Коли солити капусту в березні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

Щоб квасити капусту в березні 2025 року, за місячним календарем треба вибрати відповідний день, взяти правильний качан капусти, нашаткувати його разом з морквою, цибулею, перемішати з сіллю, журавлиною і укласти в банки.

Здавалося б, найпростіший рецепт, з яким впорається кожен. Але, як і в будь-якому простій справі, тут є ціла купа нюансів, про які треба поговорити. Ми розповімо про них в сьогоднішній статті.

Особливості березневої закваски капусти

Якщо ви вирішили квасити капусту в березні, то повинні усвідомлювати деякі особливості готування страви саме в цьому місяці.

Справа в тому, що до березня більша частина зібраного капустяного врожаю вже не підходить для квашення. Адже для цієї процедури потрібні щільні, свіжі качани без гнилі і занадто великої кількості гнилих, хворих або іншим чином пошкоджених листя.

Це дуже важливо, якщо ви хочете отримати дійсно смачне хрустке блюдо. Тому, якщо в ваших запасах немає відповідного примірника, то купіть необхідний екземпляр в магазині або на ринку.

ДОВІДКА. Якщо ви вирішили квасити капусту в березні 2025, за місячним календарем це буде краще робити в середині місяця, коли місяць росте на небі.

Такі ж умови справедливі і для моркви, якщо ви додаєте її в заготовку. Морквина повинна бути щільною, що не гнилий. Млявий овоч не містить необхідну кількість соку, що неодмінно позначиться на смакових якостях підготовленого страви.

Сприятливі дні для квашення капусти в березні 2025 року за місячним календарем

Вибрати вдалий день, щоб квасити овоч в березні 2025, за місячним календарем дуже просто. Визначаєте, коли місяць росте, і робите заготовку в один з цих днів.

В березні 2025 року фаза зростаючого нічного світила доводиться на середину місяця. Конкретні дати: з 14 по 27 березня.

На замітку. На убуваючий місяць (ця фаза триває з 1 по 12 число) квасити овочі можна тільки, якщо немає іншого варіанту.

Коли квасити капусту в березні 2025 роки не варто

Капуста, ґрунтуючись на рекомендаціях місячного календаря, що не квасять тієї доби, коли місяць повна або, навпаки, відсутня на небосхилі. Чому так, ми розповімо трохи пізніше, а поки позначимо дати, в які проводити підготовку страви не варто.

В березні 2025 року цю 13 і 28 число.

Як підготувати капусту для квашення

 1. Перш за все, овоч необхідно підготувати належним чином.
 2. По-перше, качан повинен бути щільний, без численних пошкоджень листя.
 3. По-друге, якщо є пошкоджені листя, їх треба видалити. Точно так же, як і підгнилі ділянки.
 4. По-третє, вилок треба ретельно вимити.
 5. По-четверте, точно такі ж маніпуляції слід провести з іншими інгредієнтами: морквою, цибулею.
 6. По-п’яте, овочі шаткують. Шинкування повинна бути середнього розміру.
 7. По-шосте, додають сіль. Солити треба тоді, коли вже змішайте капусту з іншими інгредієнтами.

На замітку. Беріть білокачанна сорти. Вони більше підходять для квашення. Наступна рекомендація стосується розмірів: краще віддавати перевагу великим екземплярів.

Як впливає місяць на квашення?

Ми вже неодноразово згадували місячний календар в контексті вибору підходящого часу для того, щоб квасити капусту в березні.

Деякі можуть сказати, що місячний календар – це все забобони, які не мають під собою жодного обґрунтування.

Але в даному випадку це не так.

Місяць має безпосередній вплив на життєдіяльність мікроорганізмів. На повний місяць вони активні, на збуваючий поводяться спокійніше, а в повний місяць і молодик завмирають.

Квасити капусту, значить, запускати бродіння, тобто життєдіяльність мікроорганізмів.

Тому, коли ви квас капусту на зростаючий місяць, то ви робите це в той час, коли мікроорганізми найбільш активні, відповідно заготівля виходить смачною і соковитою.

Коли ви квасите на убуваючий місяць, то капуста готується значно повільніше.

Як краще квасити капусту

Отже, ви визначилися з часом готування, підібрали відповідний качан. Тепер розповімо про те, як буде краще солити капусту.

По-перше, підготуйте ємності, де заготівля кваситиметься. Найпростіший спосіб – квасити до скляних банках. Вони або завжди є в будинку, або їх дуже просто купити. Інші варіанти – дерев’яні діжки, пластик, емальований посуд.

Який би варіант ви не вибрали, ємність треба підготувати. Це означає, що банки треба ретельно вимити і простерилізувати. Якщо цього не зробити, то великий шанс того, що квашена капуста просто скисне через вплив бактерій, які залишилися на стінках ємностей.

Далі – шинкування. Різати овоч треба середньої соломкою, моркву можна натерти на тертці, але занадто дрібно терти не варто. Інакше вийде каша.

Нарізали капусту, натерли морквину, тепер посипаємо все сіллю і починаємо перемішувати. Треба не просто змішати всі інгредієнти. Під час перемішування важливо добре промнути всю шатківницю, щоб вона пустила сік.

ДО РЕЧІ. Тому краще заздалегідь підстелити клейонку.

Як тільки почалося соковиділення, можна починати укладати в банки. Важливо не просто скласти все в ємності, а гарненько утрамбувати, щоб вийшла єдина монолітна маса. Тоді сік виділятиметься краще, а, значить, страва буде смачніше.

Ще один момент. Періодично необхідно протикати всю квашену капусту спицею на всю глибину. Це необхідно, щоб випускати накопичене газ.

Прикмети і забобони, пов’язані з квашенням капусти в березні 2025

В народі кажуть, що страва не готують в поганому настрої, так як тоді воно вийде кислим. Також не займаються цим в середу, п’ятницю і суботу.

Ще одна прикмета пов’язана з місячним календарем. Коли світило проходить через сузір’я Рака, Діви, Риб або Скорпіона від квашення краще відмовитися.

Як солити капусту, щоб вона була хрусткою

Звичайно, хочеться, щоб страва вийшла не тільки смачним, але і хрустким. Хрускіт – показник майстерності господині. Для цього потрібно знати декілька хитрощів.

 1. По-перше, як це не дивно, але працювати треба на зростаючий місяць. Бактерії будуть активніше, а заготівля смачніше.
 2. По-друге, розмір шинкування. Вона повинна бути середньої.
 3. По-третє, хрустіти буде соковита капуста. Значить, треба щільно укласти її в банку, щоб просолилася вся заготівля.
 4. По-четверте, не перестарайтеся з цукром, якщо він є в рецепті.

Часті помилки

 • Обрано невдалий качан: підгнилий, «рихлий», з листям в дірочку.
 • Солі занадто багато.
 • Капуста квас в холоді. Основа квашення – бродіння. А для бродіння потрібно тепло.
 • Експерименти з сіллю. Беріть звичайну кухонну сіль. Вона підходить найкраще.

Відповіді на часті питання

Як бути, якщо не виходить квасити капусту в березні 2025 за місячним календарем? (Зайнята в ці числа)

Місячний календар – це помічник, а не суворе керівництво до дії. Якщо немає можливості солити заготівлю з 14 по 27 березня, то квасьте в інші числа. Аби тільки не на повний місяць і молодик.

Як довго треба квасити капусту?

Все залежить від температури, але в середньому 7- 10 днів.

Довго зберігається капуста?

В холодильнику – кілька місяців, але досвідчені господині радять готувати стільки продукти, скільки ви можете з’їсти. Краще приготувати потім ще раз, але, наприклад, підправити рецепт.

Висновок

Квашена капуста – класична українська страва. Якщо ви готуєте її в перший раз, то не треба шинкувати відразу багато продуктів. Наріжте невелику кількість. Наприклад, на 700-грамову банку. Так ви зрозумієте, скільки потрібно солі, як довго капуста квас. Точно також треба поступати, якщо ви пробуєте новий рецепт з додаванням будь-яких інгредієнтів.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал