Кровоточить ніс. 6 основних причин, на які слід звернути увагу

Це симптом, які практично всі люди коли-небудь відчували протягом усього життя. Настільки, що, коли ніс кровоточить, майже кожен знає якусь домашню міру для лікування цієї кровотечі.

У будь-якому випадку, завжди важливо знати причини, за якими ніс кровоточить. Більшість з них банальні і не повинні викликати занепокоєння.

У порожнині носа багато кровоносних судин, і більшість з них є відносно поверхневими. Близько 95% кровотеч відбувається в області близько ніздрів і називається передньою носовою кровотечею.

Коли кровотеча виникає в найглибшій частині носа, воно називається заднім носовою кровотечею. Зазвичай в цих випадках більше крові, і з нею важче боротися. Коли виникає цей тип кровотечі, він вимагає негайної медичної допомоги.Кровоточить ніс. 6 основних причин, на які слід звернути увагу

Випадки, коли носові кровотечі частіше зустрічаються у дітей до 10 років і у дорослих старше 45 років. Але ця проблема може виникнути в будь-якому віці. Основними причинами цього є:

1. Сухість

Багато разів ніс кровоточить, тому що в порожнині носа недостатньо вологи. Це призводить до сухості і викликає легку кровотечу. Проблема виникає через те, що ви не дихайте через ніс, не тримаєте його в чистоті, від вірусів або алергії.

2. Чужорідне тіло

Діти досить часто пхають предмети в ніс, і це залишається непоміченим. Ця кровотеча зазвичай супроводжується гнійними виділеннями, неприємним запахом і утрудненим диханням.

3. Алергічний риніт

Алергічний риніт не завжди супроводжується носовою кровотечею, але в багатьох випадках цей симптом присутній. Це кровотеча є спонтанною і зазвичай відбувається вночі. Це не тривожна ознака, але справа має бути передана фахівцеві для контролю алергії.

4. Травма

Травми є найбільш частою причиною, по якій ніс кровоточить. Вони виникають, коли ви переносите удар, колупаєте в носі. У цих випадках, домашніх заходів, як правило, досить, щоб зупинити кровотечу. Найсерйозніші удари в носову порожнину або в череп також викликають кровотечу, і це вимагає медичного втручання.

5. Гіпертонія

До недавнього часу вважалося, що гіпертонія може викликати легкі і відносно часті носові кровотечі. Сьогодні вважається, що все навпаки: носова кровотеча викликає деяке занепокоєння і викликає підвищення кров’яного тиску.

6. Невідповідна середу

Іноді середовище занадто сухе, в основному через опалення або кондиціонування повітря. Це призводить до висихання слизової оболонки носа і викликає будь-яке невелике ушкодження, що приводить до кровотечі.

Хвороба фон Віллебранда є серйозним захворюванням, яке має деяку схожість з гемофілією. Це генетична проблема, яка викликає труднощі коагуляції. Часті і рясні носові кровотечі можуть бути ознакою наявності цієї умови.

До того ж існують і інші серйозні захворювання, при яких ніс рясно і часто кровоточить. Серед них лейкоз, деякі злоякісні пухлини і деякі захворювання печінки.

Іноді доброякісна пухлина тисне на кровоносні судини, які постачають ніс і викликають кровотечу. Аналогічним чином, зміни атмосферного тиску або висоти можуть викликати кровотечу. Це відбувається під час подорожі на літаку або підйомі на дуже високу гору.

УВАГА! Самолікування може бути шкідливим для вашого організму! При будь-яких не здорових змінах зверніться до лікаря!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал