Пікіровка баклажан в березні 2025 року за місячним календарем

Якщо вам необхідно пікірувати баклажани в березні 2025 року, то необхідно в обов’язковому порядку звіритися з місячним календарем.

Місячний календар не панацея, але з його допомогою можна вибрати сприятливий день для проведення процедури.

Сьогодні ми поговоримо про бажаних терміни пікіровки баклажанів в березні 2025 р. Також ви дізнаєтеся основні правила вибору сприятливого дня для проведення процедури.

Як визначити, що підходить час для пікіровки баклажан?

Взагалі, чітко визначених термінів проведення пікіровки баклажанів не існує.

Процедуру необхідно здійснювати в той момент, коли саджанець випустить 2 справжній листок.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Спочатку на сіянці з’явиться пара сім’ядольних листочків. Так ось вони не вважаються.

Освіта 2 справжніх листків не означає, що пікіровку треба проводити в той же день, як тільки ви це побачили.

Якийсь час це листя будуть рости і розвиватися, і у вас буде час вибрати підходящий день за місячним календарем.

Чому важливо дотримуватися місячним календарем. Справа в тому, що рослини дуже сильно схильні до впливу місяця і місячних фаз.

На зростаючий місяць соковиділення активно, саджанці ростуть і розвиваються, енергія і поживні речовини розподіляються від кореня по стеблинки до листочків. На убуваючий місяць, навпаки, «соки» рухаються до кореня. На молодик і повний місяць процеси в рослинах завмирають.

Таким чином, пікірувати розсаду баклажанів найкраще на висхідну місяць.

Коли пікірувати баклажани в березні 2025 року за місячним календарем, сприятливі дні

В березні 2025 року місяць буде додаватися з 14 по 27 число.

Це найбільш детально визначений час, щоб пікірувати розсаду баклажанів відповідно до вимог місячного календаря.

Не завжди буває так, що в сприятливі дні є вільний час зайнятися пікіровкою. В цьому випадку доведеться пікірувати на убуваючий місяць. Це, звичайно, гірше, але не настільки критично, щоб відмовитися від процедури зовсім.

Пам’ятайте, головне – пікірувати саджанці під час фази двох справжніх листків. Це набагато важливіше.

Коли пікіровка баклажан в березні 2025 року заборонена

Як вже говорилося вище, повний місяць і молодик – «Погані» дні, щоб проводити пікіровку, тобто 13 та 28 березня пікірувати можна.

Крім того, досвідчені дачники, які вже довгий час працюють за місячним календарем, відзначають, що розсада погано реагує на пікіровку в день до і після молодика і повного місяця. Тому в березні 2025 не рекомендується також пікірувати баклажани 12, 14, 27, 29 березня.

Догляд за пікірувати в березні розсадою баклажан

Отже, ви провели пікіровку. Баклажани сидять в окремих стаканчиках або торф’яних таблетках.

Виникає резонне питання: «Як доглядати за розсадою далі?»

Насправді, нічого дуже складного немає.

Ось основні параметри догляду, які потрібні розсаді баклажанів після пікіровки:

 • Температура. Комфортні значення – це +22 +24 градуси. Тобто звичайна кімнатна температура. Намагайтеся не перегрівати розсаду, так як у сіянців на цьому етапі дуже тонкі листи, які можуть постраждати.
 • Полив. Зрошувати баклажани треба регулярно, але не дуже часто. Приблизно один раз в тиждень. Втім, і в цьому випадку краще стежити за станом земляного кома. Якщо він зверху зовсім сухий, то проводите зрошення. При цьому перший полив краще відкласти на 2-3 день після пікірування.
 • Розпушування ґрунту. Такий нескладний агротехнічний прийом дозволить забезпечити доступ повітря до коріння.
 • Підживлення проводиться через 2 тижні. Якщо саджанці ростуть добре, то краще віддати перевагу дріжджовому розчину, який готується з 50 гр живих дріжджів, розмішати в трилітровій банці теплої води. З покупних препаратів краще брати рідкі комплекси на основі гуматів.
 • Підживлення мінеральними компонентами може знадобитися, якщо розсада почне відставати в розвитку. Чи не налягайте на азотисті добрива – через них рослини будуть витягатися.
 • Освітлення. У березні сонце вже добре пригріває, і, в цілому, значно світліше. Але все одно стежте, щоб розсада висвітлювалася не менше 12-14 годин. Якщо є така необхідність, продовжуйте використовувати підсвічування з фітоламп.
 • Загартовування. Вирощування розсади баклажанів в домашніх умовах логічно закінчується пересадкою у відкритий ґрунт або теплицю. Але перед цим розсаду треба підготувати до нових умов вирощування. Проводиться загартовування, тобто переміщення розсади на деякий час на вулицю.

Часті помилки

 • Пікіровка проводиться занадто рано. Ще раз нагадаємо, що пікірувати баклажани треба на стадії появи двох справжніх листків.
 • Пікіровка проводиться занадто пізно. Пов’язана помилка – це затягування з пікіровкою. Недосвідчені дачники дивляться на розсаду баклажанів, бачать, що саджанці маленькі, і переживають, що вони не приживуться. Через це залишають їх рости далі, але надають погану послугу. Пікірувати треба саме в фазі 2 цього листа, поки саджанці не переросли.
 • Невдалі умови подальшого вирощування. Мова йде про погане поливі, занадто ранніх і занадто рясних підгодівлі, нестачі освітлення.
 • Пікіровка проводиться з помилками. Серед найбільш частих – поломка стебла або пошкодження коренів, занадто сильне заглиблення саджанця, повторне використання одного і того ж ґрунту.
 • Використання концентрованих гранульованих добрив. Після пікіровки розсаду треба підживити рідким комплексним добривом. Сухі підживлення можуть спалити коріння рослин, і розсада загине.
 • Загинання коренів під час пікірування. Коріння повинні бути распрямлени і вільно розміщуватися в лунці, щоб не пошкодитися.

Відповіді на часті питання

Чи треба пікірувати баклажани в березні?

Все залежить виключно від стану розсади. Якщо з’явився другий листок, то чекати квітня немає ніякого сенсу. Треба пікірувати.

Якщо не вистачає пластикових стаканчиків?

Пікірувати можна в будь-які ємності з дренажними отворами.

Що робити, якщо розсада початку витягуватися?

Розсада витягується через нестачу світла. Забезпечте додаткове підсвічування, якщо треба. Також можна провести обробку регулятором росту, який сповільнить зростання вгору і посилить зростання «вшир».

Чи треба проводити пікіровку при посадці в торф’яні таблетки?

Ні. Але, якщо ви сіяли кілька насіння, і вони все зійшли, – проведіть проріджування.

Чи можна використовувати той же ґрунт?

Взагалі, саджанець переноситься з невеликим грудочкою «старої» землі, але в ідеалі краще насипати в ємність новий ґрунт, який не був виснажений вирощуванням розсади.

Висновок

При вирощуванні розсади баклажан ви з високою часткою ймовірності зіткнетеся з необхідністю пікіровки розсади.

Вибір відповідного часу для пікірування баклажанів – перше, з чим необхідно визначитися.

Далі ви вже підбираєте інструменти, тару і проводите саму процедуру.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал