Озимий часник: обов’язкове весняне підживлення від пожовтіння листя

Більшість городників в осінній період вносять у ґрунт компост та мінеральні добрива. Але навіть якщо це було зроблено, навесні озимий часник потребує підживлення.

Зростання снігу частково вимиває з ґрунту корисні елементи, яких не вистачає овочевої культурі. Через це часник погано зростає і слабо розвивається.

Щоб запобігти цьому негативному явищу, рекомендується провести додаткове підживлення.

Аміак та перекис водню

Першим симптомом дефіциту азоту у часнику є пожовтіння кінчиків листя. Іноді такий самий симптом провокують грибкові захворювання чи обмороження.

З проблемою пожовтіння листя допоможуть впоратися комплексні мінеральні добрива, а також сечовина. Часто застосовують перекис водню та аміак.

Перевага цих препаратів полягає у доброму засвоєнні. Крім того, вони наділені чудовими антисептичними властивостями, тому відбивають атаки шкідників та грибкових інфекцій.

Для того, щоб приготувати ефективний розчин, необхідно:

  • Нашатирний спирт концентрації 10% – 3 ст.л.
  • Його потрібно додати у відро з водою (10 літрів).
  • Два компоненти потрібно ретельно перемішати.
  • Полити розчином грядки із озимим часником.

Перед поливом грядки слід добре пролити водою кімнатної температури. Це необхідно для найкращого проникнення розчину. Вже за кілька днів зовнішній вигляд рослини покращиться.

Щоб обробити озимий часник перекисом, у літрі води необхідно розчинити 3 столові ложки препарату. Обробляти потрібно за допомогою пульверизатора. Такий розчин ефективний під час обмороження.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал