Чим поливати троянди, щоб вони рясно цвіли

Якщо ви хочете, щоб троянди рясно і довго цвіли, їх треба поливати поживними речовинами. Які ефективні засоби є, як ними користуватися, ми розповімо в сьогоднішній статті.

Як зрозуміти, що трояндам потрібне підживлення?

Троянди прикрасять своїм рясним цвітінням кожен сад, якщо їх правильно удобрити. Є кілька видів добрив: народні засоби, аптечні і спеціалізовані з магазинів.

Зрозуміти, що чагарник потрібно полити чимось ще крім води, можна по ряду ознак.

  • Листя жовтіють, в’януть і обпадають.
  • Квітка малий і рідкісний.
  • Комахи атакують, віднімаючи останні життєві сили.
  • Вигляд у рослини хворобливий і несвіжий – ознаки нестачі мікроелементів.

Для того щоб троянда рясно цвіла як на картинках з книжки, крихке маленьке рослина має затратити багато енергії. Її необхідно звідкись брати.

Для цього квіти потребують регулярних і достатніх надходжень поживних речовин, тому що запаси в грунті швидко витрачаються.

Отже, щоб змусити троянди рясно цвісти, потрібно докласти трохи зусиль. Тому регулярна подача відповідного живильного складу вважається частиною професійного догляду за культурою.

Також слід стежити за землею під чагарником. Ефективність і зміст догляду визначають, серед іншого, наскільки добре засвоюються поживні речовини.

Як правильно вносити підживлення під час поливів троянд?

Трояндам, як і іншим рослинам, найбільше потрібні 3 основні елементи: азот (N), фосфор (P) і калій (K), кожен з яких відіграє свою роль у вегетативному процесі. Від них залежить, як рясно цвістиме троянда, наскільки стійкою до хвороб і шкідників стане рослина.

НА ЗАМІТКУ. На покупних комплексних засобах зазначено процентний вміст кожного з цих трьох елементів (наприклад: препарат 12 -7 -10 містить 12% азоту, 7% фосфору і 10% калію). Вони також можуть включати додаткові елементи і мікроелементи в менших кількостях. Наприклад, добрива часто збагачуються магнезією.

Для троянд (як і для інших квітучих чагарників) віддається перевагу препаратам, багатим калієм. Цей елемент сприяє тому, що троянда буде швидко рости і рясно цвісти.

ВАЖЛИВО! Треба дотримуватися дозування, тому що надлишок поживних засобів шкідливий і може викликати опіки коренів.

  1. Додати рідкий засіб дуже просто: достатньо розвести його у звичайній воді. Дотримувана дозування вказана на упаковці. Рекомендується заздалегідь зволожити грунт під трояндою, тому що, якщо земля суха, троянди можуть відразу увібрати занадто багато добрив, що може викликати опіки їх коренів.
  2. Для гранульованих препаратів: зняти верхній шар грунту навколо стовбура, потім розсипати гранули і присипати 2 -3 см шаром землі, потім полити. Живильні речовини потрапляють в грунт при поливі, тому важливо регулярно зрошувати.

Що потрібно трояндам для рясного цвітіння?

Щоб чагарник рясно цвів, необхідні якісні та вчасно внесені препарати. Але важливі не тільки містяться в ньому поживні речовини.

У садівника є вибір між мінеральними, органічними, органо-мінеральні або гранульованими, а також рідкими розчинами

Як часто можна підгодовувати троянди під час поливів

Рекомендується спочатку додати сухі або рідкі суміші при посадці . Вибрати базову схему насичення рослини у вигляді сухих гранул, які будуть поступово виділяти в субстрат мінеральні елементи.

Також можна просто додати прілий гній або компост, якщо він є. Це поліпшить структуру субстрату, зробить його більш легкий, а також поліпшить утримання води, підвищить активність мікроорганізмів.

УВАГА! Щоразу під час поливів додавати поживні засоби не треба. Для цього повинні бути вагомі причини (критичний дефіцит мікроелементів, хвороба рослини). Але краще діяти за графіком.

Перший раз підгодувати троянду, щоб вона рясно цвіла, слід навесні в період з березня по квітень. На даний момент рослина проростає з силою минулого року: воно зберігає поживні речовини в коренях, стеблах і пагонах.

Квітка починає активно витрачати ці елементи, і йому треба допомогти. Найкраще використовувати, в першу чергу, органічні засоби (прілий гній, зола, компост, перегній і т. д.).

Друга і зазвичай остання підгодівля в році відбувається в червні або липні. Вам слід вибрати мінеральне добриво з повільним вивільненням поживних мікроелементів. Тут важливо забезпечити культурі досить високий вміст калію, адже він украй важливий для морозостійкості рослин

Поливати поживними сумішами восени рекомендується тільки в дуже холодних регіонах. Калій діє як антифриз, запобігає замерзанню.

Народні засоби підживлення троянд, чим поливати, щоб пишно цвіли

Щоб троянда пишно цвіла, їй необхідні якісні підгодівлі. Натуральні компоненти містити багато корисних елементів. Підживлення можна приготувати самостійно.

Коров’ячий гній

Для підгодівлі застосовують добре витриманий гній великої рогатої худоби. Він містить близько 2% азоту, 1,5% фосфатів, 2% калію і різні мікроелементи. Тобто оптимальний склад для троянд. Завдяки високому вмісту клітковини він також збагачує грунт перегноєм.

Як приготувати:

Якщо гній свіжий, то він розводиться водою і настоюється кілька днів або залишається гнити до 6 місяців.

Отриманий готовий концентрат розводять 1 до 10 і поливають кущ. Курячий послід розводять 1 до 20, так як він більш концентрований.

Зелене добриво з кропиви

Необхідно зібрати кропиву (1 кг) і залити її 10 літрами води. Наполягати 14 днів на свіжому повітрі і періодично помішувати палицею.

Перед внесенням в грунт розвести в пропорції 1 до 10. Підходить для всіх садових культур, в тому числі, троянд. Містить азот і калій. За ефективністю він рівносильний тварині гною.

Які готові рідкі добрива використовувати, щоб полити троянди

В магазинах можна придбати готові агрохімікати, які допоможуть рослині рясно цвісти. Досить поливати ними кущ, дотримуючись інструкції.

«Родюча лійка»

Підходить для примірників, висаджених на грядці і горшочних примірників. Рідкий склад наповнений мінеральною органікою. Він сприяє зростанню, забезпечує рясне цвітіння і захищає від хвороботворних мікроорганізмів і шкідників.

«Агрікола-Аква»

Рідка суміш гумату натрію. Оптимізовано для кімнатних і садових рослин. Якщо їм поливати, то це стимулює зростання нових пагонів у троянди.

«Роза»

Стандартний комплекс для різних типів троянд. Склад збагачений корисними мікроелементами розрахованих саме для цієї культури.

«Покон»

Фосфор, азот, калій, мідь, залізо і цинк – всі ці елементи входять до складу підгодівлі.

«Глорія»

Стимуляція буйного росту і рясного цвітіння. Склад – органомінеральний. Збільшує кількість бутонів на кущі. Квіти тримаються в свіжому вигляді довше.

Використання мінеральних добрив для троянд

В магазинах продаються склади з точними дозуванням і відповідають різним видам троянд.

Поливати хімічними препаратами добре тим, що вони відразу ж всмоктуються рослинами і діють швидше, ніж органіка.

Дозволяється використовувати не тільки під час весняного поливу, але також і восени.

РАДА: не допускайте передозування. Хімікати можуть обпалити коріння і привести до збіднення ґрунту.

Азот (сечовина, аміачна селітра)

Чи впливає на ріст листя і стебел. Поливати троянду не більше двох разів з інтервалом в 1 тиждень і тільки в момент нарощування зеленої маси ..

Фосфор (суперфосфат, монофосфат)

Діє на укорінення і запліднення. Поливати в червні для того, щоб троянда могла рясно цвісти.

Калій (калійна сіль, сульфат калію)

Необхідний для підвищення резистентності до несприятливих умов (шкідники, холод). Також важливий для розвитку коренів.

Гранульовані підгодівлі для троянд як розводити і використовувати

Гранульований курячий послід вважається комплексним натуральним засобом, що допомагає троянді рясно цвісти. Воно безпечно для навколишнього середовища і містить всі елементи перепріли пташиних екскрементів. Підживлення трояндових кущів цим добривом – гарантія рясного цвітіння.

Курячий помент застосовують в гранульованому вигляді. Для цього розподіляють по грунті восени або навесні на початку вегетаційного періоду. При поливі він розм’якшується і поступово живить землю і троянди.

Розвести гранули можна таким чином: в 10 л води і додати 300 – 500 гр. посліду. Настій витримати добу, потім використовувати за призначенням.

ВАЖЛИВО! Необхідно поливати грунт до і після внесення настою курячого посліду.

Які аптечні препарати можна використовувати для підживлення троянд

Аптечні препарату доступні і недорогі. Вони перевірені в дії на садових і кімнатних трояндах.

Борна кислота

Застосовується, щоб троянди активно і рясно цвіли. Також сприяє підвищенню опірності захворюванням. Використовується в розрахунку 2 гр. Порошку, розведеного в 10 л води. Після поливу рекомендується розпушити грунт.

ДОВІДКА. Поливати після зимівлі чагарників.

Хвощ польовий

Не має прямого впливу на те, наскільки рясно цвістиме чагарник. Але підвищує імунітет рослини, а, значить, і його здатність цвісти.

150 гр сухого хвоща з аптеки залити відром води. Варити півгодини. Процідіть. Вийде концентрат. Для обробки по листу розводять з чистою водою 1 до 5.

Янтарна кислота

1 таблетка на 2 л води. Обприскувати троянди, які не цвітуть або відстають у розвитку.

На замітку. Для профілактики хвороб можна використовувати розчини на основі Метронідазолу, йоду, зеленки.

Часті помилки

Неправильний вибір підгодівлі не дасть рясного цвітіння. При виборі препарату слід стежити за тим, щоб вміст калію було вище вмісту азоту. Тому що, якщо добриво буде дуже насиченим азотом, ваша троянда виросте в одну мить, але цвісти буде слабко.

Відповіді на часті питання

Чи підходить коров’ячий гній для троянд?

Коров’ячий гній змушує троянди цвісти.

Його збалансований склад азоту, фосфатів, калію і мікроелементів добре підходить для троянд, а також збагачує грунт перегноєм.

Але перед використанням його необхідно настояти, а потім розводити концентрат з водою.

Як потрібно поливати троянди?

Поливати ці кущі великою кількістю води, але не дуже часто.

Дається лійка, повна води один раз в тиждень.

Як поливати поживними сумішами?

  1. При посадці кущів повинні бути внесені в органічні добрива з повільним вивільненням мікроелементів.
  2. Укорінені квіти удобрюють двічі на рік: у березні або квітні і в червні або липні.
  3. Троянди, вирощувані в місцях з холодною зимою, можуть отримати користь від додаткових підгодівлі калієм в кінці літа (початку осені).

Висновок

Поливати троянди, щоб вони рясно цвіли, треба мінімум 2 рази за сезон, а краще більше. Препарати повинні бути і органічні, і мінеральні. Зайве внесення, як і недолік добрив, негативно відбивається на кореневій системі, кольорах і кущі в цілому.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал