Коли сіяти перець на розсаду в лютому 2025 року за місячним календарем, особливості посадки

Лютий найкраще підходить для посіву пізньостиглих різновидів перцю на розсаду. Але це відноситься в основному до другої половини місяця.

У сьогоднішній статті ми більш детально зупинимося на питанні термінів посадки перцю на розсаду. Також обговоримо особливості посіву культури саме в останній зимовий місяць.

Особливості посадки перцю на розсаду в лютому

Отже, ви вирішили садити перець на розсаду в лютому. Для початку необхідно усвідомити основні особливості посіву в цьому місяці.

 1. Якщо у вас немає теплиці, то садіть середньостиглі і пізньостиглі сорти і гібриди.
 2. Посів краще проводити в другій і третій декаді місяця. Це продиктовано вегетативними особливостями даної овочевої культури і тим, що в кінці лютого буде більше сонця.
 3. Розсаді треба не менше 12 годин світлового дня. Коли проклюнуться сіянці, організуйте освітлення УФ-лампами.
 4. Насіння можуть сходити трохи довше. Знову-таки в силу вегетативних особливостей культури.
 5. Садити краще в загальні контейнери, щоб зручніше було доглядати за розсадою до появи сходів.
 6. Велика спокуса прискорити проростання, поставивши контейнери на батарею. Але так робити не потрібно, адже це призведе до пересихання ґрунту. А в сухому ґрунті насіння не сходять.

Сприятливі дні для посадки перцю в лютому 2025 року за місячним календарем

Коли городники садять зерна на розсаду, то конкретне число для того, щоб провести посадку, вони вибирають з оглядкою на місячний посівний календар.

Правило таке – якщо це не коренеплід, то садити треба в ті дні, коли місяць перебуває у фазі росту. У нашому конкретному випадку, це означає, що і перець треба сіяти в дні, коли місяць додається.

Лютий, в цілому, можна назвати цілком вдалим місяцем для проведення посіву даної культури. Адже перець серед городників славиться «тугодумом». Він росте повільно. Саме тому його садять одним з перших.

У лютому 2025 року місяць благоволить дачникам. Сприятливі дні за місячним календарем дуже вдало випали на другу і третю декаду місяця, коли і проводиться основна посадка перцевих насіння.

Місяць буде рости з 12 по 26 лютого. У кожній із цих днів можна посіяти зерна перцю.

Коли садити перець в лютому 2025 не варто

Якщо є вдалі дні для посіву розсади, значить, існує і невдалий час для того, щоб займатися посадочними роботами.

Місячний календар до таких днів відносить фази молодика і повного місяця.

В останній зимовий місяць 2025 року зазначені місячні фази випадають на 11 і 27 лютого.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ. Певна прошарок городників вважає, що не слід садити за добу до настання цих місячних фаз і в добу після них.

Щодо тих днів, коли місяць «вмирає» єдиної думки немає. Хтось садить розсаду в цей день, інші намагаються цього не роблять. Тільки якщо в самому крайньому випадку.

Особливості вирощування розсади перцю в лютому

Якщо коротко нагадаємо, що всі використані матеріали для розсади повинні бути якісними і знезаражені. Це стосується контейнерів та інших посадочних ємностей, субстрату і самих зерен.

Перцеві насіння зберігає схожість приблизно 3 роки. Звичайно, можна стимулювати і старі насіння, але вони в будь-якому випадку будуть сходити гірше.

Перед посадкою не забудьте зробити в контейнерах дренажні отвори. Вони необхідні, щоб не допустити застою води в посадочних ємностях.

Грунт треба використовувати пухкий і поживний з нейтральною кислотністю. Пухкий субстрат забезпечить нормальну циркуляцію повітря і не стане додатковою перешкодою при проростання насіння.

В цілому, сам посів в лютому не відрізняється від аналогічної процедури, що проводиться в березні або квітні.

 1. Насіння проходять передпосівну підготовку: протруювання, обробку в розчині стимулятора росту.
 2. У посадочні ємності засипається субстрат.
 3. Робляться борозенки або лунки глибиною, що не перевищує 2 см (краще 1 – 1,5).
 4. Борозенки або лунки акуратно змочуються водою.
 5. Насіння садять з проміжком в 2 см.
 6. Акуратно припудрити посіви землею.
 7. Ще раз зволожують.
 8. Акуратно замотують плівкою або пакетом.
 9. Ставлять в тепле місце.

Важливий момент. Врахуйте, що посіви треба регулярно зволожувати і провітрювати. Тому не замотують контейнери «наглухо».

Як доглядати за розсадою

Насіння перцю проростають приблизно на 10-15 день після посіву. Звичайно, багато що залежить від умов вирощування, але середні значення саме такі.

Після того, як з’являться перші сходи, плівкове укриття знімають і переміщають контейнери в трохи більш прохолодне місце (але не холодніше +23!). Це потрібно, щоб уповільнити зростання перших сходів. Таким чином, зійдуть інші насіння, і розсада буде рости одночасно.

На замітку. Необхідно заздалегідь змиритися з тим фактом, що зійдуть не всі посаджені зерна.

Після того, як з’явиться велика частина сходів, контейнери з розсадою переставляють на постійне місце вирощування.

Розсаді перцю забезпечуються належні можливості вирощування. Розберемо їх докладніше.

 • Освітлення. Розсаду слід розташувати на самому освітленому місці, але не дуже близько до вікон, щоб саджанці не замерзли. В ідеалі світловий день для рослин повинен тривати до 14 годин. Чим менше світла, тим повільніше зростання і більше шанс, що розсада «витягнеться».
 • Полив. Поливати треба помірно, коли підсохне верхній шар ґрунту. Воду використовують відстояну або очищену. В ідеалі – топити сніг або збирати дощову воду.
 • Підживлення. До пікіровки добрива саджанців не потрібні. Всі необхідні поживні речовини вони повинні отримувати з ґрунту, в якій ростуть.
 • Температура. Саджанці добре ростуть при температурі +23 +27 градусів. Перець часто вередує, тому зниження температури загрожує гниттям і загибеллю розсади.
 • Пікіровка. В окремі ємності саджанці переміщують при появі 3 цього листочка. Процедуру треба проводити дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему.

На замітку. Якщо ви не впевнені в якості ґрунту, або перці явно відстають у рості, можна полити їх розчином гумату калію або регулятора зростання.

Часті помилки

 • Посадка ранніх сортів, призначених для вирощування в закритому ґрунті.
 • Помилки з освітленням: мало світла, прямі УФ-промені, що спалюють листя перців. Освітлення повинне бути розсіяним і бути не менше 12-14 годин.
 • Посів в першій половині лютого 2025 року, коли місяць убуває.
 • Нестабільна температура, уповільнює зростання розсади.
 • Використання неякісного ґрунту або старих насіння.
 • Зайві підгодівлі, через що розсада починає хворіти.
 • Зайвий полив. Стандартна ситуація: сходи трохи захворіли, і початківець дачник заливає їх водою, провокуючи початок гниття.
 • Насіння не обробляються перед посадкою. Це не фатальна помилка, але навіть просте замочування прискорить появу сходів.

Відповіді на часті питання

Чи можна садити перці в лютому?

Друга і третя декада останнього зимового місяця – ідеальний час для того, щоб садити розсаду в Середній смузі.

Обов’язково проводити посів відповідно до рекомендацій місячного посівного календаря?

Бажано, якщо хочете, щоб сіянці швидше зійшли.

Що робити, якщо немає фітоламп?

Намагайтеся відкласти посадку на максимальний термін. Розташовуйте контейнери на самому освітленому місці. Бажано на південній стороні. Встановіть світловідбивачі і розсіювачі з фольги.

Висновок

Лютий, а точніше, друга половина місяця, – ідеальний час для того, щоб садити перець на розсаду. У 2025 роцi вдало склалося так, що, починаючи з другої лютневої декади місяць переходить у фазу зростання.

А, значить, в цей час можна провести посадку насіння. Вибір сорту залежить від особистих переваг дачника. Можна посадити ранні різновиди закритого ґрунту, або пізньостиглі – для городу.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал