Що і коли садити на розсаду в лютому 2025 року сприятливі дні за місячним календарем

Лютий – перший по-справжньому гарячий місяць при вирощуванні розсади.

В цій статті ми розповімо про те, розсаду яких овочевих та квіткових культур можна сіяти в лютому. В які терміни садять насіння. А також як доглядають за саджанцями.

Як визначити відповідний час для посіву культури

Перше, що необхідно зробити, – визначити правильний час для того, щоб провести посадку овочевих та квіткових культур.

Термін визначається виходячи з 2 критеріїв: вегетативних особливостей конкретного рослини і місячного календаря.

Будь-рослинник знає, що різні сорти і гібриди культурних рослин ростуть з різною швидкістю. Це допомагає дачника планувати посадки. Висаджувати ранні і пізні сорти таким чином, щоб отримувати урожай протягом усього дачного сезону.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛО ТАКЕ: пізньостиглі овочі ростуть повільніше, але їх плоди смачніші.

Зазвичай на пачках з насінням виробник вказує рекомендовані терміни посадки. Тому, коли сієте розсаду, орієнтуйтеся на цю інформацію.

Однак виробник вказує не конкретний день, а проміжок, коли можна проводити посадку. Коли саме садити вибирає вже сам дачник, орієнтуючись на місячний посівний календар.

Вдалим періодом для посіву розсади є період, коли місяць росте, тобто проходить фазу від молодика до повного місяця.

Відповідно до місячним календарем сприятливим часом для проведення посівних робіт в лютому 2025 будуть дні з 12 по 26 число.

На замітку. Розсаду коренеплодів, навпаки, краще садити на убуваючий місяць. У лютому 2025 вдалим періодом будуть 1 – 10 лютого.

Які квіти садити на розсаду в лютому 2025

У лютому можна сіяти насіння однорічних квітучих рослин, які влітку будуть прикрашати ваш дачну ділянку або сад.

Квітів безліч, але варто звернути увагу на перевірені часом варіанти:

  • Бегонія. Легкі і повітряні квітки схожі на троянди. Сама рослина невисока (близько 25 см у висоту).
  • Левиний зів. Квітка представлений сортами самого різного зросту і відтінку суцвіть. Відрізняється невибагливістю і тривалим цвітінням.
  • Лобелія. Добре зростає у відкритому ґрунті, а також горщиках і вазонах.
  • Петунія. Пропонує квітникарям величезний вибір кольорів найрізноманітніших відтінків.
  • Вербена. Невеликі квітки насичених відтінків. Рослина досить низькоросла. Застосовується для прикраси клумб і доріжок.

З дворічних рослин можна звернути увагу на декоративний шавлія з цікавими червоними суцвіттями-пензликами, відомі будь-якому квітникарю маргаритки, примулу і братки.

Також в лютому можна садити на розсаду дельфініум, люпин, Еуст, лаванду, обрієта і т.д.

Які овочі сіяти на розсаду в лютому 2025

З овочевими культурами справа йде трохи складніше, тому що від овочів ми чекаємо не цвітіння, а плодів. Тому вирощують їх довше.

Крім того, овочі можна вирощувати не тільки у відкритому ґрунті, а й у теплиці.

Відразу скажемо, що власники опалювальних теплиць в лютому можуть садити будь-яку розсаду. І, до речі, їм краще сіяти ранньостиглі різновиди, щоб в середині сезону провести ще один посів і отримати два врожаї за один рік.

Іншим дачникам треба орієнтуватися на погодні умови в своєму регіоні.

У лютому можна сіяти насіння пізніх помідорів, чиє плодоношення почнеться не менш, ніж через 100 днів після появи перших сходів.

Ближче до кінця місяця 2025 року можна посадити насіння перцю. Ця культура відрізняється своїм повільним зростанням. Але все одно краще віддати перевагу пізньостиглі або хоча б середньостиглих різновидів цього овоча.

Те ж саме можна сказати про далекого родича томатів і перців, баклажані.

В лютому допускається починати вирощувати цибулю- чорнушки. Наприклад, сорт Ексібішен, цибуля порей, шніт, батун і т.д.

Також в цей місяць на розсаду сіють насіння селери, базиліку, суниці садової, спаржі, ранньої капусти, кабачків, гарбуза і навіть огірків.

У яких випадках садити розсаду в лютому не можна

Не садять розсаду в повний місяць і молодик. Тобто 11 і 27 лютого 2025 року.

Не зайвим буде нагадати, що ні сіють насіння, якщо вони належним чином не підготовлені до посадки або не підходять для лютневого посіву.

Що потрібно робити при лютневому посіві

Сам по собі посів культур в лютому нічим не відрізняється від посадки в будь-яку іншу пору року, але особливо останнього зимового місяця, природно, накладають свій відбиток.

По-перше, переконайтеся, що все насіння, які ви будете садити, відносяться до пізньостиглі і повільно зростаючі. Це необхідно, щоб саджанці не були готові до пересадки завчасно.

По-друге, переконайтеся (як це не дивно), що вам дійсно пора сіяти розсаду. Лютнева посадка виправдана для жителів Півдня, а також Середньої смуги при наявності теплиці.

По-третє, розрахуйте правильний час посіву відповідно до особливостей культури і конкретного сорту.

По-четверте, заздалегідь визначитеся з місцем, де стоятимуть скриньки і стаканчики з розсадою. Їх слід розташувати недалеко від вікна, але таким чином, щоб вони не стояли на протязі або біля опалювальних приладів.

По-п’яте, підготуйте лампи для додаткового підсвічування саджанців.

На замітку. Природно, насіння, ґрунт, посадочні ємності повинні бути підготовлені належним чином перед посівом.

Часті помилки

Розберемо, які помилки найчастіше допускаються при посадці розсади в лютому.

  • Слабке освітлення. УФ-світло обов’язково потрібен рослинам для нормального росту і розвитку. У лютому розсаді ще потрібна додаткова підсвітка (в сумі повинно виходити не менше 12-14 годин).
  • Розташування поблизу опалювальних приладів. Часто початківці дачники, намагаючись забезпечити розсаді тепло, ставлять її біля батарей, забуваючи про те, що радіатори сушать повітря, а низька вологість повітря згубна для рослин.
  • Розташування розсади поблизу вікна. схожа помилка – розташування розсади поблизу вікна. Під час морозів вікно промерзає. Якщо листя саджанців стосуються скла, то вони можуть заробити обмороження.
  • Посів ранньостиглих і середньостиглих овочів і гібридів. Саджанці ранніх різновидів швидше будуть готові до пересадки, але в квітні висаджувати їх ще дуже рано.

Відповіді на часті питання

Які сорти краще садити в лютому?

Віддавайте перевагу пізньостиглі різновидам овочевих культур Вони довго вегетують і якраз будуть готові до висадки, коли на вулиці встановиться гарна погода.

Чи можна сіяти насіння помідорів на розсаду в лютому?

Взагалі ще зарано. Але, якщо у вас є теплиця, то можна посадити пізні тепличні сорти.

Чи треба організовувати підсвічування розсади?

В лютому світловий день ще короткий, тому підсвічувати треба. Можна не займатися додатковим освітленням, якщо ви сієте в кінці місяця насіння пізніх сортів і гібридів.

Чи можна садити насіння в фазу спадного місяця?

На убуваючий місяць добре сіяти розсаду цибулі, моркви, часнику та інших коренеплодів.

Висновок

В лютому починають масові посіви основних овочевих культур (помідори, перці ). Фаза зростаючого місяця настане у другій лютневої декаді. Саме в цей період доведеться сіяти більшість насіння.

Тому розплануйте свій час заздалегідь, щоб не помилитися в термінах і не переплутати насіння.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал