Коли садити гладіолуси, щоб зацвіли на 1 вересня

Кожен дачник, у кого є діти, замислюється про те, коли садити гладіолуси, щоб вони зацвіли до 1 вересня.

Композиції з благородних гладіолусів підносять на знак поваги викладачам і лікарям. Найбільшу актуальність квітка набуває в День знань. Святкові шкільні лінійки прикрашені їх яскравими плямами.

Високі яскраві гладіолуси з незвичайними за формою і кольором суцвіттями однаково чудово виглядають на квітковій клумбі, у вазі та в подарунковому букеті. Ділянки садівників рясніють цією квіткою.

Виростити гордий квітка не складно, але зацвітає він часто рано чи пізно бажаного часу. Розібратися, як отримати пік цвітіння гладіолусів на 1 вересня допоможе ця стаття.

Через якийсь час зацвітають гладіолуси після посадки цибулин

Гладіолус – багаторічна рослина, яка не переносить низьких температур. У Середній смузі цибулини садять в землю щовесни і прибирають на зберігання восени. Коли рослина зацвіте, залежить від строків висаджування, що дозволяє отримати шикарний букет до 1 вересня. Сучасні сорти діляться на 5 класів:

  • Найбільш ранні сорти зацвітають приблизно на 60 день після висадки.
  • Ранні – на 70 добу.
  • Середні сорти на 80 день.
  • Пізні середні – на 90 добу.
  • Пізні рослини зацвітають через 100 днів після висадки.

Знаючи, до якого типу відносяться приготовані сорти, легко розрахувати сприятливий час, щоб садити гладіолуси для цвітіння до 1 вересня.

Коли садити гладіолуси, щоб вони зацвіли до 1 вересня в різних регіонах

Гладіолуси можна вирощувати майже на всій території. Час, коли садити цибулини на клумбу крім сорту залежить і від кліматичних умов регіону. При короткому літі рекомендується гладіолуси садити на початку червня, вибираючи ранні сорти. При довгому – на початку травня.

Готувати рослина до висадки потрібно починати в кінці квітня.

Цибулини необхідно дістати з підпілля або холодильника. Очистити від зайвої лушпиння, не пошкодивши проклюнулися паростки. Ретельно оглянути на наявність пошкоджень і викласти в плоску ємність для адаптації.

Садити в землю можна починаючи з 10 травня. Для цвітіння на 1 вересня потрібно вибрати пізні сорти гладіолусів. Важливо враховувати, що вирощування в слабо затінених місцях може відстрочити цвітіння до 20 днів.

Чи можна посадити гладіолуси на розсаду

Бульбоцибулини зимують в прохолодному місці, холодильнику або підполі.

Цибулини перед висадкою в ґрунт необхідно проростити. Ефективне пророщування відбувається в освітленому місці, але без прямого сонячного світла. Проклюнулися паростки йдуть в зростання. Оптимальний розмір стрілок перед посадкою становить 5 – 8 см.

Щоб зацвів раніше і встиг випустити суцвіття до вересня, можна висадити розсаду. Необхідно використовувати біорозкладні горщики. При пересадці на постійне місце потрібно виключити різку зміну клімату, протяг і прямі сонячні промені.

Важливо враховувати, що вирощування гладіолусів через розсаду несприятливо позначається на рослині і може загальмувати його розвиток на 1 – 2 тижні.

Посадка гладіолусів до 1 першого вересня за місячним календарем

Щорічно квітникарі аматори для вибору дат, коли садити рослини, користуються місячним календарем. Гладіолус, як всі цибулинні рослини прийнято садити на убуваючий місяць.

Сприятливі дати

В 2022 році найбільше оптимальними датами для висадки на клумбу вважаються: 1 – 9 березня; 29 – 31 березня; 1 – 4 і 7 – 11 квітня; 28 – 30 квітня; 5 – 10 травня; 27 – 31 травня; 7 – 9 червня; 11 – 14 червня.

Несприятливі дати

Найбільш несприятливими числами, щоб садити в ґрунт, в 2022 році є: 9 – 10 березня; 13 і 28 березня; 5 – 6 квітня, 12 і 27 квітня; 2 – 4 травня; 11 і 26 травня; 10 і 24 червня. У ці дні можна проводити роботи культивації, рихлити і поливати, а садити не рекомендується.

Як прискорити цвітіння гладіолусів

Квітникарі відзначають, що бульбоцибулини, що мають кілька бічних нирок, зацвітають на два тижні раніше, якраз до вересня.

Також для прискорення формування бутонів рекомендується цибулини перед посадкою замочити в розчині мінеральних добрив, що складається з 2 м марганцівки, 3 м борної кислоти, 0.5 м сульфату цинку, 2 м сульфату магнію, 3 м мідного купоросу.

Як правильно посадити гладіолуси у відкритий ґрунт

Гладіолуси виростити не складно, але для отримання гарних ефектних кольорів на 1 вересня слід знати основні правила того, як садити гладіолус:

  • Вибір посадкового матеріалу. Рясно квітучі і здорові, квітконоси утворюються з молодих цибулин.
  • Місце, де плануєте садити. Квітка росте в будь-якому куточку саду, але краса його суцвіть максимально розкривається на сонячних місцях, укритих від вітру і прямих полуденних променів.
  • Вибирайте місце з хорошим ґрунтом.
  • Рекомендується регулярно міняти місце посадки культури.
  • Садять зрілі кореневища на відстані 10 -15 см.
  • Режим поливу. Гладіолуси поливають рідко, але регулярно. Вони погано переносять навіть нетривалий застій води.
  • У посадкову лунку бажано додати жменю річкового піску, що захистить цибулину від гниття.
  • Гладіолуси не люблять свіже органічне добриво, краще його замінити золою.

Саджаючи цю квітку вперше, потрібно набратися сміливості і слідувати правилам. І в подяку він зацвіте до 1 вересня.

Як правильно вибрати посадковий матеріал

Якісний посадковий матеріал забезпечує розвиток здорового рослини і дозволяє пишно зацвісти до 1 вересня.

Досвідчені квітникарі рекомендують вирощувати квіти з сортових діток. Під час їх розвитку відбувається адаптація до умов вирощування. При виборі дорослих цибулин потрібно звернути увагу на їх вік.

У старих 3 – 4 літніх примірників широке і увігнуте днище, порожнистий і товстий злам від квітконоса. Такий посадковий матеріал краще не купувати.

При покупці бульбоцибулини потрібно перевірити, чи немає механічних пошкоджень або підгнилих ділянок. Кількість проклюнулися паростків не повинно бути більше двох, краще один. Гарна здорова цибулина повинна бути великою, не пересушеним, високо піднятою.

Зацвітуть чи дітки гладіолусів на 1 вересня

Дітки утворюються на дорослих цибулинах. Великі дітки в перший рік посадки можуть викинути цветонос і зацвісти до 1 вересня.

Але цветонос рекомендується видалити, що б дозволити молодому квітці повноцінно сформувати здорову сильну цибулину.

Посадка цибулин дозволяє зберегти колекцію сортів тривалий час і збільшити кількість рослин. Гладіолуси, вирощені з діток, більш пристосовані і адаптовані до навколишніх умов.

Вони легше переносять кліматичні особливості, мають імунітет до багатьох місцевих захворювань, звичні до типу ґрунту.

На яку глибину посадити гладіолуси

правильна глибина посадки забезпечує культурі розвиток сильної кореневої системи і стійкий стан високого квітконоса. Глибина загортання в ґрунт залежить від декількох факторів.

Важливим є тип ґрунту і розмір посадкового матеріалу.

  • У піщані ґрунти посадка може здійснюватися на глибину 15 – 20 см, а в глинисті не більше ніж 10 см.
  • Більші бульбоцибулини садять глибше, ніж дрібні.
  • Діток садять на глибину не більше 5 см.

Як правильно доглядати за гладіолусами, щоб вони зацвіли на 1 вересня

Гладіолуси – благородні квіти, що радують своїм чудовим барвистим і багатим цвітінням. Відхід не складний, але вимагає сил і часу. Пророщені бульбоцибулини потрібно садити в прогріту і удобрення землю.

В ході розвитку 2 – 3 рази проводять підживлення. В якості добрив можна використовувати настій трави, золу або мінеральні добрива.

Стебла бажано замульчувати перепрілими тирсою. Довгі квітконоси підв’язують до опори. У разі виходу двох квітконосів, один краще видалити.

У яких випадках гладіолуси можуть зацвісти пізніше

Гладіолус, дуже чутливий квітка до факторів навколишнього середовища. Може зацвісти пізніше з багатьох причин:

  • Неякісний посадковий матеріал. Слабкі, хворі або старі цибулини випускають цветонос пізніше. На них виростають більш дрібні і рідкісні бутони.
  • Посадка цибулин в холодний ґрунт гальмує розвиток, припиняючи його зростання.
  • Посадки не пророщених цибулинах відстрочить цвітіння.
  • Гладіолуси, вирощувані в тіні, цвітуть значно пізніше і більш дрібними суцвіттями.
  • Сильне заглиблення так само відстрочить цвітіння.

За винятком несприятливі фактори з життя рослини, можна домогтися своєчасного тривалого цвітіння.

Що може прискорити цвітіння

У квітникарів часто виникає бажання, щоб зацвів до 1 вересня. Домогтися цього можна дотримуючись порад досвідчених квітникарів:

  • Вирощування через розсаду.
  • Пророщення цибулин на ґрунтовому шарі.
  • Прогрівання ґрунту. Приховування землі за тиждень до посадки плівкою або полив гарячою водою створює сприятливі умови для швидкого розвитку культури.
  • Загартування високою температурою перед посадкою. Цибулини витримують місяць при 250С і 60% вологості. Такі умови провокують ріст пагонів, гальмуючи розвиток кореневої системи.
  • Висаджування пророщених цибулин в парники.

Потрібно враховувати, що швидше гладіолус зацвіте на сонячному місці, ніж в тіні. А видалення з цибулин діток і подвійних стрілок прискорить формування бутонів.

Часті помилки

Гладіолуси – «Вдячні» квіти. При правильному догляді вони зацвітають на довгий час. При зберіганні і вирощуванні важливо уникнути типових помилок:

  • Неправильне зберігання посадкового матеріалу може привести до його загибелі.
  • Недостатня або надмірна глибина закладення посадкового матеріалу.
  • Загущені посадки.
  • Часті поливи з застоєм води.
  • Внесення свіжих органічних добрив.
  • Використання старого посадкового матеріалу.

Дотримуючись нескладних правил по догляду за гладіолусами навіть не маючи досвіду у вирощуванні цього чудо – квітки, можна отримати чудовий результат.

Відповіді на часті питання

Незважаючи на простоту догляду за гладіолусами у початківців квітникарів часто виникають такі питання:

Чи можна садити рослина під зиму?

На зиму бульбоцибулини можна висаджувати в південних регіонах за умови, що земля не промерзає.

Чи можна зробити так, щоб квіти зацвіли до 8 Березня?

Вигонка гладіолусів можлива, але це складний процес, що вимагає певних умов по температурі і висвітлення.

Як домогтися безперервного цвітіння гладіолусів на ділянці?

Потрібно підбирати сорти різного терміну цвітіння і висаджувати їх у землю з періодичністю 5 -7 днів.

Як розмножити єдину цибулину потрібного сорту, не чекаючи діток?

Якщо у цибулини є дві проклюнулися бічні нирки, то її можна розрізати вертикально на дві половини гострим ножем. Зрізи обробити зеленкою або марганцем.

Як врятувати пересохлу цибулину?

Якщо вона висохла немає від хвороби, а від неправильного температурного режиму зберігання , її потрібно замочити на кілька днів у теплому содовому розчині.

Висновок

Гладіолус входить до світової п’ятірки лідерів популярних квітучих рослин. Яскраве, тривале цвітіння високих суцвіть всіляких відтінків і форм привертає увагу і радує око. І в наш час гладіолус залишається традиційним квіткою, їх підносили на 1 вересня улюбленим учителям.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал