Підживлення моркви в липні 2024 року для росту і більшого врожаю

В липні дуже важливо правильно підживити моркву, щоб вона краще росла і давала великі плоди.

Якщо цього не робити, то коренеплід погано формується. Для того щоб овоч не втрачав своїх смакових якостей, слід знати, як і чим підживити морква в липні, щоб була великою, солодкої і краще росла.

Що потрібно моркві в липні для росту

Для того щоб отримати великий урожай моркви, треба підгодувати овоч в липні. Завдяки поживним речовинам морква набирає масу. У липні потрібні такі речовини:

 • калій, потрібен щоб культура краще росла;
 • фосфор робить морква великої;
 • бор відповідає за насолоду.

Досвідчені дачники рекомендують підгодувати комплексно, щоб овоч отримав всі необхідні речовини.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Важливо дотримуватися пропорції і не перестаратися. Морква погано переносить перегодовування і може загнивати.

Як підживити моркву в липні народними засобами

Підгодувати овоч можна за допомогою народних засобів. Такі речовини насичують культуру усіма потрібними компонентами і роблять її великої і солодкою.

Зола

Щоб морква росла краще, її слід підгодувати золою. Вона містить в своєму складі комплекс мінеральних речовин, які роблять морква не тільки великої, а й солодким.

Для приготування робочого розчину потрібно в 10 літрах води розчинити 500 грам золи. Отриманий склад ретельно розмішати і полити грядки. Повторити процедуру через 15 днів.

Настій кропиви

Кропива – корисна рослина, яке містить в своєму складі комплекс мінералів для зростання і розвитку морквини.

Для того щоб морква краще росла і була великою, слід підготувати настій. 3 кг кропиви дрібно подрібнити і помістити в глибоку ємність. Залити 5 літрами води і настоювати протягом 2 діб. Отриманий настій процідити і використовувати для поливу грядок.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Для того щоб отримати максимальну користь від настою, слід використовувати молоду кропиву.

Дріжджі

Підгодувати можна і пекарські дріжджі. Результат від такої підгодівлі помітний дуже швидко. Культура краще росте, і коренеплід виходить великим.

Для приготування потрібно 100 грам сухих дріжджів розчинити в 1 літрі води. Додати 2 столові ложки цукру. Змішати з 10 літрами теплої води і залишити на кілька годин до появи піни.

Забродівший продукт використовується для поливу грядок. Однак дріжджова суміш повинна бути використана в день приготування.

Добрива і препарати для підживлення моркви в липні

Підживити моркву в липні можна з використанням готових добрив. Перевага таких препаратів в наступному:

 • продукт містить детальну інструкцію з приготування;
 • вони містять комплекс необхідних мінералів;
 • немає запаху;
 • підгодувати можна за дуже короткий проміжок часу.

Підгодувати потрібно ввечері, після того як знизиться інтенсивність впливу сонячних променів.

Агрікола-4

Використання Агріколи підвищує врожайність, робить плоди великими. Коренеплід починає краще рости і набирати масу. Використання в липні підвищує смакові якості.

Підгодувати препаратом треба за інструкцією, щоб не перегодувати рослина.

Растворин

Препарат призначений для підгодівлі, в тому числі, і морквини. Містить всі необхідні мікро і макроелементи для кращого росту. Підгодувати потрібно під корінь.

Аммофоскі

Найбільш поширений вид добрива. Використовується для підживлення різних культур. Після такого речовини коренеплід добре росте і стає великим, соковитим і цукристим. Для моркви необхідно 30 грам гранул змішати в 5 літрах води і полити грядки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Липень найбільш підходящий період для росту морквини. Культура починає активно накопичувати поживні речовини.

Схеми внесення підгодівлі в липні для моркви

Щоб коренеплід добре ріс, в липні можна підгодувати за наступною схемою:

 • на початку місяця необхідно внести аммофоскі. Вона буде стимулювати овоч до швидкого зростання;
 • після 15 числа овоч краще підгодувати золою. Така речовина не тільки наситить всіма необхідними мінералами, а й захистить від морквяної мухи;
 • в кінці липня – початку серпня можна підгодувати настоєм кропиви.

Крім того, щоб морквина краще росла, можуть використовуватися такі алгоритми:

 • на початку місяця використовується готовий препарат, наприклад, Агрікола;
 • через 10 днів після першої процедури підгодувати настоєм кропиви або дріжджів;
 • після 25 липня підгодувати овочі аммофоскі.

Використовувати аммофоскі необхідно не частіше 1 разу на місяць. Так як в складі є азот, який у великій кількості призведе до зростання гички і відсутності великого врожаю.

Підживлення моркви в липні 2024 року за місячним календарем

Щоб правильно розрахувати період, коли треба підживити в липні, багато дачники використовують місячний календар.

Сприятливі дні

Щоб отримати великий урожай, підгодувати рекомендовано в такі числа 4, 5, 22, 23 , 26, 27, 28, 31.

Несприятливі дні

Чи не рекомендовано підгодовувати 9, 10 і 11 числа. Однак якщо рослина потребує термінового внесення добрива процедура проводиться.

Поради та хитрості по догляду за морквою в липні

Щоб овоч добре ріс, недостатньо своєчасно вносити поживні суміші. Необхідно виконувати прості заходи щодо догляду. До таких належать:

 • розпушування. Рихлити грядки слід кожні 4-6 днів. Така процедура насичує ґрунт киснем і стимулює зростання коренеплоду;
 • проріджування. Для отримання великих коренеплодів між окремими екземплярами має бути не менше 5 см. У липні слід уважно оглянути грядки і видалити зайві морквини;
 • підгортання. Проводиться для того, щоб верхні частини моркви не оголювалися, і не зеленіли;
 • рясний полив. Овоч активно набирає масу, тому поливати грядки необхідно регулярно.

Також потрібно стежити щоб на морквяних грядках не було бур’яну. При великій кількості бур’янів часто з’являється морквяна муха, яка призведе до псування врожаю.

Часті помилки

У прагненні отримати великий урожай дачники часто роблять помилки, які згубно позначаються на морквині. І це слід віднести:

 • використання азоту в великій кількості. Необхідно уважно підходити до вибору поживних сумішей. Підживлення повинні бути комплексними в іншому випадку коренеплоди витягнутися і будуть тонкими;
 • відсутність поливу. Перед внесенням поживних сумішей грунт необхідно ретельно полити;
 • недотримання пропорцій. Будь-яка суміш вноситься тільки в зазначених пропорціях, в іншому випадку рослина може загинути.

Також часто дачники використовують прострочене добриво. Після приготування робочого розчину, багато мікроелементів швидко втрачають свої властивості. Тому зберігати розведений розчин незалежно від його виду не рекомендоване.

Відповіді на часті питання

Чи можна використовувати коров’ячий гній для морквини?

Полив моркви коров’ячим гноєм в липні не рекомендований. Так як органічна речовина може провокувати гниття овочів. Найчастіше гній використовується на початку росту культури.

Чи не принесе шкоди моркви використання одночасно відразу декількох видів добрив?

Для того щоб листя не пожовкли, необхідно за одну процедуру використовувати тільки 1 вид добрива. Наступне внесення проводиться тільки через 10 днів.

Які краще добрива сухі або рідкі?

Рідкі добрива дають швидкий результат, так як відразу проникають до коріння. Сухі необхідно змішувати з грунтом і рівномірно розподіляти по грядці. Гранули поступово розчиняються і тільки після цього живлять морква.

Висновок

Підгодувати морква в липні необхідно для того, щоб рослина краще росло і дало великий урожай. Для даного періоду можуть використовуватися як готові поживні препарати, так і народні засоби. Однак необхідно пам’ятати, що будь-який вид добрива необхідно використовувати помірно, так як велика кількість поживних сумішей знижує смакові якості і може завдати шкоди коренеплоду.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал