Незважаючи на тотальне поширення пральних машин, порошків для них, а також різних засобів побутової хімії, навряд чи знайдеться хоч один будинок, де немає брусочки господарського мила. Використовують його в основному для дрібного прання, і мало хто знає, що можливостей для його застосування дуже і дуже багато.
Спочатку трохи про склад мила, яке раніше називалося марсельським. На полицях магазинів можна зустріти бруски, на яких вказано 65%, 70%, а також 72%.
Основа мила – це жири (яловичий, баранячий або свинячий), каолін (біла глина) або діоксид титану, натрієва або калієва сіль, а також жирні кислоти. Чим же зумовлена можливість широкого застосування такого мила?
По-перше, воно гіпоалергенне і екологічно чисте, тому що не містить ароматизаторів і синтетичних речовин, які є в туалетних сортах. Склад має протимікробні і противірусні властивості, бореться з грибками, добре очищає, приносить користь шкірі і знімає роздратування.
Таке мило – прекрасний помічник у господарстві, адже ним можна не тільки прати, але і очищати поверхні, безпечно мити навіть дитячий посуд, боротися з плямами і, до речі, використовувати в саду і городі.
Якщо в побуті мило використовують поки ще досить часто, то про його застосування в медичних проблемах знають далеко не всі.
А шкода, адже:
- Мильним розчином можна користуватися для промивання ран, нанесених тваринами – так, ймовірність розвитку запалення шкіри від котячих подряпин буде значно нижче. Промити рану бажано якомога раніше і зробити це кілька разів.
- Також господарське мило – хороший помічник у боротьбі з несильними опіками. Потрібно змочити брусок водою і провести їм навколо обпаленої поверхні шкіри.
- Багатьом розчин господарського мила допомагає при болях в суглобах. Дія посилиться при спільному застосуванні з відваром трав. Наприклад: зробити настій з 2 ст. ложок ромашки і 1,5 літрів окропу. Потім додати туди господарського натертого на тертці мила до отримання консистенції кашки і накладати її на хворий суглоб. Далі хворе місце вкривають плівкою, рушником і залишають компрес на 2-3 години.
- Ванни з содою і милом допоможуть розм’якшити і прибрати мозолі і натоптиші. Тут також знову варто згадати і про антигрибкові властивості складу.
Воно ефективно при догляді за проблемною шкірою на обличчі і спині. Його антибактеріальні властивості допоможуть в боротьбі з прищиками і нагноєннями (краще використовувати 72% складу). На чистих руках збивають піну, яку потім наносять на проблемні місця, а потім видаляють теплою водою.
Тим не менш, не варто використовувати господарське мило в косметичних цілях, якщо у вас дуже чутлива і суха шкіра. У будь-якому випадку після використання мила, його необхідно ретельно змивати теплою водою, а на шкіру бажано наносити тонкий шар нейтрального крему.
Лікувальні вмивання не варто проводити щодня – максимум через день, а краще – 1-2 рази на тиждень.
Одним словом, якщо воно і не панацея від усього і універсальний засіб для всього, то вже точно заслуговує на те, щоб завжди мати його під рукою!