Найвдаліший рецепт домашнього молочного батона, який повинен бути у вашому записничку: ніжний, м’який, повітряний і дуже смачний

Найвдаліший рецепт домашнього молочного батона, який повинен бути у вашому записничку: ніжний, м’який, повітряний і дуже смачний

Найвдаліший рецепт домашнього молочного батона, який повинен бути у вашому записничку: ніжний, м’який, повітряний і дуже смачний

Інгредієнти:

Для опари:

  • 16 гр. свіжих пресованих дріжджів
  • 340 мл теплої води
  • 400 гр. борошна

Тісто:

  • вся опара
  • 150 мл теплого молока
  • 120 гр. цукру
  • 0,5 ч. л. солі
  • 600 гр.
  • 80 гр. вершкового масла

Для змащення:

  • 1 яйце + 2 ст. л. води

Приготування:

Отже, в першу чергу готуємо опару. У миску наливаю теплу воду і додаю дріжджі, перемішую до повного розчинення дріжджів. Потім насипаю борошно, і замішую опару силіконовою лопаткою. Консистенція опари повинна бути такою, що її не складно замісити лопаткою, якщо у вас виходить більш щільна або не все вмішалося борошно, то додайте ще 1-2 ст. л. води.

Після замісу опари, даємо їй підійти при кімнатній температурі 1-1,5 години.

Як тільки опара підійде, замішуємо тісто.

Беремо всю опару, до неї додаємо тепле молоко, сіль і цукор. Перемішую все це рукою до однорідності. Додаю відразу все борошно і замішую тісто. Обов’язково мну тісто руками приблизно 5 хвилин. Воно виходить щільним і не липне до рук. Залишаю його при кімнатній температурі на 1-1,5 години підходити.

У тісто, що підійшло необхідно вмішати розм’якшене вершкове масло. Для цього я спочатку невелика кількість масла розмазую по столу, викладаю на масло тісто, тісто розтягую і змащую маслом.

Обминаю тісто протягом декількох хвилин, щоб масло повністю вмішалося. І так повторюю до тих пір поки все 80 гр масло не вмішаю в тісто.

На цьому процес замісу тіста завершений. Обов’язково даємо тісту ще раз підійти при кімнатній температурі 1-1,5 години.

Підійшло тісто ділю на 4 частини. Розкоачую одну з частин в прямокутник не дуже довгий і не дуже широкий, висотою приблизно 1 см. Скручую розкачане тісто в рулет, прищипую з боків і притискаю, надаючи заготівлі форму батона. Так роблю з усіма частинами і викладаю їх на деко.

Накриваю заготовки рушником і залишаю для вистоювання на 30-40 хвилин. Роблю характерні надрізи гострим ножем. Акуратно змащую і залишаю так хвилин на 10, щоб заготовки трохи обвітрилися. За цей час духовка повинна вже нагрітися до 190 ° С .

Випікаються батони при температурі 190 ° З 20-25 хвилин.

На додаток уточню з приводу кількості дріжджів, може комусь здасться, що їх мало. Але треба, пам’ятати, що це тісто тривалого бродіння ( в цьому вся принадність ), тому дріжджів досить. Якщо їх кількість збільшити, то час розстойки необхідно зменшити, інакше тісто перекисне.

Випікайте на здоров’я! Приємного Вам приготування та смачного!

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал