Чи можна пити воду з колодязя? Чого в ній більше: користі чи небезпеки?

Дачний сезон дарує нам безліч принад. Нерідко навіть в сучасному світі люди користуються колодязями і водою звідти. Але чи корисно вживати криничну воду в різних цілях? З одного погляду вона чиста, але може бути розсадником небезпечних мікроорганізмів і отрут.

Тара для води з колодязя

Коли опускаєш в колодязь ржаве відро або бляшаний посуд, не підозрюєш, що чекає в цій тарі разом з водою. Зазвичай таке обладнання не відрізняється чистотою. Навіть те, що воно стоїть на вашій дачній ділянці, що ви його використовуєте один або родиною, не гарантує безпеки. Навіси захистять тільки від крупного сміття, але дрібний пил або екскременти комах все одно потрапляють в колодязну воду.

Що вже говорити про громадські криниці і відра, які можуть стояти поруч? Зазвичай така тара має біоматеріалом інших людей – слюні, бруд від рук. В епоху коронавірусу це найбільш небезпечно для здоров’я. Ніколи не знаєш, хто користувався тарою до тебе.

Склад води з колодязя

Вода насичена великою кількістю мінеральних добавок. Бутильована мінералка набагато корисніша води з колодязя, що б ви не думали. Адже в ній набагато більше солей, та й склад навряд чи приємний. Необмежене споживання подібної рідини викликає численні проблеми зі здоров’ям. А позбавлена ​​корисних мінералів вода з колодязя точно не принесе позитивного ефекту.

Добавки

Навряд чи людина стане пити воду з річки або калюжі – вона брудна. Але колодязна сприймається інакше. Однак в надрах землі протікають ґрунтові води, що потрапляють в тому числі в колодязі. Фермери, дачники і прості люди що тільки не закопують в землю (в тому числі вміст вуличних туалетів), а це все тече до колодязів. Навряд чи грунт здатний повністю затримати шкідливі речовини.

Як пити воду з колодязя правильно?

Бажаючим пити криничну рідина слід спочатку прокип’ятити воду. Це не зіпсує напій, не порушить структуру, не зруйнує молекули. При цьому будуть знищені мікроорганізми, здатні привести до істотних порушень функціоналу травної системи.

Кип’ятіння дозволяє розчинити мінерали. Білий осад – це якраз воно. Велика частина після розчинення виявляється в воді, яку ви збираєтеся пити . Дистиляція не допоможе знайти користь, навпаки видалить до 99% всіх корисних мікроорганізмів і добавок.

Хочеться експериментів – заради бога, вживайте воду з колодязя в чистому вигляді. Не хочете довести до біди: постарайтеся прокип’ятити рідину, остудити і після пийте. Це не буде небезпечно для здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал