Коли садити перець в травні 2024 року в відкритий ґрунт за місячним календарем, сприятливий час

Перець – це теплолюбна і досить вимоглива до погодних умов культура, тому висадку у відкритий ґрунт необхідно здійснювати в травні за місячним календарем.

Як визначити час висадки, які є тонкощі і рекомендації, буде розказано в цій статті.

Як вибрати відповідний день для посадки розсади перцю у відкритий ґрунт?

Вирощувати культуру найкраще через розсаду. Щоб вона була міцною і життєздатною важливо враховувати терміни і умови висадки. Для цього городники часто звіряються з рекомендаціями місячного календаря і правилами вирощування.

Але, в першу чергу, необхідно звертати увагу на погодні умови для висадки. Щоб рослині було комфортно, температура на вулиці повинна бути не нижче 18-20 градусів тепла вдень і не нижче 15 градусів вночі, без ранкових заморозків.

Виходячи з цього, найчастіше садити перець в ґрунт планують в травні і звіряють з місячним календарем найбільш сприятливий період для цього.

По-друге, необхідно звертати увагу на стан і життєздатність самих саджанців. Стебла повинні бути міцними і сильними, з 8-10 листочками.

Дуже важливо дотримуватися термінів посіву і пікіровки, щоб розсада була підготовлена ​​до висадки в травні, відповідно до місячного календаря.

Як підготувати розсаду перцю до висадки у відкритий ґрунт?

Коли ви садите рослини у відкритий ґрунт після домашніх умов, ви піддаєте їх стресу. Він може позначитися на адаптації. Саме тому важливо правильно підготувати саджанці до того дня, коли ви будете садити їх на городі.

Найчастіше застосовується загартовування. Починати процедуру слід за 10-14 днів до пересадки. Завдяки цьому саджанці звикнуть до сонячного світла і зміни температур.

УВАГА! Загартовування повинне бути поступовим!

Почати можна з провітрювання приміщення, в якому знаходиться розсада. Потім саджанці потрібно виносити на деякий час на вулицю, спочатку на 1 годину в день, поступово додаючи час до цілого дня перед самою посадкою.

У травні сонце ще не агресивне, але в перший час рекомендується виставляти рослину в тінь .

Сприятливі дні для посадки розсади перцю в травні 2024 року в відкритий ґрунт за місячним календарем

У місячному календарі 2024 року вказані наступні дати для того, щоб садити перець: 5, 6, 7, 15, 16, 17, 24, 25 травня.

Коли висаджувати перець у відкритий ґрунт в травні 2024 роки не варто, невдалі дати

За місячним календарем є кілька несприятливих днів в травні, коли не слід садити перець: 10, 11, 12, 26 травня .

Не йдеться про те, що в ці дні не можна садити саджанці, але, якщо є можливість, краще перечекати цей період.

Коли проводити травневу висадку перців у відкритий ґрунт в залежності від регіону

В залежності від кліматичних умов, в деяких регіонах садити перець починають раніше, в інших пізніше.

ВАЖЛИВО! На упаковках з насінням найчастіше вказано, для яких регіонів вони підходять.

У південних регіонах клімат досить м’який і теплий, садити можна починати з середини травня. Для цього насіння висівають з третьої декади лютого по першу половину березня.

Як висаджувати перець у відкритий ґрунт в травні

Перед висадкою перцю в ґрунт в травні важливо переконатися, що немає загрози нічних заморозків. Рекомендується на всякий випадок мати можливість вкривати рослини на ніч. Найкраще робити високі грядки за допомогою дощок висотою 25-30 см.

Під час висадки важливо дотримуватися певного алгоритму:

 1. Рясний полив розсади до висадки.
 2. Пересаджувати рослини краще в теплий день, без сонця і вітру. Можна перенести процес на другу половину дня, коли сонце вже не так високо.
 3. Готуються лунки розміром 70 * 30 см, трохи глибше ніж висота горщика з саджанцями.
 4. Лунки також рясно поливаються теплою водою. Вода повинна вбратися.
 5. У кожну лунку додається торф’яна таблетка з рослиною. Ємність, в якій росли саджанці акуратно забирається.
 6. Перець поміщається в ямку з землею, в якій ріс в горщику, вертикально, з невеликою присадкою.
 7. Співвідносити дату висадки перцю в ґрунт в травні з місячним календарем.

ВАЖЛИВО! Розсада повинна знаходиться в ґрунті на тому ж рівні, що і була в горщику! Не можна сильно поглиблювати її або ж залишати на поверхні.

В кінці місце висадки присипається ґрунтом, розрівнюється, трохи утрамбовується.

Хитрощі і корисні поради при травневій висадці перців в ґрунт

Перець досить вибаглива сільськогосподарська культура, тому при висадці в травні необхідно дотримуватися деякі хитрощі і поради:

 • Саджанці не слід сильно поглиблювати в ґрунт.
 • Якщо рослина зацвіло, і почали зав’язуватися плоди, саджанці краще висадити в теплицю, у відкритий ґрунт краще не пересаджувати.
 • Між рядами перцю рекомендується садити календулу або чорнобривці, вони вбережуть його від шкідників. А петрушка і коріандр залучать до перцю комах для запилення.
 • Також для залучення запилювачів можна використовувати шкірку бананів або яблук.
 • У період вегетації слід обрізати перці – сильно укорочувати високо витягнулися пагони і гілочки всередині крони, які знаходяться в тіні.
 • Урожай слід прибирати регулярно, це спонукає рослину на нові плоди.

Для того, щоб виростити багатий урожай солодкого перцю можна обійтися без додаткового хімічного добрива, розпушування ґрунту і прополки бур’янів. Необхідно лише враховувати особливості цієї сільськогосподарської культури.

Часті помилки

На прилавках можна знайти кілька десятків сортів перцю з різноманітною оригінальним забарвленням і формою. Щоб отримати потрібний результат вирощування важливо не робити деякі помилки:

 1. Низька температура і невідповідна вологість ґрунту в стаканчиках з розсадою. Важливо підтримувати температуру + 25-30 градусів і ґрунт впевнено вологою. Навіть від одиничного пересихання ґрунту саджанці можуть загинути.
 2. Вирощування з пікіровкою. Коренева система у перцю вибаглива і погано відновлювана, тому новачкам краще не братися за пересадку і розміщувати насіння відразу в окремих стаканчиках.
 3. Перці потребують додаткової підсвічуванню в перший місяць після початку зростання розсади при недостатності природного освітлення. У перший час штучне освітлення необхідно до 10-12 годин в день.
 4. Недостатня кількість підгодівлі в період росту. З появою перших листочків саджанці необхідно постачати азотним добривом. Коренева система дуже ніжна, тому використовувати слід тільки рідкі добрива.
 5. Перші бутони слід видаляти, інакше рослина буде віддавати всі сили на їх розвиток, а не на зростання додаткових пагонів.
 6. Не слід поспішати з висадкою у відкритий ґрунт, потрібно переконатися, що більше не буде великих перепадів температур і заморозків. Садити не раніше травня і відповідно до сприятливими днями за місячним календарем. Найкраще про всяк випадок встановити на грядці дуги і вкривати рослини на ніч.
 7. Розташування грядок в тіні може згубно вплинути на урожай. Перець любить світло і тепло.
 8. Висадку перцю краще проводити на відстані 45-60 см одна від одної.
 9. Надмірне добриво. На жирному ґрунті перець в першу чергу буде гнати листя, а плоди давати неохоче. Тому добриво має бути помірним і збалансованим.
 10. Нерегулярний або поверхневий полив. Рекомендується рясний полив один раз в тиждень. У сильно жаркі і посушливі періоди при пересиханні ґрунту полив можна проводити щодня.
 11. Глибоке розпушування ґрунту. Коренева система тонка і поверхнева, тому розпушування потрібно проводити обережно, не глибше 3-5 см. При цьому обов’язково слід подокучівают рослини.
 12. Не слід вирощувати солодкий і гіркий перець на одній грядці, так як вони можуть запилювати друг друга.
 13. Несвоєчасне збір врожаю. Знімати плоди слід через 30-45 днів від початку цвітіння. Якщо ж перенести збір до біологічної зрілості плодів, кількість врожаю різко скоротиться.

Це основні помилки, які допускають новачки-городники при вирощуванні перцю. Якщо їх уникнути, урожай не змусить себе довго чекати.

Відповіді на часті питання

Чи можна садити насіння перцю відразу в ґрунт, що не вирощуючи розсаду?

Такий спосіб вирощування допустимо в південних регіонах. Для дозрівання плодів з дня перших сходів необхідно 3-5 місяців. Якщо в регіоні весь цей період температура буде 18-20 градусів в тіні, то урожай можна отримати і без розсади. Саме тому основна висадка відбувається в травні, відповідно до місячного календаря поточного року.

Передпосівна підготовка насіння – обов’язкова процедура перед тим, як садити перець?

Ні, цю процедуру проводити не обов’язково, але її відсутність негативно позначиться на кількості врожаю.

Наскільки важливо загартовування розсади?

Загартовування допомагає підготувати саджанці до висадки в ґрунт і захистити рослини від загибелі.

Чи можна посадити торішні насіння?

Можна, але перед тим, як садити, їх краще підготувати – проростити і витримати в стимуляторі росту. Також слід звернути увагу на те, що дати для висадки необхідно звіряти вже не по датах на пачці з насінням, а з сприятливими днями за місячним календарем поточного року.

Висновок

Можна вибрати будь-який сорт перцю для вирощування на своїй ділянці, головне – ретельно доглядати за ним і не нехтувати рекомендаціями висадки за місячним календарем. Тоді багатий і хороший результат буде забезпечений.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал