Чи є ризик при використанні мікрохвильовки?

Чим ми ризикуємо, розігріваючи їжу в мікрохвильовці

Думка про мікрохвильовку поділяються на ЗА і ПРОТИ. Багато хто вважає цей прилад небезпечним для життя, а багато навпаки корисним і безпечним. Давайте розбиратися детально з таким приладом.

Всім відомо що в мікрохвильовку не можна поміщати сирі яйця, металеві тарілки і прилади. В обох випадках може статися вибух, який зіпсує не тільки посуд, але і деталі мікрохвильовки, а якщо ви ще й поруч стоїте вибух може відбитися і на вас.

Крім таких фактів у колі мікрохвильової печі крутиться багато різних міфів, наприклад одним з таких є нібито втрата поживних речовин при розігріванні продуктів. Однозначної відповіді немає, так як це більше залежить від часу розігрівання і самого продукту. Після деяких експериментів з’ясували лише що деякі продукти точно можуть втратити корисні речовини, наприклад броколі при розігріві втратило 97% флавоноїдів. Флавоноїди мають антибактеріальні та антимікробні властивості. Однак розігріваючи інший продукт, було доведено що не всі продукти втрачають поживні властивості. При деяких експериментах мікрохвильовка навіть збільшила число флавоноїдів. Це залежало від кількості води в якому готувалося броколі.


Так само експерименти показали що не бажано розігрівати продукти в пластикових контейнерах і посуді, тому що продукт може просочитися елементами паленого пластику. Мікрохвильовка має шанс 50 на 50 в плавленні такої тари, а це значить виділяться хімікати, які просочать їжу.

Фахівці не рекомендують використовувати мікрохвильову піч для приготування їжі, в першу чергу тому що їжа нагрівається не рівномірно і може залишитися сирою. Не забувайте, що все таки основна робота мікрохвильової печі полягає лише в нагріванні і розморожуванні продуктів і їжі.

Намагайтеся розігріти їжу з першої спроби, адже з кожною наступною буде складніше позбутися від шкідливих бактерій, які можуть перебувати в продуктах. Не бійтеся будь-якого випромінювання на їжу, це все лише вигаданий міф Технофобія. В цьому плані мікрохвильовка повністю безпечна і сама по собі не володіє ніяким випромінюванням на людей і тварин.

Тепер повертаючись до нашого питання можна точно сказати що ризик є, але не такий великий як багатьом здається. Просто дотримуйтесь простих правил для експлуатації печі і все буде добре з вами і вашою їжею.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал