі маточки буде не зеленуватий, а темно-червоний або ж він взагалі почорніє.

Неправильний полив

Плодові рослини, як відомо, працюють не на садівника, а на індивідуальне розмноження. Для дерева основне завдання – закласти урожай на майбутній рік. У наявних зелених сливах кісточка вже є.

Як мінімум тричі за сезон важливо створити умови нормального поливу. Краще рішення – лити воду ввечері в канаву глибиною 15 см по периметру крони. Після зрошення необхідно провести мульчування навколо стовбура перегноєм або торфом. Якщо літо дощове, дерево може масово скинути плоди. Надмірне зволоження сливи зашкодить. Та й з запиленням проблеми будуть – в вогкість комахи літають неохоче.

Хвороби і шкідники

Що робити, коли дерево уражено шкідниками або хворобами, також важливо знати. Сливи можуть не визрівати і через це. Наприклад, якщо рослина вразив грибок, клястероспоріоз, плоди згниють до самої кісточки, не встигнувши встигнути. Особливо грибкове захворювання прогресує в дощі. Ще небезпечний коккомикоз. Симптомом ураження є опадання листя вже в середині літа, а плоди перестають розвиватися і сохнуть.

Гниль зазвичай вражає саме плодові дерева. Ознакою захворювання є загнили плямочка на плоді, активно розповсюджується по всій сливі.

Нерідко дерево страждає від сливової плодожерки. Це метелик з коричневими крильцями, відкладає яйця прямо в сливи. З області, куди відкладено яйце, виступає бурштинова рідина. Гусениці пробивають собі проходи в м’якоті, пожираючи плід.

Що робити, якщо слива почала обсипатися

Щоб зрозуміти, що робити, спочатку слід детально оглянути дерево, щоб виявити ознаки хвороб або наявність шкідників. При виявленні проблеми необхідно негайно почати лікувати сливу.

Щоб не допустити розвитку проблем обов’язково треба обробляти плодові дерева біопрепаратами навесні і влітку. Потрібно виконувати обрізання, щоб крона була надмірно густий. Вчасно треба знищувати опале сливи, які уражені грибковим захворюванням, а також позбавлятися від шкідників, що переносять хвороби.

Полив виконують регулярно, не менше 4 разів за весь сезон. Поливають дерева на глибину від 40 до 60 см. Але обов’язково повинен бути присутнім графік, що враховує кліматичні умови і специфіку місцевості, кількість опадів і глибину залягання грунтових вод.

На замітку! До речі, важливо пам’ятати, що частою причиною того, чому ще зелена слива опадає з дерева, є мізерний грунт. Тому її треба підживити в середині літа органікою. Це підтримає дерево при утворенні і визрівання слив.

Щоб врожайність не постраждала через погане запилення, слід на одній території висаджувати відразу кілька різних сортів. Якщо комах досить, але слива щорічно дає мізерний урожай або скидає плоди, на дерево можна не витрачати сили.

Чим обробити сливу, щоб запобігти опадання плодів

Сильне опадання сливи до дозрівання може відбуватися з різних причин. Залежно від них і вживають заходів:

  1. Про дефіцит азотистих речовин в грунті говорить одночасне з опаданням слив пожовтіння листя. Плоди при такій ситуації нерідко ростуть викривленою форми. Є один засіб, що варто обробити в такому випадку – це коров’як. Треба внести перепрілого гною під зиму (приблизно по 5 кг під кожен стовбур).
  2. Щоб плодове дерево росло повноцінно, щороку використовують карбамід і нітрофоску після цвітіння. Удобрюють, коли плоди починають формуватися. На 10 л води вистачить 3 ст. л. нітрофоски і 2 ст. л. карбаміду.
  3. Зав’язі можуть облітати через ураження шкідниками. У профілактичних цілях рекомендують обробку інсектицидами до початку цвітіння.
  4. Від плодожерок і пильщика можна застосувати гірчичний настій. Розводять 10 г порошку на 1 л води, дають постояти 24 ч. І після проціджують, потім можна обробляти.
  5. Якщо на дерева напала тля, варто застосувати настій цибулі. Для нього 0,2 кг лушпиння цибулі потрібно залити 10 л окропу, настояти 5 днів, а потім процідити і провести обробку рослин.
  6. Для знищення комах застосовують зелене мило. 200 г розводять у відрі води і обробляють дерева після цвітіння і згодом через кожні 14 днів.

На замітку! Якщо ураження дуже масштабні, можна провести профілактику Фітоверма. На відро води потрібно 10 мл речовини.

Профілактичні заходи

Профілактика проста. Багато садівники щороку всі ці маніпуляції проводять. Профілактичні заходи:

  • стежити, щоб крона провітрювалася, і не згущалась;
  • систематично обрізати;
  • знезаражувати;
  • перед зимівлею знімати з гілок залишилися плоди і листя біля стовбурів;
  • тричі за сезон обробляти дерева фунгіцидами.

Зберегти урожай ураженого дерева проблематично. Але при дотриманні якісної підгодівлі, своєчасного поливу та проведення профілактики від шкідників, вийде добитися високої врожайності смачних слив.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал