Коли садити яблуні восени 2024 року за місячним календарем

Щоб дерево добре розвивалося і плодоносило, потрібно правильно його посадити. Для вибору оптимального часу, керуються місячним календарем, враховуючи регіон вирощування. Посадка яблунь восени 2024 року допустима з початку вересня по середину листопада, але є залежність від погодних умов.

Чому краще висаджувати яблуні восени

Осіння посадка яблуні восени саджанцями у відкритий грунт краще, ніж весняна. Про це говорить досвід багатьох досвідчених садівників і агрономів. Навесні будь-саджанець витрачає багато сил на вегетацію, зростання наземної частини, листя, іноді навіть на «досвідчене» цвітіння. Коренева частина при цьому розвивається гірше, повільніше.

На замітку!

Саме потужна, добре розвинена система коренів є запорукою життєздатності яблуні.

Восени, перебуваючи в стані спокою, саджанець легше перенесе стрес від пересадки. Дощі дадуть необхідну кількість вологи. Догляду за яблунею знадобиться набагато менше. А навесні наступного року добре вкорінене рослина легше піде в зростання.

Терміни посадки яблуні восени 2024 року

Щоб посадка пройшла успішно, садівники традиційно рекомендують звернути увагу на деякі фактори. До основних відносять регіон, де буде виростати яблуня, погода і місячний календар.

За місячним календарем

Місяць впливає не тільки на припливи і відливи, самопочуття людини, але і впливає на ріст і розвиток рослин. Протягом місяця вона проходить наступні стадії :

  • убування ;
  • молодик ;
  • зростання ;
  • повний місяць.

Коли Місяць знаходиться в стадії Новолунія і Повний місяць ніякі дії з яблунями восени не рекомендуються. Оптимальні терміни, коли садити яблуні восени за місячним календарем в 2024 році вказані в таблиці.

МісяцьЧисла
Вересень9-12, 14-19
Жовтень8-12, 14-18
Листопад7-10, 12-17

Не завжди виходить приїхати на дачу і провести посадочні роботи в найбільш сприятливі по Місяцю дні. Однак не варто проводити посадку в несприятливі періоди, щоб убезпечити плодове дерево. У жовтні, це 6, а листопаді 5 число.

На замітку!

Новачкам відео з рекомендаціями і навіть самим посадковим процесом можна легко знайти в мережі.

За погодою

Головне правило осінньої посадки – встигнути до настання холодів. При мінусовій температурі садити яблуні можна. Занадто рано теж не варто – рослина може рушити в зростання, а з настанням холодів загинути. Ідеальна температура для саджанця + 10-15 ° С. Протягом хоча б 2 тижнів, для успішного вкорінення деревця необхідний прогрів грунту вище + 4 ° С.

Особливості осінньої посадки яблунь

Посадка починається з вибору саджанця. Краще орієнтуватися на районовані сорти, які підходять для конкретного регіону. Початківцям садівникам варто купувати саджанці із закритою кореневою системою. Головне правило – він повинен виглядати здоровим, без пошкоджень. Краще купувати саджанець не старше 2 років. У цьому віці йому буде найлегше вкоренитися і перенести стресову ситуацію. Висота яблуні бажана від 1 до 1,5 м. Слід оглянути ствол на предмет тріщин кори або ознак захворювань. Також необхідно звернути пильну увагу на коріння. Навіть при закритій кореневій системі, у саджанця, як правило, видно бічні корінці.

Перед посадкою слід підрізати кінчики коренів і змити старий грунт. Це правило підходить для саджанців з відкритою кореневою системою. Також рекомендується замочити майбутнє деревце в воді або біостимуляторі типу Корневіна.

На замітку!

Саджанці із закритою кореневою системою пересідають методом перевалки.

Висаджувати яблуню краще на піднесених місцях, укритих від вітрів, особливо з північного боку. Якщо є можливість, то краще оцінити рівень грунтових вод. Він не повинен доходити до коренів ближче, ніж на 1,5 м.

У разі, якщо місцевість заболочена, близько грунтові води або низинний ділянку, то необхідно зробити насип і садити вже на піднятій поверхні. Земля повинна бути пухкою і з нейтральним рівнем кислотності.

Мінімум за 2 тижні потрібно підготувати посадкову яму для яблуні, а в ідеалі за місяць, можна більше. Адже земля повинна осісти. Глибина, необхідна для саджанця, від 50 до 80 см, в залежності від планованого сорту (високорослі, середні або карликові), а ширина 60-90 см. На дні необхідно передбачити дренаж. Ідеальний склад грунту для яблуні, це суміш з таких компонентів :

  • перегній або компост ;
  • некислий торф ;
  • пісок (особливо при важкій глинистому ґрунті) з додаванням деревної золи і суперфосфата.

Слід встановити саджанець по центру ями і розправити коріння по сторонам, присипати землею, злегка струшуючи, щоб виключити утворення пустот. Після заповнення лунки, необхідно вбити в середину кілочок – опору для яблуні, яка не дасть їй зламатися при сильних вітрах.

Важливо!

Коренева шийка деревця (це місце, де відходить перший корінь) повинна розташовуватися на відстані мінімум 3 см від поверхні землі.

Далі потрібно акуратно ущільнити грунт навколо саджанця і поступово пролити не менше 2 відер води, попередньо зробивши канавку по діаметру приствольного кола. Поверхня грунту в цій області можна замульчувати.

Як доглядати за саджанцями після висаджування у відкритий грунт

Після посадки молода яблуня як і раніше потребує догляду та уваги господаря, які забезпечать успішну приживаність і подальшу зимівлю. Головне, на що варто звернути увагу – це достатній рівень вологості. Якщо погода стоїть суха, то необхідно забезпечити деревце поливом: 1-2 рази на тиждень 2-3 відра, у міру вбирання. Також непогано після цього розпушувати грунт в пріствольном колі, щоб поліпшити надходження кисню до коріння.

Щотижня потрібно оглядати саджанець на пошкодження його гризунами і поява ознак захворювання. Листя, інший рослинний сміття, зламані гілочки варто прибирати з пріствольного кола. Вони будуть залучати гризунів, а також можуть стати джерелом захворювань. На зиму саджанці бажано укрити мішковиною або захисним матеріалом, який обмотують навколо стовбура.

Укриття до зими доцільно робити при стійкій температурі приблизно в -10 ° С. Крім стовбура, молоді саджанці вкривають і в приствольній області для захисту кореневої системи від вимерзання. Для цього добре підійдуть торф, гній. Можна використовувати солому. Але т.к. вона привертає гризунів, треба бути обережніше. Добре використовувати гілки хвойних порід дерев.

На замітку!

Висота необхідної насипу приблизно 30 см.

Поради досвідчених садівників

При посадці яблуні необхідно дотримуватися відстань між саджанцями в залежності від виду. У карликових сортів або колоновидних, воно 2 м, среднерослих – 3-3,5 м, високорослих – не менше 4 м.

Багато з садівників рекомендують провести обрізку надземної частини саджанця до 0,9 м, а решта гілки молодого деревця вкоротити на 2/3 від довжини. Є думка, що ця процедура допоможе швидше і легше адаптуватися і перенести стрес від пересадки. Інші фахівці вважають, що обрізка повинна бути проведена не восени, під час посадки, а навесні наступного року. Але при ослаблених коренях, ця процедура необхідна в будь-якому випадку. Однак, дія заборонено для колоновидних яблунь.

При посадці слід акуратно видалити всі листя. Поливати саджанці потрібно тільки несильним струменем води. Якщо в грунт були внесені всі необхідні елементи, то додаткового осіннього добрива не потрібно.

У якості першої захисту, досвідчені садівники рекомендують обережно обробити саджанець наступним складом: на відро води взяти чайну ложку марганцівки і стільки ж борної кислоти. Цю процедуру обов’язково проводять при плюсовій температурі.

Визначивши, коли садити яблуні восени 2024 за місячним календарем, не варто забувати про дотримання нескладних правил по догляду. Завдяки осінньої посадки, навесні добре вкорінені, сильні і здорові деревця рушать в активне зростання. Такі яблуні виростають міцнішими і в майбутньому відмінно плодоносять.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал