Дуже часто люди, які стежать за своїм харчуванням, купують сухофрукти. Якщо у вас є свій особистий сад, ви можете приготувати сухофрукти самостійно. Незалежно від місця покупки або приготування, корисно знати, як зберегти сухофрукти правильно в домашніх умовах. Це дозволить зберегти корисні властивості і приємний смак. Детальніше про те, де краще зберігати сухофрукти буде розказано далі.
Де краще зберігати сухофрукти
Щоб зберегти всі корисні властивості і смак продукту, необхідно вибрати, де зберігати сухофрукти. Взимку зберігання родзинок в домашніх умовах і сушених слив можна перенести на балкон.
Добре зберігається родзинки і інші сушені продукти в коморі або в іншій кімнаті, куди не потрапляє сонячне світло. Головне, щоб поруч не було приладів опалення та електричної плити.
Умови для зберігання
Якщо ви купили сухофрукти, і хочете, знати як зберігати сухофрукти будинку якомога довше, необхідно забезпечити оптимальні умови для зберігання. Детальніше про те, як зберігати сушені фрукти буде розказано далі.
Температура і вологість повітря
Як правильно зберігати сухофрукти в домашніх умовах курагу і ін., При мінливої температурі? Сухофрукти необхідно зберігати при температурі від + 2 ° С до + 10 ° С. У будинку складно знайти місце, яке буде відповідати таким критеріям. Так чи можна зберігати сухофрукти в холодильнику? Однозначно, так.
У ньому завжди можна зберігати сухофрукти, без втрати смаку. Якщо ви будете діставати продукт, намагайтеся тримати його при кімнатній температурі короткий час. Чим довше сухі фрукти піддаються різкій зміні температурного режиму, тим сильніше буде виступати волога, яка буде провокувати неприємний запах і розвиток цвілі.
Якщо ви будете зберігати їх при температурі від + 18 ° С до + 20 ° С, терміни придатності сухофруктів буде скорочуватися в 2 рази. Швидше за все псуються заготовки, в яких міститься велика кількість цукру. У цю категорію відносяться банани, фініки, манго, виноград і курага.
Важливо дотримуватися оптимальний рівень вологості. Він повинен бути в діапазоні від 17% до 25%. Приймайте до уваги вологість продукту. Виходячи з цього, оптимальний рівень вологості – 65%. Якщо повітря буде сухим і теплим, в сухофруктах будуть заводитися комахи, що негативно відіб’ється на смаку.
Місце і освітленість
Як зберігати сушку в залежності від світла? Зберігати фруктові заготовки рекомендується в сухому місці, в яке не проникає сонячне світло. Якщо у вас немає комори, можете розмістити продукти в кухонну шафу. Якщо правильно упакувати заготовку, її можна зберігати в морозильній камері або холодильнику.
Тара
Щоб довго зберігати сухофрукти, їх заборонено поміщати в поліетиленові пакети. У них легко проникають шкідники, які швидко псують продукт. Рекомендується вибирати більш надійні ємності, виконані зі скла або пластику.
Курагу можна помістити в пакети з паперу або мішки з натуральної тканини. Попередньо тканинну тканину потрібно замочити в розчин солі (100 г на 1500 мл води). Після мішечки просушують, і наповнюються сухофруктами. Це дозволить запобігти появі шкідників.
Корисні поради та хитрості
Є кілька корисних порад, що дозволяють продовжити термін придатності родзинок і др.сухофруктів. Детальніше про них буде розказано далі.
Підсушіть перед упаковкою
Коли ви купуєте готовий продукт в магазині, на ньому можна помітити бруд і пил. Тому доцільно його промити. Якщо ви купуєте курагу або чорнослив, їх потрібно вимочити в чистій воді, так як зберігати курагу і чорнослив в сірчаному діоксиді, яким вони обробляються, небезпечно.
Після ретельного миття сухофрукти потрібно знову добре просушити, щоб прибрати вологу. Це запобігти розвитку цвілі і поява комах. Більшість господинь розкладають продукт на рушник. Однак це неправильний метод, т. К. Частинки води будуть зберігатися всередині плодів. Це спровокує їх швидку псування.
Краще просушити сухофрукти в духовій шафі. Потрібно застелити деко пергаментом, і розкласти на нього фрукти. Поставте деко в духовку, і почекайте півгодини.
По закінченню цього часу потрібно дістати продукт, і охолодити. Після можна готувати його до тривалого зберігання.
Використовуйте м’яту і сіль
Якщо ви хочете запобігти розвитку комах, можна скористатися м’ятою і сіллю. Вони не дозволять завестися в сухофруктах харчової молі, т. К. Вона не переносить різкі аромати. Якщо ви будете зберігати фрукти в мішечках з натуральної тканини, помістіть всередину кілька гілочок м’яти. Вона не додасть сухофруктам різкого аромату, проте не дозволить проникнути всередину паразитам.
Якщо сухофрукти будуть зберігатися в кімнатах з високим рівнем вологості, поставте поблизу тарілку з сіллю. Вона буде вбирати зайву вологу, що запобігти цвіль на фруктах.
Перебирайте час від часу
Деякі господині, які ретельно готують продукт до тривалого зберігання, можуть зіткнутися з псуванням певних плодів. Якщо сліди цвілі з’являться на одному продукті, вони відразу будуть вражати інші.
Тому рекомендується перебирати сухофрукти. Оптимальний термін – 1 раз на місяць. Якщо помітите фрукти, які почали псуватися, сміливо викидайте їх. Решта плодів прокалите в духовій шафі при температурі + 75 ° С, щоб прибрати бактерії.
Зберігайте максимум року
Кожен продукт, і сухофрукти не виняток, має свій термін придатності. Тому не купуйте продукти на 2-3 роки вперед. У більшості випадків втрата смаку буде спостерігатися через рік. А корисні компоненти руйнуються набагато раніше.
Намагайтеся не зберігати сушені продукти більш, ніж 12 місяців. Найкраще використовувати їх в період однієї зими. Навесні, влітку і восени готуйте компоти та інші страви зі свіжих фруктів.
Особливості зберігання різних сухофруктів
Особливості зберігання повинні залежати від виду сухофруктів. Детальніше про кожен вид буде розказано далі.
Якщо ви купили сухофрукти або підготували їх самостійно, дотримуйтесь таких особливості зі зберігання:
- Курага повинна зберігатися при температурі + 15 ° С або в морозильній камері. Фасувати продукт потрібно по невеликих пакетів з зіп-застібкою. Це запобіжить розвитку цвілі;
- Чорнослив зберігають в холодильнику або в кухонній шафі. Розкладати продукт можна в пакети з паперу, скляні або керамічні банки;
- Ізюм необхідно зберігати при температурі + 17 ° С. Його потрібно розміщувати в коморі. Якщо поставити ємність з родзинками на кухні, під впливом високих температур і підвищеного рівня вологості продукти будуть зберігатися в рази швидше. Оптимальний термін зберігання – не більш 60 днів;
- Сушені яблука. Зберігати такі фрукти потрібно на балконі, т. К. Оптимальна температура близько + 10 ° С. Важливо, щоб в приміщенні був низький рівень вологості і хороша циркуляція повітря.
Зберігання в замороженому вигляді
Досить часто господині зберігають продукти в морозильній камері. В такому місці сухофрукти швидко втрачають корисні властивості. Однак якщо у вас немає іншої можливості, можете скористатися морозильною камерою. Для цього дотримуйтеся основних рекомендацій, мова про які піде далі. Потрібно розмістити сухофрукти з пластикових контейнерів або по зіп-пакетах. Помістіть їх в морозильну камеру. Намагайтеся розкладати продукт порційно, т. К. При повторному заморожуванню зіпсуються не тільки корисні властивості, але і смакові якості. Зберігати продукти в морозилці можна близько 2-3 років. Головне – не розморожувати їх. Виставте температуру – близько -20 ° С.
Коли будете розморожувати сухофрукти, це потрібно робити при кімнатній температурі. Спочатку помістіть пакет або контейнер в холодильник, а через 5-7 годин поставте на кухонний стіл або в шафу.
Щоб не зіпсувати смак і текстуру продукту, не можна його розморожувати під дією окропу чи мікрохвильової печі.
Скільки можна зберігати сухофрукти
Терміни зберігання сухофруктів залежать від місця, в якому вони будуть знаходитися:
- в приміщенні – не більше 30 днів;
- в коморі без попадання сонячних променів – 6 місяців;
- в холодильнику – близько 9 місяців;
- в морозильній камері – 1,5-2 роки.
Тепер ви знаєте, скільки зберігаються сухофрукти і як правильно їх зберігати, щоб зберегти не тільки смак, але і корисні властивості. Виберіть не тільки місце для зберігання, але і ємність. Якщо ви будете дотримуватися рекомендацій, зможете надовго зберегти корисні сушені продукти.